• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وضو برای‎لمس تلفن همراه
#1
درحالیکه جدال سعودی ها درباره رؤیت هلال ماه شوال و عید سعید فطر هنوز ادامه دارد، صدور فتوایی جدید درباره ضرورت طهارت قبل از لمس دستگاه های الکترونیکی حاوی قرآن، جنجالی جدید در این کشور به پا کرده است.

به گزارش العالم، "شیخ محمد بن صالح المنجد" درفتوایی عجیب تاکید کرد که قبل از دست زدن به تلفن همراه یا دستگاه های الکترونیکی حاوی قرآن کریم، باید وضو گرفت.

شیخ المنجد در صفحه خود در شبکه های اجتماعی تاکید کرد که پس از بحث های صورت گرفته با "شیخ عبدالرحمن البراک" به این نتیجه رسیدند که در صورت به نمایش در آمدن قرآن روی صفحه دستگاه الکترونیکی، آن دستگاه حکم کتاب قرآن را پیدا می کند، و در صورت محو شدن آن این حکم نیز لغو می شود.

پایگاه الوطن دراینباره نوشت، با انتشار این فتوا، بحث و جدل های بسیاری بین سعودی ها در ارتباط با این موضوع آغاز شد، بصورتیکه برخی تاکید کرده اند که با توجه به این فتوا اگر تصویر قرآن روی صفحه تلویزیون به نمایش در آمد، تلویزیون نیز حکم کتاب قرآن را پیدا می کند و فقط افراد با وضو می توانند به آن دست بزنند.
آفــلایــن
  پاسخ
 سپاس شده توسط HamedShariat
#2
و باز هم فتوایی از ...شان!!!
آفــلایــن
  پاسخ
#3
البته یک نکته ی جالب داره و اون هم اینکه در مورد مسائل روز خیلی سریع فتوا می دهند . ولی ما حتما می بایست یک مساله مورد ابتلاء زیاد باشه و مدتها مردم خودشان یکجور عمل کنند تا کم کم یادمون بیفته باید در این مساله نظر بدیم. بعد هم اگر واقعا کلمات قرآن بر صفحه ای نقش بسته باشه که حائل نداره مثل صفحه ی برخی تلفنهای همراه ، لمس خود آن صفحه بدون وضو آیا جایز است؟
آفــلایــن
  پاسخ
 سپاس شده توسط Rayhan
#4
(3-مهر-1390، 08:37 )HamedShariat نوشته: البته یک نکته ی جالب داره و اون هم اینکه در مورد مسائل روز خیلی سریع فتوا می دهند . ولی ما حتما می بایست یک مساله مورد ابتلاء زیاد باشه و مدتها مردم خودشان یکجور عمل کنند تا کم کم یادمون بیفته باید در این مساله نظر بدیم. بعد هم اگر واقعا کلمات قرآن بر صفحه ای نقش بسته باشه که حائل نداره مثل صفحه ی برخی تلفنهای همراه ، لمس خود آن صفحه بدون وضو آیا جایز است؟

سلام. آره اینش خیلی خوب و جالبه.
من قبلا این سوال رو از برخی اساتید پرسیدم. چون همون طور که می دونیم در برخی از نمایشگرها خصوصا نمایشگرهای جدید حالا چه صفحه موبایل باشن چه تلویزیون و مانیتور و... رنگ روی پیکسل ها باعث نمایش مطلب میشه.
ولی اونایی که من ازشون سوال کردم گفتند اشکال نداره.
آفــلایــن
  پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان