• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مركز تحقيقات شوراي نگهبان همايش "فقه سياسي و نظام سازي اسلامي" برگزار مي‌كند
#1
در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري در ديدار اخير نمايندگان محترم مجلس خبرگان رهبري با معظم‌له در تاريخ 17/06/1390 و ضمن توصيه و تأكيد بر اهميت و جايگاه فقه سياسي و نقش آن در نظام‌سازي اسلامي كه فرمودند: «... بايد درس‌هاي خارج استدلالي قوي‌اي مخصوص فقه حكومتي وجود داشته باشد... بعد اين بحث‌ها مي‌آيد دست نخبگان دانشگاهي، اينها را به فرآورده‌هايي تبديل مي‌كنند»، همايش مذكور برگزار مي‌شود.

دبير همايش با بيان مطلب فوق اعلام كرد: از آنجا كه شوراي محترم نگهبان به عنوان يكي از مهمترين و اساسي‌ترين نهادهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، نقشي اساسي و بي‌بديل در نظام‌سازي اسلامي مبتني بر فقه حكومتي و سياسي دارد؛ لذا در همين راستا و به منظور تبيين بيشتر موضوع و ايجاد ارتباط وثيق و مستمر بين مباحث مطروحه در حوزه‌هاي علميه مقدسه و دانشگاه‌ها در عرصه فقه سياسي و نهايتاً بهره‌برداري علمي و كاربردي از نتايج بحث‌ها؛ مركز تحقيقات شوراي نگهبان با مشاركت و همكاري دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران ، مركز مطالعات عالي انقلاب اسلامي دانشگاه تهران، دانشگاه امام صادق(ع)، موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) و موسسه جامعه المصطفي(ص) العالميه اولين همايش علمي مرتبط با موضوع مذكور، تحت عنوان «فقه سياسي و نظام‌سازي اسلامي» را برگزار مي نمايد.

ايشان با اعلام اينكه همايش در روز دوشنبه هفته آينده مورخ 09/08/90 از 8:30 صبح در دانشگاه تهران برگزار خواهد گرديد؛ ادامه داد در اين همايش از مباحث علمي حضرات آيات و حجج الاسلام آقايان عميد زنجاني، محسن اراكي، عباسعلي كعبي و اساتيد دانشگاه استاد رحيم‌پور ازغدي، دكتر الهام، دكتر اصلاني، دكتر ارسطا، دكتر نوروزي و دكتر سعدي بهره‌مند خواهيم شد.

دبير همايش از كلية علاقمندان، پژوهشگران، فضلا و محققان حوزه و دانشگاه براي حضور و شركت در اين همايش دعوت به‌عمل آورد.

شماره تماس دبيرخانه: 88325047 و 4 ـ 66414423
فكس: 88325080
آفــلایــن
  پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان