• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویژه نامه روزنامه ایران :. خاتون .:
#1
سلام
در این تاپیک مطالب مختلف در مورد ویژه نامه جنجالی روزنامه ایران به اسم خاتون قرار می گیره.
این هم از اولیش که یک کاریکاتور درباره این ویژه نامه است.
[عکس: 258__520x540_khatoon.jpg]
آفــلایــن
  پاسخ
#2
مهناز افشار، آزاده اردکانی، الهام حمیدی، ترانه علیدوستی، فهیمه رحیمی، هدیه تهرانی و آزاده آل ایوب از جمله زنانی هستند که عکس آنها به عنوان “چهل بانوی نقش آفرین ایران اسلامی” به نشانه الگوبرداری دختران مسلمان ایران، بر پیشانی روزنامه دولت قرار گرفته‌اند.

این ویژه نامه اظهارات دلسوزان نظام درباره اصل حجاب را نقد می کند و در آخرین اپیزود همه این تلاش ها را مخالفت با شخص مشایی می خواند و در انتها نیز اظهارات شاذ وی را که مدعی شده ” باید نسبت به معروف در جامعه شوق و محبت ایجاد کنیم” (البته احتمالا با وام های میلیونی به بازیگران) بازخوانی می کند.
به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق، روزنامه ایران امروز شنبه (۲۲ مرداد) ویژه نامه ای با عنوان خاتون درباره حجاب و منتشر کرده است. این ویژه نامه به موضوعات مختلفی پیرامون مساله حجاب پرداخته که برخی مطالب آن منافی شرع مقدس و تحقیر کننده حجاب است.بنابر این گزارش، با تورق ساده این ویژه نامه متوجه خواهید شد که دغدغه آن بیشتر بهره برداری سیاسی از موضوع برخورد با بدحجابی است. گردانندگان روزنامه ایران و در صدر آنان علی اکبر جوانفکر قصد دارند موضوع برخورد با بدحجابی را مضر نشان داده و دولت و شخص رییس جمهور را مخالف آن معرفی کنند تا در کنار آن بتوانند به اهداف خود یعنی همراه کردن قشر بدحجاب جامعه برسند.جوانفکر، مدیر مسوول روزنامه ایران که تقریبا همه روزه در ستون سرمقاله به اظهارنظر درباره موضوعات خاص می پردازد، در سرمقاله ویژه نامه خاتون نیز اقدام به نوشتن سرمقاله کرده است.

وی در بخشی از نوشته خود با بیان اینکه “برخی زنان ایرانی حجاب خود را کنار گذاشته و قدردان اسلام نبوده اند”، پرسش های جهت داری نظیر “آیا اقدامات صورت گرفته با بدحجابی اشتباه بوده است؟” را مطرح کرده و در آخرین پاراگراف، نیت خود را از این پرسش ها مطرح می کند.

جوانفکر قرار دادن مساله حجاب را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اشتباهی بزرگ!!! می خواند و امر به معروف و نهی از منکر را فریضه ای معرفی می کند که اگر مردم به آن ذوق داشته باشند موثر می افتد.

این ویژه نامه همچنین مصاحبه ای را با کلهر مشاور سابق فرهنگی دولت انجام داده است. در این مصاحبه از وی سوال می شود که ” چادر مشکی از چه زمانی وارد ایران شد؟ ” و کلهر در پاسخ به این سوال مدعی می شود که چادر مشکی از سفرهای اروپایی ناصر الدین شاه و مجالس عیاشی که در آن شرکت می کرده وارد ایران شده است!

یکی دیگر از نکات جالب این ویژه‌نامه که به صورت تمام رنگی و با کاغذ گلاسه منتشر شده، لیست ۴۰ نفر از زنان برتر و الگوی نمونه ایرانی است؛ لیستی که از بازیگران معروف سینما تا همسر یکی از پادشاهان ایران باستان و حتی یک مجری برنامه کودک تلویزیون هم در آن حضور دارند.

مهناز افشار، آزاده اردکانی، الهام حمیدی، ترانه علیدوستی، فهیمه رحیمی، هدیه تهرانی و آزاده آل ایوب از جمله زنانی هستند که عکس آنها به عنوان “چهل بانوی نقش آفرین ایران اسلامی” به نشانه الگوبرداری دختران مسلمان ایران، بر پیشانی روزنامه دولت قرار گرفته‌اند.

در ادامه این ویژه نامه سعی می کند طرفداری افراد بی حجاب از شخصیت های مختلف سیاسی را نمادی برای همگرایی به اصطلاح فرهنگی میان بدحجاب ها و دین مداران معرفی کند. ویژه نامه خاتون از قول اکبر جابری می نویسد: ” گاهی در میان مدافعان یک شخصیت کاملا دینی و مذهبی ماننده احمدی نژاد و سیدحسن نصرالله بی حجاب هایی دیده می شوند که بسیار آتشی تر و انقلابی تر از مدافعان مذهبی ظاهر می شوند.”

این گفتار زمانی جای تامل پیدا می کند که در صفحات بعدی ویژه نامه “خاتون“، تصاویر دیدار مشایی از نمایشگاه عکس لیلا اوتادی دیده می شود و گردآورندگان این ویژه نامه سعی می کنند حاتم بخشی های رییس دفتر رییس جمهور را در راستای پروژه فرهنگ سازی میان بدحجاب ها معرفی کنند.

نکته دیگری که در این ویژه نامه به چشم می خورد تیتر یکی از پرونده های آن با عنوان ” گشت ارشاد بهانه فتنه گران برای لشگرکشی خیابانی و آشوب بود” است.

“خاتون” با بازخوانی روند موضع گیری های رییس جمهور درباره برخورد با بدحجابی دلیل آشوب های فتنه گران را گشت ارشاد و مبارزه با بدحجابی معرفی می کند و مسوول اصلی آنرا نیز دلسوزانی می داند که برای رعایت از حریم حجاب به میدان آمدند.

گردانندگان روزنامه ایران، سایت های ارزشی اصولگرا را که اقدام به اطلاع رسانی درباره معضل بدحجابی کرده اند را اقتدارگرا می خواند و هدف آنها از انتشار اینگونه اخبار را جریحه دار کردن احساسات مردمی و ایضا مخالف با دولت معرفی می کنند.

این ویژه نامه اظهارات دلسوزان نظام درباره اصل حجاب را نقد می کند و در آخرین اپیزود همه این تلاش ها را مخالفت با شخص مشایی می خواند و در انتها نیز اظهارات شاذ وی را که مدعی شده ” باید نسبت به معروف در جامعه شوق و محبت ایجاد کنیم” (البته احتمالا با وام های میلیونی به بازیگران) بازخوانی می کند.

خاتون در ادامه اقدام به معرفی زنان برتر محجبه می کند اما زمانی که در این فهرست نگاهی می اندازیم نام افرادی نظیر مهناز افشار، آزاده اردکانی، هدیه تهرانی، ترانه علیدوستی و … را می بینیم که عکس های منتشر شده از آنان در اینترنت گواه است که تقیدی به حجاب اسلامی ندارند و تنها به واسطه رابطه با مشایی در میان زنان با حجاب جای گرفته و حتی به حج اعزام می شوند.

نکته قابل توجه دیگر اینکه، این ویژه نامه سراسر توهین به فرهنگ حجاب توسط کسانی گردآوری شده که هیچ یک از اعضای تحریریه روزنامه ایران نیستند.

همچینین شنیده شده که تیم گردآورنده این ویژه نامه در روزهای آینده قصد انتشار ویژه نامه های دیگری را در رابطه با موضوعات تشنج زای سیاسی و اجتماعی دارد.
آفــلایــن
  پاسخ
#3
روابط عمومي روزنامه ايران درباره ويژه‌نامه «خاتون» اين روزنامه كه امروز شنبه ۲۲ مرداد منتشر شد، اطلاعيه‌اي صادر كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس، متن كامل اطلاعيه‌ روابط عمومي روزنامه ايران به شرح ذيل است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم
روزنامه ايران به منظور تبيين نقش حجاب در حفظ عفت و پاكدامني زن مسلمان ايران و تجليل از مقام و منزلت وي، اقدام به انتشار ويژه‌نامه وزين و ارزشمندي به نام خاتون كرده كه روز شنبه به همراه روزنامه ايران به صورت رايگان توزيع شده است. متاسفانه تعدادي از سايت‌هاي خبري كه بعضا مدعي دفاع از جريان اصولگرايي نيز هستند در اقدامي هدفمند، بخشي از مطالب وزين اين ويژه‌نامه را آشكارا تحريف كرده و از اين رهگذر كوشيده‌اند تا ضمن ناراحت كردن علما و روحانيون عالي‌مقام، احساسات مذهبي مردم را تحريك نمايند.

به عنوان نمونه، سايت خبري رجانيوز كه از مدعيان اصلي جريان اصولگرايي است با تحريف آشكار گفت‌وگوي اين ويژه‌نامه با آقاي مهدي كلهر به نقل از وي ادعا كرده است كه «چادر مشكي، اشرافي و متكبرانه است و از مجلس عياشي شبانه اروپا در آمد». اين درحالي است كه آقاي كلهر در اين گفت‌وگو به هيچ‌وجه وارد ماهيت چادر نشده و صرفاً رنگ مشكي را مورد بحث قرار داده است.

وي گفته است:‌رنگ متكبرانه مشكي را ناصرالدين شاه از مجالس اشرافي عياشي شبانه در اروپا به ايران آورد. بنابراين كاملا روشن است كه وي فقط رنگ مشكي را به جهت وارداتي بودن آن از فرانسه و انگليس، يك امر اشرافي و متكبرانه توصيف كرده است نه اصل چادر را كه در آن زمان زنان ايراني از چادرهاي نقش‌دار و كاملا پوشيده استفاده مي‌كردند.

همين سايت خبري در تحريف ديگري از اين مصاحبه، به نقل از آقاي كلهر «چادر مشكي را بدترين پوشش در زمينه فلسفه حجاب» ناميده است. اين درحالي است كه آقاي كلهر فلسفه حجاب را پيشگيري از قرار گرفتن زن در مقابل تير نگاه مردان هيز توصيف كرده و از اين منظر چادر مشكي را نه به جهت چادر بودن بلكه از نظر مشكي بودن آن، موجب برجسته شدن چهره زن و قرار گرفتن آن در مركز نگاه ديگران توصيف كرده است.

اين سايت خبري در ادامه تحريفات خود مدعي شده است كه آقاي كلهر قانون حجاب و عفاف را با ياساي چنگيز (فرمانده خونخوار مغول) مقايسه كرده است. اين درحالي است كه سخنان آقاي كلهر چنين بوده است: قانون حجاب ما كامل و جامع نيست اما قانون حجاب هر طوري كه هست بايد اجرا شود. من در سال ۷۷ در نامه‌‌هايي به فرزندم كه در روزنامه جمهوري اسلامي منتشر شد نوشتم ياساي چنگيز بهتر از نبودنش است. او با اين اشاره خواسته است تاكيد كند كه اجراي قانون هرچند ضعف هم داشته باشد بهتر از بي‌قانوني است و اين سخن كاملا درستي است و هيچكس از اين سخن، قياس ميان حجاب و عفاف با ياساي چنگيز را برداشت نمي‌كند مگر افكار انحرافي و غلط گردانندگان برخي سايت‌هاي يك جريان خاص.

اين سايت خبري در انتها به سرمقاله ويژه نامه به قلم آقاي علي اكبر جوانفكر سرپرست محترم روزنامه اشاره كرده و آورده است: جوانفكر «قرار دادن حجاب در حوزه امر به معروف و نهي از منكر را اشتباه ناميده است».

اين تحريف غير اخلاقي در حالي صورت گرفته كه در سرمقاله ويژه‌نامه چنين آمده است: اگر حجاب را در حوزه امر به معروف و نهي از منكر قرار دهيم، اشتباه بزرگي خواهد بود كه آن را به يك حوزه رسمي و خاص مانند نيروي انتظامي محدود كنيم...

روزنامه ايران مراتب تنفر و انزجار خود را از اين اقدام انحرافي سايت‌هاي خبري وابسته به يك طيف خاص سياسي ابراز مي‌دارد و بر اين نكته تاكيد مي‌كند كه دستگاة هاي مسئول با دقت و وسواس لازم بر امور نظارت دارند و سايت‌هاي خبري مزبور با جنجال‌آفريني و هوچي‌گري قادر به قلب حقايق و وارونه نشان دادن واقعيت‌هاي پيش‌روي مردم و مسئولان نخواهند بود.

روزنامه ايران با مراجعه به دستگاه‌ قضايي، از سايت‌هاي هتاك و كينه‌توزي كه با انتشار مطالب تحريف‌آميز، سعي در تخريب اعتبار و جايگاه روزنامه وزين ايران كرده‌اند شكايت خواهد كرد و از همه روزنامه‌هاي كشور انتظار دارد كه از انتشار اين مطالب تحريف شده اجتناب ورزند، چه در غير اين صورت بايد مسئوليت نشر دروغ‌هاي نسبت داده شده را برعهده بگيرند.
آفــلایــن
  پاسخ
#4
در همين زمينه سايت رجانيوز با صدور جوابيه‌اي به مطالب مندرج در اطلاعيه روزنامه ايران راجع به ويژه‌نامه خاتون‌۱ اين روزنامه پاسخ داد.
به گزارش خبرگزاري فارس، سايت رجانيوز در جوابيه خود نوشته است: روزنامه ايران كه در طي ماه‌هاي اخير به تريبون و بولتن جريان انحرافي تبديل شده، به‌جاي عذرخواهي از ويژه‌نامه ضد ديني امروز اين روزنامه، به رجانيوز حمله كرد و تعابيري نظير هتاك و كينه‌توز را در قبال رسانه‌هاي منتقد به‌كار برد.

در اطلاعيه‌اي كه به نقل از روابط عمومي اين روزنامه منتشر شد، با تعبير از مطالب اين روزنامه با عنوان "وزين! " آمده است: "متاسفانه تعدادي از سايت هاي خبري كه بعضا مدعي دفاع از جريان اصولگرايي نيز هستند در اقدامي هدفمند، بخشي از مطالب وزين اين ويژه نامه را آشكارا تحريف كرده و از اين رهگذر كوشيده اند تا ضمن ناراحت كردن علما و روحانيون عالي‌مقام، احساسات مذهبي مردم را نيز تحريك كنند.

به عنوان نمونه سايت خبري رجانيوز كه از مدعيان اصلي جريان اصولگرايي است با تحريف آشكار گفت‌وگوي اين ويژه نامه با آقاي مهدي كلهر به نقل از وي ادعا كرده است كه "چادر مشكي، اشرافي و متكبرانه است و از مجالس عياشي شبانه اروپا در آمد ".

اين در حالي است كه آقاي كلهر در اين گفت وگو به هيچ‌وجه وارد ماهيت چادر نشده و صرفاً رنگ مشكي را مورد بحث قرار داده است. وي گفته است: رنگ متكبرانه مشكي را ناصرالدين شاه از مجالس اشرافي عياشي شبانه در اروپا به ايران آورد. بنابراين كاملا روشن است كه وي فقط رنگ مشكي را به جهت وارداتي بودن آن از فرانسه و انگليس، يك امر اشرافي و متكبرانه توصيف كرده است نه اصل چادر را كه در آن زمان زنان ايراني از چادرهاي نقش دار و كاملا پوشيده استفاده مي كردند. "

اين در حالي است كه مقايسه متن بخش مرتبط از گفت‌وگوي مهدي كلهر مشاور معزول رسانه‌اي رئيس‌جمهور با متن عنوان شده در جوابيه نشان مي‌دهد جوابيه‌نويسان روزنامه ايران براي توجيه اظهارات بي‌سر و ته وي عليه حجاب برتر؛ خودشان نيز ناچار شده‌اند، اين بخش را تقطيع و تحريف كنند.

كلهر در اين گفت‌وگو با بيان اينكه پوشش چادر در دوره قبل از ناصرالدين شاه با بعد از فرنگ رفتن وي متفاوت بوده، مي‌گويد: "چادر هم در ايران كرباس بوده. رنگ‌هاي آن هم كرم و قهوه‌اي و آبي روشن بوده كه با لاجورد درست مي‌شده. راه راه بوده و هنوز هم ما اين اصطلاح چادر شب رختخوابي را داريم. اصولاً در چادر در زبان فارسي نه چندان گذشته به معني پوشش بوده است، به همين جهت به خيمه نيز چادر مي‌گوييم. "

وي در پاسخ به اين سؤال كه "چادر مشكي كي وارد ايران مي‌شود؟ "، مي‌افزايد: "از سفرهاي اروپايي ناصرالدين شاه. شب كه به مجالس عياشي در اروپا مي‌رفت، مي‌ديد آنجا لباس مردها مشكي است، كلاه سيلندري مردها مشكي است و زن‌ها هم با لباس مشكي مي‌آيند. اين به نظرش آمد كه يك نوع سنگيني و وقار دارد وگرنه در اسلام به صراحت از حضرت رسول(ص) داريم كه لباس تيره پوشيدن مكروه است. اين رنگ مشكي متكبرانه را ناصرالدين شاه آورد. خدا لعنتش كند. همين‌جور آتش به قبرش ببارد. خيلي مرد ملعوني است، برخلاف آنچه در تواريخ مي‌نويسند، مردي عياش، بي‌عرضه و سخت خودخواه بود. شايد بتوان گفت كه بدترين پادشاه قاجاريه هم اوست. "

در ادامه مصاحبه‌كننده مي‌پرسد كه "پس چرا برخي از مورخين از او طرفداري مي‌كنند "، مي‌گويد: "اشتباه مي‌كنند. اصلاً‌ قاجاريه نكبت‌ترين سلسله در تاريخ تمدني ماست. در اين ترديد نكنيد، آن چيزي كه ناصرالدين شاه از آنجا آورد، اين بود، سرداري داخلي كه تن رجال بود را مشكي كرد و چادر مشكي را هم به زنان درباري توصيه كرد. حجاب را برنداشت ولي چادر مشكي را توصيه كرد. اين چادر مشكي تا همين بعد از انقلاب پارچه‌اي داشت كه از فرانسه و انگليس مي‌آمد به‌نام كرپ‌دوشين. اصلاً اسم اين پارچه معلوم است كه فرانسوي است... "

جوابيه نويسان روزنامه ايران در بخش ديگري از نوشته خود مدعي شده‌اند كه "رجانيوز در تحريف ديگري از اين مصاحبه، به نقل از آقاي كلهر "چادر مشكي را بدترين پوشش در زمينه فلسفه حجاب " ناميده است. " و افزوده‌اند: "اين در حالي است كه آقاي كلهر فلسفه حجاب را پيشگيري از قرار گرفتن زن در مقابل تيرنگاه مردان هيز توصيف كرده و از اين منظر چادر مشكي را نه به جهت چادر بودن بلكه از منظر مشكي بودن آن، موجب برجسته شدن چهره زن و قرار گرفتن آن در مركز نگاه ديگران توصيف كرده است. "

عين متن موجود از اظهارات كلهر در ويژه‌نامه مربوط به اين بخش نيز چنين است: "از لحاظ فلسفه‌ي حجاب كه در قرآن آمده كه زن خودش را در مقابل تير نگاه مردان هيز قرار ندهد، قطعاً‌چادر مشكي بدترين پوشش است، چون چهره زن را قاب مي‌كند، يعني نگاه را به چهره زن متمركز مي‌كند. "

در ادامه اين جوابيه عنوان شده است كه "اين سايت خبري در ادامه تحريفات خود مدعي شده است كه آقاي كلهر قانون حجاب و عفاف را با ياساي چنگيز (فرمانده خونخوار مغول) مقايسه كرده است. اين در حالي است كه سخنان آقاي كلهر چنين بوده است: "قانون حجاب ما كامل و جامع نيست اما قانون حجاب هر طوري كه هست بايد اجرا شود. من در سال ۷۷ در نامه هايي به فرزندم كه در روزنامه جمهوري اسلامي منتشر شد نوشتم، بودن ياساي چنگيز بهتر از نبودنش است. " "

جالب اينجاست كه جوابيه‌نويسان روزنامه ايران براي توجيه اين بخش از مصاحبه، خودشان دست به‌كار توجيه شده و منظور مصاحبه شونده را خودشان توضيح داده‌اند كه "او با اين اشاره خواسته است تاكيد كند كه اجراي قانون هرچند كه ضعف هم داشته باشد، بهتر از بي قانوني است و اين سخن كاملا درستي است و هيچكس از اين سخن، قياس ميان قانون حجاب و عفاف با ياساي چنگيز را برداشت نمي كند مگر افكار انحرافي و غلط گردانندگان برخي سايت هاي يك جريان خاص . "

كلهر در بخش ديگري از اين گفت‌وگو، با زير سؤال بردن چادر به‌عنوان حجاب برتر مي‌گويد: "قرآن ۳ تكه‌ي روشن براي لباس زن تعريف مي‌كند و مي‌گويد: روسري يا همان شال روي سر، پيراهن و پوشش پا، تمام شد. اين سه پوشش حداقل پوشش شرعي براي زن مسلمان است و اضافه بر آن اختياري است. "

عادي‌سازي بدحجابي و ناهنجاري پوشش‌هاي اجتماعي يكي از دستور كارهاي جريان انحرافي است كه به نظر مي‌رسد اين جريان با نزديك شدن به انتخابات مدل مشابه برنامه حزب كارگزاران و فائزه هاشمي در سال‌هاي ۷۳، ۷۴ را دنبال مي‌كند و قضاوت در مورد اقدام ساختارشكنانه روزنامه ايران و متن موجود از مصاحبه كلهر و ساير بخش‌هاي اين ويژه‌نامه سخيف، برعهده خوانندگان و مراجع قضايي است.

در عين حال، تاكنون تعدادي از افرادي كه از اسامي و آثار آن‌ها در اين ويژه‌نامه سخيف استفاده شده، از اين اقدام تبري جسته‌اند و به نظر مي‌رسد اين روند ادامه داشته باشد.

در پايان اين جوابيه به يك نقل قول از جوانفكر در سرمقاله اين ويژه‌نامه اشاره شده كه گفتني است در عين اينكه سرپرست مؤسسه ايران بر خلاف نظر صريح نظام و مراتب ديني امر به‌معروف و نهي از منكر، هرگونه برخورد سلبي را نفي كرده و نوعي اباحه‌گري را ترويج داده است اما جمله نقل شده از وي در سايت كه به نقل از سايت نسيم منعكس شده بود، به‌طور كامل نيامده بود كه اصل آن به اين شكل است: "اگر حجاب را در حوزه امر به معروف و نهي از منكر قرار دهيم ، اشتباه بزرگي خواهد بود كه آن را به يك حوزه رسمي و خاص مانند نيروي انتظامي محدود كنيم… "


در اين ويژه‌نامه همسو با نظرات جريان انحرافي كه هرگونه برخورد سلبي با جرم بدحجابي و ناهنجاري‌هاي آن را نادرست مي‌داند، پرونده مفصلي عليه گشت ارشاد منتشر شده و در ورودي اين پرونده نيز تصوير خشني از فرمانده نيروي انتظامي و عنوان تمسخر آميز "اي گشت مرا ارشاد كن " به چشم مي‌خورد.

در بخش ديگري از اين ويژه‌نامه كه پرده نهم از اين ويژه‌نامه در جوسازي عليه گشت ارشاد است، يادآوري مي‌شود كه فعاليت‌هاي پرحجم دولت در جهت بسترسازي براي حل ريشه‌اي معضلات فرهنگي بدون هياهو و جنجال پيش مي‌رود. اين فعاليت‌ها در چند بخش اصلي قرار مي‌گيرد كه يكي از اين موارد "فروريختن ديوار بي‌اعتمادي در ذهن هنرمندان و تغيير راهبرد دولت از مچ‌گيري به همراهي و همدلي " عنوان شده و ذيل اين بند به شرح ديدارهاي مشايي با برخي از هنرپيشه‌ها از جمله هديه تهراني، محمد رضا گلزار، رضا كيانيان، الناز شاكردوست، ليلا اوتادي و اعزام هنرپيشه‌ها به سفر حج پرداخته است.

اين در حالي است كه يكي از عوامل اصلي رواج بدحجابي در جامعه برخي از همين هنرپيشه‌ها هستند كه اتفاقاً‌ مشمول بذل و بخشش‌هاي تيم آقاي مشايي مي‌باشند، چراكه به‌عنوان الگوي پوششي بخشي از جوانان با دهن‌كجي به حجاب زمينه را براي ترويج اين ناهنجاري ايجاد مي‌كنند.

همچنين، مهناز افشار، آزاده اردکاني، الهام حميدي، ترانه عليدوستي، فهيمه رحيمي، هديه تهراني و آزاده آل ايوب از جمله زناني هستند که عکس آنها به عنوان "چهل بانوي نقش آفرين ايران اسلامي " به نشانه الگوبرداري دختران مسلمان ايران، بر پيشاني روزنامه دولت قرار گرفته‌اند.

برخي ديگر از عناوين قابل توجه كه بن‌مايه اباحه‌گري در زمينه حجاب و برخورد با بدحجابي دارد، به شرح زير است:

- کلهر: اين رنگ مشکي متکبرانه را ناصرالدين شاه از فرانسه به ايران آورد

- آيت‌الله حائري: افراط در حجاب، خطرناک‌تر از بي حجابي است (مسئول دفتر آيت‌الله حائري با بيان اينكه اين مصاحبه چند ماه قبل گرفته شده، تأكيد كرده است كه متن آن بدون هماهنگي و به‌صورت تغيير يافته منتشر شده است.)

- در اسلام کوچک‌ترين اشاره‌اي به پليدي علاقه‌ي جنسي و آثار ناشي از آن نشده است، اسلام مساعي خود را براي تنظيم اين علاقه به کار برده است.

- پري رو تاب مستوري ندارد؟!

- چادر، قانون و اجبار

- پرونده‌اي براي گشت ارشاد: اي گشت مرا ارشاد کن!

- روزشمار گشت ارشاد از ابتدا تا ناکجا!..

- گشت ارشاد بهانه فتنه‌گران براي لشکر کشي و آشوب بود

اين ويژه‌نامه در پرونده ديگري با عنوان "زن در منشور تاريخ ايران " تلاش دارد نشان دهد كه نوع پوشش زنان ايراني در طول تاريخ، چيزي غير از آنچه كه اكنون در جامعه رايج است، بوده است.

نكته قابل توجه اينكه متأسفانه رويكرد فرهنگي غالب در ميان افراد تأثيرگذار بر دولت همين نگاه‌هاي حداقلي و تقليل‌گرايانه در حوزه فرهنگ است. به‌طوري كه مضمون همين مطالب سخيفي كه امروز در ويژه‌نامه ايران منتشر شد، به‌طور صريح‌تر پنج سال قبل از سوي اسفنديار رحيم مشايي در گفت‌وگو با يك خبرنگار تركيه‌اي عنوان و مباحثي از جمله آزادي حجاب و پوشش مطرح شد. بنابراين، اين يك خط اباحه‌گرانه است كه دنبال‌كنندگان به مناسبت‌هاي خود در مواضع اعلامي و اعمالي خود آن را دنبال مي‌كنند.

با اين حال،‌ به‌نظر مي‌رسد محتواي سخيف اين ويژه‌نامه كه از زمان انتشار تاكنون واكنش‌هاي متعدد از جمله اعلام جرم دادستان تهران، اعلام زمان جلسه هيأت نظارت بر مطبوعات براي بررسي توقيف روزنامه، تأكيد بر پيگيري موضوع در مجلس با ابزارهاي قانوني نمايندگان و اعتراض‌هاي كارشناسان ديني را به‌دنبال داشته، دست‌اندركاران اين افتضاح را به تكاپو انداخته كه به مانند سري قبل كه با حمله به آيت‌الله مصباح، رئيس قوه قضائيه و فرمانده سپاه، آنان را اقتدارگرا خوانده بودند، به‌جاي عذرخواهي از اين اقدام ضد ديني، دست به فرافكني بزنند.
آفــلایــن
  پاسخ
#5
حجت‌الاسلام جعفر شجونی در گفتگو با «نسیم» گفت: انتشار ویژه‌نامه خاتون نوعی انحراف و دهن‌کجی به نظام و آرمان‌های انقلاب است.

وی تاکید کرد: گروه‌های انحرافی و برخی از گروه‌های ضد انقلاب و اصلاح‌طلب برای ایجاد آشفتگی در کشور تلاش می‌کنند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: ویژه‌نامه خاتون بی‌حیایی را از حد گذرانده است؛ چون هم مقام معظم رهبری و هم شهید مطهری بهترین حجاب را چادر دانستند. این ویژه‌نامه حجاب ملی را بدترین پوشش دانسته و با بی‌سوادی تمام اعلام کرده که ناصرالدین شاه چادر را به ایران آورده است و این در حالی است که چادر لباس ملی ایرانیان است.

شجونی گفت: کسانی که اقدام به چاپ چنین ویژه‌نامه‌ای کرده‌اند در آستانه انتخابات در صدد فرافکنی هستند.
آفــلایــن
  پاسخ
#6
طنز- محمدرضا شهبازي: قطعا یکی از اتفاقات مهم هفته گذشته از پرده در آمدن خاتون بود. نشریه ای که کاملا فرهنگی و فکری بود و اصلا سیاسی نبود و به همین دلیل وزیر نیرو و معاون سیاسی مشایی به دفاع از آن پرداختند. اما علی رغم دفاع جانانه این چهره های فرهنگی و فلسفی از این نشریه همچنان برخی شبهات باقی مانده است که در زیر می آید تا شخص وزیر امور خارجه به آنها پاسخ هایی کاملا مبنایی و فرهنگی دهد!

1- با توجه به اینکه رنگ مشکی چادر حاصل مجالس عیاشی شبانه ناصر الدین شاه در اروپا است و دوستان اصرار دارند که هیچ توهینی نکرده اند و حتی چهره ای فرهنگی مثل وزیر نیرو نیز این امر را تایید کرده است، دقیقا بفرمایید ناصر الدین شاه در مجالس عیاشی های شبانه خود چه عملی انجام می داده است؟ آیا فوتبال دستی بازی می کرده است با همان‌ها که لباس‌شان مشکی بوده است؟ آخر آدم عاقل آنوقت شب فوتبال دستی بازی می کند؟

2- این سوال را هم جناب فروزنده که یکی دیگر از چهره های فرهنگی دولت هستند و در روزنامه ایران به دفاع از خاتون پرداخته اند، می توانند پاسخ دهند. رنگ مشکی چادر مردم یمن و تونس و... هم آیا حاصل مجالس فوتبال دستی ناصرالدین شاه بوده است؟ آیا امکان دارد ناصرالدین شاه هنگام برگشت از اروپا نامه هایی به پادشاهان یمن و... نوشته باشد و از فوتبال دستی های اروپا تعریف کرده باشد؟ آیا مردم سایر کشورهای اسلامی تا این حد به پادشاهان ایران علاقه داشته اند که پیش از به دنیا آمدن پادشاهان ایران از دستاوردهاي سفرهای آتی آنها استفاده می کردند؟ آقای فروزنده که علاوه بر مسائل عمیق فکری و فرهنگی، دستی هم در دورکاری دارند، لطفاً درباره این دورالگوگیری پیش از موعد نیز توضیح دهند.

3- یکی دیگر از شبهات مطرح شده توسط اقتدارگرایان این است که این همه تکذیب همکاری با خاتون به خاطر چیست؟ این سوال را آقای بهداد که معاون سیاسی "ابوالتوضیح خان من نگفتم دوله(!)" هستند پاسخ دهند لطفاً. آیا بهتر نیست این دوستان زین پس به‌جای عبارت غریب و نامأنوس "مطالب نویسندگان الزاما بیانگر دیدگاه خاتون نیست" از عبارت پارسی و کوروش پسند "مطالب خاتون الزاما بیانگر دیدگاه نویسندگان نیست" استفاده کنند؟ اینچنین اگر کسی هم اعتراض کرد، به او می توانند بگویند ما که گفته بودیم!

4- با توجه به اینکه سر چهره های فرهنگی و کارشناسان مذهبی دولت شلوغ شده است و امثال وزیر نیرو و معاون برنامه ریزی رییس جمهور نمی توانند به تنهایی پاسخگوی تمام شبهات عمیق مطرح شده باشند، واقعا چرا دیگران به کمک دولت نمی آیند؟ آیا بقیه کارشناسان فرهنگی مملکت به اندازه این عزیزان نمی فهمند و می ترسند ضایع شوند؟ آیا از شدت علاقه ای که به حفظ دوستی خود با روزنامه ایران و جریان محترم نفوذی دارند، می خواهند "دوری و دوستی" دوستی خود را حفظ کنند؟ آیا چون جریان نفوذی یک امر موهوم است، این بنده خداها نمی دانند چگونه می توان از یک امر موهوم که وجود خارجی ندارد، دفاع کرد؟ به هر حال به نظر می رسد جریان فرهنگی دولت باید سریعا نسبت به حل این مشکل اقدام کند و حتی به واردات کارشناس فرهنگی اقدام کند.

5- با توجه به اینکه افرادی همچون هدیه تهرانی و مهناز افشار به عنوان زنان نقش آفرین معرفی شده اند، لازم است دقیقا مشخص شود که منظور کدام نقشی بوده است که این دوستان آفریده اند. چون دختران ایرانی می خواهند از ایشان الگو بگیرند و طبیعتاً باید بدانند از کدام نقش‌شان الگو بگیرند. آیا منظور نقشی بوده است که هدیه تهرانی در شوکران آفریده است؟ چهارشنبه سوری چطور؟ در مورد مهناز افشار چون ایشان هی نقش می آفریند و گزینش از بین آنها سخت است، آیا می توان به نقشی که ایشان در جشن دنیای تصویر آفرید، بسنده کرد و از حجابش الگو گرفت؟ قبول دارم که قسمتی از مویش پوشیده بود اما شما هم خیلی در معرفی این الگوهای حجاب و عفاف سخت نگیرید دیگر!
آفــلایــن
  پاسخ
#7
فردي كه خبرگزاري تحت مديريت جوانفكر از او به‌عنوان حقوقدان ياد كرد، گفت اين مواردي كه دادستان تهران عليه روزنامه ايران مطرح كرده، جرم نيست!

ايرنا نوشت:

يك حقوق دان با توجه به بحث هاي اخير در رابطه با ويژه نامه روزنامه ايران با نام خاتون گفت:مواردي كه دادستان در باره ويژه نامه خاتون مطرح كرد،عنوان مجرمانه ندارد.

'قهرمان شجاعي' در گفت و گو با ايرنا افزود: اصل قانوني بودن جرم و مجازات، مانع از اين مي شود كه موارد مطرح شده در ويژه نامه خاتون را جرم تلقي كنيم.

وي ادامه داد: با توجه به اينكه هيچ چيز جرم نيست مگر به موجب قانون، نمي توان موارد مطرح شده در خاتون را جرم دانست.

اين حقوق دان اضافه كرد: هرجا كه در رابطه با وقوع جرم ترديد وجود داشته باشد،بر اساس قاعده تفسير شك به نفع متهم، از طرح عنوان مجرمانه و مجازات متهم خودداري مي شود.

روزنامه ايران روز شنبه گذشته در قالب يك ويژه نامه 256 صفحه اي با نام خاتون، مطالبي را درباره حجاب و عفاف منتشر كرد.

به دنبال انتشار ويژه نامه خاتون، دادستان تهران به عنوان مدعي‌العموم عليه سرپرست روزنامه ايران به اتهام جريحه‌دار كردن عفت و اخلاق عمومي و ترويج اباحه‌گري اعلام جرم كرد.
آفــلایــن
  پاسخ
#8
ايرنا بخش مربوط به انتقاد آيت‌لله جنتي امام جمعه موقت تهران از ويژه‌نامه موهن روزنامه ايران را سانسور كرد.

به گزارش رجانيوز، اين خبرگزاري كه روزنامه ايران نيز زيرمجموعه آن قرار دارد و علي‌اكبر جوانفكر مسئوليت اداره هر دوي اين مجموعه‌ها را دارد، در خبر منتشر شده از خطبه‌هاي نمازجمعه امروز تهران، هيچ اشاره‌اي نيز به انتقاد آيت‌الله جنتي نكرده است.

آيت‌الله جنتي در بخشي از خطبه‌هاي نمازجمعه تهران گفت: بعضي مسايل زشت به وجود آمده است، من تعجب مي كنم، مگر قدرت چقدر ارزش دارد كه آدم همه چيز را براي آن فدا كند؟ عده اي الان در فكرند به هر قيمتي براي انتخابات رياست جمهوري راي جمع كنند، پول بي حساب و كتاب، روابط و جا انداختن هاي بي حساب و كتاب دارند. بعد به دنبال جذب بي دين جذب بي حجاب، بي‌بند و بارها ، ملي هايي كه اسلامي نيستند،مي‌روند كه به آنها راي بدهند. براي چه؟ اين كه در رياست جمهوري راي بياورند؟ شما اين را به گور مي‌بريد من اين را به شما مي گويم. شما ممكن است چهار تا آدم هرزه و بي‌دين را جذب كنيد، اما قشر عظيم و متدين كه 9 دي و 22 بهمن را درست كردند را از دست مي دهيد. آنها اين اشتباهات را مي كنند، اما عطش قدرت آدم را ديوانه مي كند.
آفــلایــن
  پاسخ
#9
علی اکبر جوانفکر در نامه ای توهین آمیز به آیت الله مکارم شیرازی ایشان را به رفتار خلاف مروت متهم کرده است. در این نامه که به جای آنکه سعی شود به انتقادات مراجع به ویژه نامه موهن خاتون جوابی قانع کننده داده شود سعی در تطهیر این ویژه نامه شده است.
متن نامه موهن جوانفکر در زیر می آید

نامه سرپرست موسسه مطبوعاتي ايران به آيت الله مكارم شيرازي

تهران - علي اكبر جوانفكر سرپرست موسسه فرهنگي و مطبوعاتي ايران با هدف شبهه زدايي و تنوير افكار، نامه اي خدمت حضرت آيت الله مكارم شيرازي ارسال كرد.

بگزارش ايرنا متن اين نامه به شرح زير است :‌
بسم الله الرحمن الرحيم
محضر مبارك حضرت آيت الله مكارم شيرازي (دامه ظله)
با سلام و تحيت
اينجانب علي اكبر جوانفكر سرپرست موسسه فرهنگي و مطبوعاتي ايران اجازه مي خواهم در ارتباط با ويژه نامه خاتون(1) كه سخنان عتاب آلود حضرت عالي را درپي داشته است، نكاتي را جهت شبهه زدايي و تنوير ذهن حضرت عالي و مردم شريف ايران به استحضار برسانم ، با اين اميد كه از اين رهگذر به وظيفه خود در دفاع از حيثيت همكاران مومن، دلسوز و پرتلاشم در روزنامه ايران و ويژه نامه وزين خاتون عمل كرده باشم. ما خود را مصون از خطا و اشتباه نمي دانيم، همانطور كه حضرت عالي مستحضر هستيد ، آثار برجسته فكري و رسانه اي در معرض بيشترين ارزيابي هاي انتقادي قرار مي گيرند و هنگامي كه اين مهم با جهت گيريهاي سياسي و گاها مغرضانه در هم آميخته مي شود، فرصت ها براي بررسي عالمانه و منصفانه يك اثر از دست مي رود.
رسانه هاي ارتباط جمعي از قول حضرت عالي مطالبي را در ارتباط با ويژه نامه خاتون منتشر كرده اند كه در زير فرازهاي آن آمده است :
1- يكي از روزنامه‌ها كه وابسته به برخي مقامات است.
2- هزينه زيادي از بيت‌المال خرج اين ويژه ‌نامه شده است.
3- تمام اين ويژه نامه در سست كردن اعتقاد مردم به حجاب اسلامي و ترويج بي بند و باري در ميان جوانان خلاصه مي شود.
4- در اين ويژه نامه ورزش دختران را ترويج مي كنند.
5- در يكجا جسارت را به حد اعلي رسانده و مي گويد چادر مشكي كه پوشش بانوان ايراني است، بدترين نوع حجاب است .
6- همه افراد اهل اطلاع مي گويند اين كار براي اين است كه آراي يك گروه بي بندوبار را براي انتخابات آينده به دست آورند.
7- خاك بر سر آن مقامي كه به وسيله آن كثافت كاري ها به دست بيايد.
8- اين مقامات چه ارزشي دارد كه مقدسات را زير پا مي گذاريد.
9- انشاء الله آرزوهاي شان را به گور مي برند.
اينك اجازه مي خواهم به موارد فوق پاسخ دهم:
1- روزنامه ايران به هيچ مقامي وابسته نيست. صاحب امتياز روزنامه ايران و مجموعه ديگري از روزنامه ها ، سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي است. ويژه نامه خاتون به همت جمعي از نيروهاي متدين و حزب اللهي تهيه شده و بنده نيز دستور انتشار آن را صادر كرده ام و هيچ مقام و مسوول ديگري در آن دخالت نداشته است.
2- روزنامه ايران و ويژه نامه هاي متعلق به آن با استفاده از بودجه دولتي يا منابع عمومي اداره نمي شوند ، بنابراين براي انتشار اين ويژه نامه، حتي يك ريال از بيت المال هزينه نشده و طبق روال هميشگي ، هرگونه هزينه اي از محل جذب آگهي تامين مي شود.
3- صفحه آغازين ويژه نامه به يك حديث قدسي در بيان مقام و مرتبت حضرت فاطمه زهرا(س) ، والاترين زن در تاريخ بشريت مزين شده و در يك صفحه نيز مقدمه قانون اساسي پيرامون نقش زن در تحكيم بنيان خانواده آمده است.
در ادامه اين ويژه نامه ، مطالب زير ديده مي شود:
- سخنان شهيد مرتضي مطهري در زمينه اخلاق جنسي و نياز امروز اخلاق پزشكي، برگرفته شده از مجله مكتب اسلام كه حضرت عالي پايه گذار آن بوده ايد.
- تبيين مفاهيم فقهي مرتبط با موضوع زن و حجاب از لسان فقيه عاليقدر حضرت آيت الله حائري شيرازي
- تبيين حقوق اساسي شهروندي در نظام مقدس جمهوري اسلامي از لسان معاون محترم حقوقي رياست جمهوري
- مصاحبه با آقاي مهدي كلهر فرزند آيت الله ميرزا عبدالعلي تهراني و برادر حضرات آيات مجتبي و مرتضي تهراني در باره زيبايي شناسي لباس در تمدن ايران بعد و قبل از اسلام
- گفت و گو با خانم سوسن كشاورز متخصص مسائل تربيتي و آموزشي در باره مباحث تربيتي دختران در حوزه آموزش و پرورش
- گزارشي خواندني در باره سرخوردگي زنان از فرهنگ غربي و گرايش به اسلام عزيز
- بررسي ماجراي شهادت مظلومانه بانوي محجبه مصري در بي دادگاه كشور آلمان
- سخنان محقق برجسته علوم اسلامي و عضو شوراي عالي نقلاب فرهنگي ، جناب آقاي رحيم پور ازغدي در باره حجاب از ديدگاه اسلام
- مصاحبه با دوتن از نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي در باره دستاوردهاي فرهنگي دولتهاي نهم و دهم
- مصاحبه با محقق ارزشمند جناب آقاي زرشناس در باره ريشه دار نبودن فمينيسم در ايران
- مصاحبه با عضو شوراي مركزي حزب موتلفه در باره عملكرد فرهنگي احزاب
- مقاله اي از دكتر سيد عباس صالحي در باره پوشش در تمدن اسلامي
- گفت وگو با دكتر محمود گلزاري روانشناس و استاد علوم تربيتي در باره مشكلات زوجهاي جوان
- مطلبي با تاكيد بر اينكه 'فاطمه' و 'زهرا' پرطرفدارترين اسمهاي دخترانه هستند
- تبيين راهبردهاي فقهي در عرصه هاي آموزشي و حوزوي از لسان حجت الاسلام سيد احمد خاتمي امام جمعه موقت تهران
- دسته بندي نظرات رئيس جمهور محترم در موضوع فرهنگ و امور تربيتي و حوزه زنان و خانواده
- مصاحبه با حجت الاسلام شريف زاده مدير محترم سابق حوزه مروي و مدرس حوزه و دانشگاه پيرامون ابعاد وجودي زن در جايگاه معرفتي اسلام
- روز شمار فعاليت گشت ارشاد و تبعات ناشي از آن با رويكرد تبيين بيانات مقام معظم رهبري در ديدار با اعضاي جامعه مدرسين حوزه علميه قم
- تبيين ضابطه مندي در پوشش زنان با استناد به آيين نامه هاي آموزشي و انضباطي در دانشگاههاي مختلف جهان
- گزارش تحليلي و تحقيقي از هويت زدايي زن ايراني در سينماي قبل از انقلاب
- ارائه گزارشهايي در باره موفقيت زنان محجبه ايراني در عرصه هاي مختلف بين المللي از جمله در ورزش
- مصاحبه با دانشجوي نمونه و محجبه ايراني كه موفق به كسب لوح افتخار از دست مقام معظم رهبري شده است
- گفت و گو با معاون اجتماعي نيروي انتظامي از دست اندركاران گشت ارشاد
- حكايتي از شيخ علي اكبر نهاوندي (رض) در موضوع توبه
- مصاحبه با آقاي ده نمكي از كارگردانان متدين و موفق سينما در حوزه دفاع مقدس
- مصاحبه با آقاي الله كرم و از افراد منسوب به تفكر فرهنگي حزب الله
- دفاع از شرافت زن ايراني در اعماق تاريخ با استناد به تحقيقات باستان شناسي و نظرات كارشناسي مورخين
- مصاحبه با دكتر فياض ، دانش آموخته حوزه و استاد جامعه شناسي دانشگاه تهران در باره فرهنگ جنسي در اسلام
- دسته بندي موضوعي در باره حوزه زنان برگرفته از نص بيانات حضرت امام (رض) و مقام معظم رهبري
با درنظر گرفتن مطالب فوق و بدون ناديده گرفتن برخي ضعف هاي احتمالي ، آيا درست است كه تمام اين ويژه نامه را موجب سست كردن اعتقاد مردم به حجاب اسلامي و ترويج بي بندو باري در ميان جوانان بدانيم؟ انتظار دارم حضرت عالي راهنمايي فرماييد كه در كدام بخش از ويژه نامه وزين خاتون به سست كردن اعتقاد مردم به حجاب اسلامي پرداخته ايم يا بي بندوباري ميان جوانان را ترويج كرده ايم؟
4- در زمينه ورزش بانوان ، به معرفي زنان محجبه و موفق ايراني در عرصه هاي ورزشي پرداخته ايم. از اين طريق همچنين تلاش كرده ايم تا تبليغات مسموم و سياه نظام سلطه عليه زنان مسلمان و پرافتخار ايراني خنثي شود. معرفي دختران نمونه ايراني كه در عرصه هاي مختلف از جمله ورزش به مقام و مدال دست يافته اند ، يك امر رايج در رسانه هاي ارتباط جمعي كشور است، بنابراين اگر ويژه نامه خاتون به ترويج ورزش دختران در چارچوب ضوابط و مقررات نظام جمهوري اسلامي ايران و رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب پرداخته باشد ، عملي خلاف شرع انجام نداده و صرفا به وظيفه خود عمل كرده است. مقام معظم رهبري در بسياري از مواقع از جمله در ديدار با بانوان فاتح قله اورست بر ضرورت زمينه سازي براي نشان دادن اراده و عزم بانوان ورزشكار و مسلمان ايران تاكيد كرده اند.
5- فارغ از تاييد يا رد نظرات پژوهشي جناب آقاي كلهر ، بر اين باوريم كه در سخنان ايشان به هيچوجه بحث اهانت به چادر به عنوان حجاب برتر مطرح نبوده و نيست. ايشان ضمن تفسيري محققانه از پوشش و حجاب در جامعه ديني و تقديس آن ، رنگ سياه پوشش را در چارچوب يك بحث تاريخي مورد بررسي قرار داده است . برداشت روشن از اظهارات آقاي كلهر در باره هماهنگ بودن چادر مشكي با فلسفه حجاب به جهت قاب شدن چهره زن ، فقط و فقط به موضوع رنگ مشكي باز مي گردد و ايشان نه تنها اصل چادر را زير سووال نبرده بلكه در جاي جاي اين گفت و گو بر اهميت و ضرورت آن تاكيد نيز ورزيده است ، بنابراين مرتبط كردن اين موضوع به حد اعلاي جسارت به حجاب اسلامي خلاف مروت است.
6- مردم عزيز و سربلند ايران يعني كساني كه براي تعيين سرنوشت خويش در پاي صندوقهاي راي حاضر مي شوند ، انسانهايي شريف ، متدين و اهل خرد و معرفت هستند بنابراين اگر فرض ناصواب اين باشد كه ويژه نامه خاتون براي اهداف انتخاباتي منتشر شده است ، دور از انصاف و عدالت است كه مخاطبان آن يعني قاطبه مردم شريف ايران را يك گروه بي بندو بار توصيف كنيم. ضمن آنكه تصريح مي كنم ساحت ويژه نامه وزين خاتون از اينگونه نسبت هاي خلاف واقع ، كاملا بري بوده است.
7- دست اندركاران ويژه نامه خاتون، عناصري متدين ، دلسوز و فرهنگي محسوب مي شوند و به دنبال كسب مقام و قدرت نبوده و نيستند. نسبت دادن 'كثافت كاري' به يك اثر فاخر فرهنگي ، براي جامعه اسلامي يك شوك سنگين محسوب مي شود.
8- همه وجود دست اندركاران روزنامه ايران به مقدسات اسلامي پيوند خورده است و ادعاي زيرپا گذاشتن مقدسات ، تهمت بزرگي است كه هرچه در ويژه نامه وزين خاتون به جست و جوي مصاديق آن پرداختيم ، چيزي نيافتيم. مستدعي است چنانچه مصداقي براي اين ادعا وجود دارد، اعلام شود تا نزد خداوند متعال به خاطر غفلت و بي توجهي استغفار كنيم.
9- ممكن است بنده و همكاران عزيزم در ويژه نامه خاتون به خاطر گناه ناكرده به صورت غيابي به ارتداد و صدور حكم مرگ محكوم شويم اما اين امر را نمي توان كتمان كرد كه ما جز عزت روز افزون اسلام عزيز ، شوكت و سربلندي ايران اسلامي و پيشرفت و اقتدار ملت بزرگ ايران هيچ آرزويي در سر نداشته و نداريم. ما به رضاي الهي دل بسته ايم و جز از خداي رحمان و رحيم ، از هيچ كس و هيچ چيز واهمه نداريم .
در اين برهه از زمان كه آماج حملات ناجوانمردانه بدخواهان و بدسيرتان قرار گرفته ايم ، از خداوند متعال مسالت مي كنيم تا به لطف و رحمت واسعه اش ، همگان را به راه راست هدايت فرمايد و ما را براي خدمت به بندگان خدا و برافراشته نگاه داشتن پرچم عدل و انصاف و مروت ذيصلاح قرار دهد.

والعاقبه للمتقين
آفــلایــن
  پاسخ
#10
خبرگزاری فارس: موسی نجفی پژوهشگر مسائل تاریخی از انتشار مصاحبه‌ای جعلی به نقل از وی در روزنامه ایران به منظور توجیه مطالب منتشر شده در ویژه‌نامه حاشیه‌ساز خاتون 1 خبر داد.
[موسی نجفی: مصاحبه منتشر شده با من در روزنامه ایران جعلی است]

به گزارش خبرگزاری فارس، دکتر موسی نجفی پژوهشگر مسائل تاریخی در پی انتشار مطلبی به نقل از وی در روزنامه ایران، با صدور تکذیبیه‌ای تأکید کرد: در پی چاپ مطلبی در روزنامه ایران مورخ 29/5/90 ص 3 از اینجانب ضمن تکذیب مصاحبه با آن روزنامه هر نوع اظهارنظری درباره ویژه‌نامه خاتون به اطلاع می‌رساند در تماسی که از سوی روزنامه ایران با اینجانب گرفته شد اصرار داشتند که بنده درباره آن ویژه‌نامه اظهارنظر نمایم از آنجا که ویژه‌نامه مزبور را نخوانده بودم اعلام داشتم که نمی‌توان اظهار نظر نمایم. شخص تماس گیرنده پرسید آیا شما با تضارب آراء موافق هستید یا نه؟ پاسخ دادم موافقم ولی چون الان بحث خاتون مطرح است اظهارنظر نمی‌کنم ضمنا باید بدانید همانطور که میشود از ارزش‌ها سوء استفاده کرد از شعار تضارب آراء‌هم میتوان سوءاستفاده نمود.

نجفی افزوده است: متأسفانه روزنامه ایران برای مشروعیت بخشی به حرکت‌های مشکوک خود با جعل مصاحبه‌های ساختگی و تحریف تماس تلفنی تحت عنوان گفت‌وگو با بنده اقدام نموده است. لازم به ذکر است اینجانب طی چند سال اخیر تاکنون هیچ مصاحبه‌ای با روزنامه ایران انجام نداده‌ام و حاضر هم نیستم وارد بازیهای فرهنگی و انحرافات این جریان بشوم.


وی همچنین خاطرنشان کرده است: معلوم نیست که چرا روزنامه ایران میخواهد با سوءاستفاده از فراد مستقل فرهنگی و طرفدار انقلاب و درگیر کردن آنها با مباحث انحرافی فرهنگی سیاسی برای خود مشروعیت کسب کند.

*روزنامه ایران به دنبال سوءاستفاده از سخنان بنده برای توجیه مطالب خاتون 1 بود

بر اساس این گزارش، موسی نجفی در خصوص همین موضوع در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس اظهار داشت: بنده دقایقی پیش با روزنامه ایران تماس گرفتم و این مطلب را که در روزنامه ایران درج شده تکذیب کردم و اعلام داشتم که من با شما مصاحبه‌ای نکردم و عجیب است چنین چیزی چگونه به نقل از من درج شده است؟

نجفی در پاسخ به این سؤال که احتمال دارد این مطلب را از سایت دیگری و به نقل از شما اخذ کرده باشند، خاطرنشان کرد: خیر. بعدازظهر روز گذشته آقایی به من زنگ زد و اعلام داشت که در نشریه «تضارب آرا» که مربوط به روزنامه ایران است و درباره نشریه خاتون، می‌خواهد با من صحبت کند.

وی افزود: بنده به این آقا اعلام کردم که این نشریه را ندیدم و آنرا نخواندم و اکنون هم تهران نیستم، لطفا این نشریه را به همراه نقدهایی که بر آن شده برای من ارسال کنید. تا دو هفته آینده که به تهران باز میگردم اظهارنظر کنم.

این پژوهشگر مسائل تاریخی تصریح کرد: فردی که از روزنامه ایران با من تماس گرفت بود از من سؤال کرد که نظر شما در خصوص تضارب آرا چیست؟ که یک سؤال کلی بود و به وی پاسخ دادم، تضارب آرا چیز خوبی است اما اگر میخواهید در رابطه با همین موضوع سؤال کنید اکنون مورد سوء‌استفاده قرار میگیرم.

وی افزود: تضارب آرا خوب یا بد؛ اگر اکنون توضیح دهم شما میخواهید به نفع نشریه خودتان استفاده کنید پس جوابی نمیدهم. من به آنها اعلام کردم که با شما مصاحبه نمیکنم و اجازه این کار را هم نمیدهم چون اصلا روش شما را قبول ندارم. لطف کنید نشریه فوق را برای من بفرستید تا آن را ببینم.

نجفی تاکید کرد: من به این فرد اعلام کردم که واکنش‌هایی نسبت به این نشریه شده که در سایت‌های خبری آنرا مطالعه کردم و پیداست که مطالب طوری در این نشریه گردآوری شده که علما، مراجع و شخصیت‌های دینی را حساس کرده است و پیداست که شما به دنبال مشروعیت‌سازی هستید و لطفا ما را وارد این مسائل نکنید.

این پژوهشگر تاریخ در ادامه گفت: در کمال ناباوری امروز در روزنامه ایران مشاهده کردم که این مطالب درج شده است. اما این مطالب تحریف‌شده درج شده است. این اقدام روزنامه ایران مانند این است که با شما تماس بگیرند و اعلام کنند نظر شما درباره تضارب آرا درباره انقلاب چیست؟ و شما جواب دهید خوب است، آنگاه این را در مطلب دیگری چاپ کنند.

نجفی خاطرنشان کرد: بنده امروز به مسئول صفحه روزنامه ایران تماس گرفتم که وی عذرخواهی کرد و اعلام داشت که اشتباهی شده است و قرار نبود این مصاحبه چاپ شود. من هم اعلام کردم اصلا من مصاحبه‌ای با شما نکردم که قرار باشد چاپ شود. من با شما گپ و گفتگویی کردم اما شما آنرا در قالب مصاحبه به چاپ رساندید، من در این خصوص موضعی نداشتم.

این محقق افزود: با چند نفری که در روزنامه ایران صحبت کردم، اعلام می‌کردند که کارکنان روزنامه ایران غالبا حزب اللهی هستند و آنها نیز از اینگونه اقدامات ناراحتند که من اعلام کردم من نمیدانم بچه‌های حزب‌اللهی کجا هستند و یا کجا نیستند، اما این خطی که این نشریه دنبال می‌کند یک نوع اباحه‌گری فرهنگی است و این خط روشنفکری است و محکوم است.

وی افزود: اینگونه نشریه‌ها دنباله همان خط روشنفکری اصلاح‌طلبان هستند منتها برچسب دیگری به خود زده‌اند، اینکه این افراد می‌خواهند نفرات مستقل فرهنگی، ولایی و طرفدار ولایت را که دولتی هم نیستند، درگیر این مسائل کنند، برای من بسیار عجیب است.

نجفی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه این دوستان می‌خواهند ما را درگیر مسائل فرهنگی دولت کنند که البته بار اول هم نیست.

این محقق و پژوهشگر تاریخی در خصوص هدف این جریان‌ها گفت: اینگونه جریان‌ها در مسائل فرهنگی و دینی که مطرح کرده‌اند کم آورده‌اند و میخواهند از اشخاص مختلفی که در دولت نیستند اما در جریانات فرهنگی نظر میدهند برای خود مشروعیت سازی کنند. چون اکنون در جریانات دینی تنها افتاده‌اند.

وی افزود: سخنانی که این افراد مطرح میکنند، خوش‌آیند جریانات فرهنگی سکولار و اصلاح‌طلب است و مسائل فرهنگی را باز گرفته‌اند و صدای متدینین و علما در آمده است. این جریان‌ها احتیاج دارد از نیروهای مستقل فرهنگی که طرفدارنظام و انقلاب هستند برای خود تاییدیه بگیرند اما با این جو‌سازیها و بازیهای رسانه‌ای و فریب میخواهند به اهداف خود برسند.

نجفی اظهار داشت: بنده این مطلب درج شده در روزنامه ایران را شدیدا تکذیب میکنم و با این دست افراد کاری ندارم و این اقدام برای من درس عبرتی شد که دیگر به هیچ‌عنوان تلفنی را جواب ندهم.

وی در ادامه گفت:‌این روش‌ها نوعی بی‌تقوایی است. ما علیه روشنفکری مطلب و کتاب نوشته‌ایم و آن‌ها میخواهند علیه این مواضع چیزی دریافت کنند و به نفع خود استفاده کنند.

این محقق و پژوهشگر تاریخی در پایان تاکید کرد: هر کس که اینگونه اقدامات را انجام داده بی‌تقوایی کرده و پیداست که فضای شانتاژ، دروغ و بیتقوایی سیاسی بر آنها قالب است و به هر قیمتی میخواهند برای خود مشروعیت کسب کنند. بنده این مطلب را شدیدا محکوم میکنم و حق شکایت را برای خود محفوظ می‌دانم.
آفــلایــن
  پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان