• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویژه نامه روزنامه ایران :. خاتون .:
#31
خاتون و تبیین فلسفه حجاب -سید مهدی طباطبایی
، ویژه‌نامه خاتون با صبغه علمی و رویکرد تبیینی در مقوله حجاب، اتفاق مبارک و شروع ثمربخشی در مباحث اندیشه‌ای حوزه عفاف است. این شروع علی‌رغم مسبوق بودن به برخی کارهای علمی، فرهنگی در این حوزه از جهات مختلفی مورد توجه و حائز اهمیت است.


1- این مجموعه مشتمل بر یکصد مقاله، گفت‌و‌گو، مصاحبه و یادداشت و بازخوانی وقایع است و از نظرات جامعی از حضرت امام راحل‌(ره) و رهبر معظم انقلاب پیرامون عفاف و حجاب و جایگاه و شخصیت زن در اسلام و انقلاب تا فتاوای مراجع معظم تقلید پیرامون ورزش بانوان و انعکاس نظرات مختلف عالمان و اندیشمندان مختلفی با دیدگاه متنوع فرهنگی درباره مقوله حجاب است.


2- خاتون، گذشته از صبغه علمی و تحقیقی اکیداً موضع و رویکردی تبیینی دارد و بیش از آنکه به وقایع جاری در حوزه فرهنگی و اجرایی حجاب و عفاف اشعار داشته باشد، به جنبه‌های اندیشه‌ای و فکری آن توجه نموده است فلذا گذشته از ایجاد امواج مثبت اندیشه‌ورزانه در حیطه حجاب و عفاف و تشریح گستردگی دامنه حجاب از حیثیات تاریخی، تمدنی، دینی و کارکردی اجتماعی، بیانگر مبانی فکری دولت دکتر احمدی‌نژاد در حوزه‌های فرهنگی خصوصاً حجاب و عفاف است که در بین طیف گسترده‌ای از اندیشمندان ایران اسلامی با نگرش‌ها و مبانی متفاوت علمی، پایگاه و خاستگاه معرفتی دارد.


3- ویژه‌نامه خاتون با هدف تبیین فلسفه حجاب و ارائه راهکارهای متقن، عالمانه و دقیق و قابل اجرا برای مدیریت فرهنگی این مقوله مهم جامعه اسلامی و حوزه‌های پیرامونی آن به زینت نشر آراسته شد و در شماره‌های بعدی زوایای مختلف این مقوله مهم را به بحث و تعمق خواهد نشست تا خود نمونه‌ای از رویکرد فرهنگی دولت در ریشه‌یابی‌ها و احتراز از حرکت‌های فرهنگی فکر نشده و احساسی و بی‌نتیجه باشد.


4- جامعه اسلامی که بهره‌مند از حضور شخصیت‌های مختلف علمی و فرهنگی و صاحب‌نظران در حوزه حجاب و عفاف است برای رسیدن به پیشرفت‌ مطلوب خود محتاج اتاق‌های فکر منسجم و راه‌اندازی کرسی‌های آزاد اندیشه در تمامی ساحات علمی و فرهنگی است تا از این رهگذر بر اتقان پایه‌های اندیشه خود بیفزاید و همه اقدامات فرهنگی و اجرایی را مستند به اندیشه‌ورزی و دانایی و فرهنگ کهن اسلامی - ایرانی‌مان بنماییم.


5- همان‌طور که پیش از این هم تجربه شده است، ترویج فکر و اندیشه و اقدامات علمی و تحقیقی همواره با برخی کژ‌اندیشی‌ها و تنگ‌نظری‌ها روبه‌رو خواهد شد و مقوله حجاب و عفاف که گذشته از تأکیدات شرعی و دینی سابقه چند هزار ساله در ایران توحیدی ما دارد نیز از این آفت مصون نخواهد بود، لذا برخورد عالمانه، محققانه و بصیرانه همه اندیشمندان و فرهیختگان با جنجال‌های احتمالی و همچنین ورود مدقانه در این مقوله مهم و با هدف تبیین بیشتر و بهتر مبانی فکری حجاب و عفاف امری بایسته است.
آفــلایــن
  پاسخ
#32
در پی اهانت جوانفکر به آیت الله مکارم شیرازی نمایندگان مجلس ضمن محکوم کردن این اقدام، خواستار برخورد جدی قوه قضائیه با جوانفکر شدند.

به گزارش جهان در پی نوشتن نامه بی ادبانه علی اکبر جوانفکر مدیر خبرگزاری دولتی ایرنا به آیت اله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان، نمایندگان مجلس واکنش نشان داده و اهانت به مراجع را محکوم کرده و خواستار برخورد جدی قوه قضائیه با جوانفکر و روزنامه ایران شدند

خبرنگار جهان در همین رابطه با چند نماینده گفت وگو کرده که در زیر می آید.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس با بیان اینکه نمایندگان در برابر اهانت به علما و مراجع تقلید ساکت نخواهند نشت، گفت: اهانت به مراجع از طرف هر شخص و مقامی باشد محکوم است و باید با اهانت کننده برخورد جدی شود و نباید در این قضیه مسامحه کرد.

وی با اشاره به عملکرد علی اکبر جوانفکر در مدیریت خبرگزاری دولتی ایرنا اظهار داشت: هنوز ملت ایران مقاله و مصاحبه ضد اسلامی ویژه نامه خاتون را از یاد نبرده اند و متاسفانه شاهد گستاخی دیگر از سوی مدیر این رسانه هستیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه باید این فرد را «جوانمرگ» صدا زد نه جوانفکر، افزود: این فرد «پیرفکر» است نه جوانفکر چرا که ما افکار خوبی از وی نمی بینیم.

قاضی پور با تاکید بر اینکه مراجع تقلید و علما مورد عزت و احترام همه مسلمان و ملت ایران هستند، افزود: عزت، احترام و ارزش جمهوری اسلامی ایران و خاک پاک این مملکت مربوط به وجود همین مراجع و علما است و هیچ کس نباید به آنها بی احترامی کند و باید با تخطئی کنندگان برخورد جدی شود.

وی با بیان اینکه ملت ایران هنوز اهانت روزنامه ایران به قوم ترک و آذری زبان را از یاد نبرده اند، افزود: ما هنوز فراموش نکردیم که در پی اهانت روزنامه ایران به مردم ترک زبان موجب اعتراض هایی شد و برخی هم در این میان جان خود را ازدست داند.

نماینده ارومیه در مجلس تاکید کرد: بعنوان یک نماینده به این فرد هشدار می دهم که پای خود را از گلیم خود درازتر نکند وگرنه باید بداند که مجلس و نمایندگان پای وی را قطع خواهند کرد و برخوردی با وی خواهند داشت که در تاریخ ماندنی باشد.

قاضی پور با بیان اینکه نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه موضع قاطعی در برابر اهانت به علما و مراجع تقلید خواهند گرفت و آنرا محکوم می کنند، افزود: مقامات دولتی باید بدانند که حضور آنها در دولت برای آنها مصونیت ایجاد نخواهد کرد و ما نمایندگان مجلس به وظیف خود عمل خواهیم کرد.

حسین ابراهیمی نماینده بیرجند در مجلس نیز با اشاره به قداست و اهمیت علما و روحانیون در نزد مردم مسلمان و بخصوص شیعیان گفت: اگر شخصی در هر مقام و مسئولیتی از روی عمد و با هدف به علما توهین کند مرتکب یک عمل ناروا و نامناسب شده است چرا که در طول تاریخ تشیعه ما شاهد این عمل زشت نبودیم.

وی افزود: وقتی می گوئیم که کسی مرجع تقلید است بدان معناست که وی با نفس مخالف بوده و بر هوا و هوس مسلط است و از فرامین خدا تبعیت می کند، بنابراین احترام چنین شخصیتی باید حفظ شود.

رئیس هیئت داوری فراکسیون اصولگرایان مجلس با توصیه به افراد جهت خود داری از اهانت به دیگران اظهار داشت: باید مرزها را حفظ و خطوط را رعایت کنند و باید بدانند که اگر مقدسات زیر پا گذاشته شود، به نفع هیچ کس نخواهد بود.

محمد تقی رهبر نماینده اصفهان در مجلس با انتقاد از اهانت به علما و مراجع تقلید، گفت: من هنوز نامه این فرد به حضرت آیت اله مکارم شیرازی را ندیدم و نمی توانم در این زمینه صحبت کنم و اگر محتوای نامه را ببینم قاطع و صریح صحبت خواهم کرد.

رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس در عین حال افزود: اما بطور کلی باید گفت که هیچ کس نمی تواند چنین غلطی بکند و اگر کسی بخواهد به علما و مراجع تقلید اهانت کند، از سوی ملت و مسئولین پاسخ دندان شکنی خواهد گرفت.

وی افزود: اهانت به علما و مراجع عملی زشت است و باعث خشم و انزجار ملت مسلمان خواهد شد.

جوانفكر در نامه خود به آيت‌الله مكارم شيرازي ابتدا مواردي از سخنان ایشان را مطرح كرده و به زعم خود به هريك از اين بندها پاسخ داده است.

وي در پايان اين نامه كه خطاب به يك مرجع تقليد نوشته شده، مي‌نويسد: «در این برهه از زمان که آماج حملات ناجوانمردانه بدخواهان و بدسیرتان قرار گرفته ایم ، از خداوند متعال مسالت می کنیم تا به لطف و رحمت واسعه اش، همگان را به راه راست هدایت فرماید و ما را برای خدمت به بندگان خدا و برافراشته نگاه داشتن پرچم عدل و انصاف و مروت ذیصلاح قرار دهد».
آفــلایــن
  پاسخ
#33
دبیر سیاسی هفته‌نامه پرتو سخن در گفتگو با «نسیم»، خاطرنشان کرد: روح حاکم بر نشریه خاتون، همان "نظریه مکتب ایرانی" مشایی است و دست‌اندرکاران این نشریه به دنبال تطهیر وی در جامعه هستند.
حجت‌الاسلام قاسم روانبخش با بیان اینکه اقدام صورت گرفته در خصوص نشریه 9دی و خاتون قابل مقایسه نیست، گفت: در نشریه 9دی کاریکاتور خاتمی که خود وی نیز با آن عکس یادگاری گرفته بود، منتشر شده و بلافاصله توسط هیات منصفه مطبوعات توقیف می‌شود اما با روزنامه ایران با وجود توهین به حجاب برتر، برخورد قانونی صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان این مطلب که علاوه بر تمسخر و توهین حجاب برتر، در صفحه 53 نشریه خاتون در قالب طنز به دین توهین شده ‌است، افزود: جای تعجب است که با نشریه 9دی بخاطر انتشار کاریکاتور یک فردی که از سران فتنه است و باید تا پیش از این دستگیر می‌شده، برخورد شدید و سریع می‌شود اما روزنامه ایران اقدامات گستاخانه خود را همچنان ادامه می دهد؛ به طوری که جوانفکر خود را طلبکار می‌بیند و نامه‌ای به مراجع تقلید نوشته و جر و بحث می‌کند.

روانبخش در ادامه خاطرنشان کرد: روح حاکم بر نشریه خاتون، همان مکتب ایرانی مقصود مشایی است که دست‌اندرکاران این نشریه به دنبال تطهیر اندیشه منحرف وی در جامعه هستند.

این فعال سیاسی اضافه کرد: منتشرکنندگان ویژه‌نامه خاتون به دنبال این هستند تا ضربه‌ای که به مشایی خورده را جبران کرده و در قالب مطالبی با عنوان حجاب و عفاف، شاخص‌های ملیت ایرانی را به خوانندگان القا کنند.

وی اظهارات جوانفکر را نوعی مظلوم‌نمایی برشمرد و تاکید: جریان انحرافی پروژه‌ای را به راه انداخته و احتمال اینکه مطالب دیگری را پس از این مطرح کنند، وجود دارد تا جامعه ایران را دچار تنش کرده و افکار عمومی را از حوادث منطقه، سرکوب اعتراضات انگلیس، ورشکستگی آمریکا و اروپا منحرف کرده و توجهشان را به مسائل بی‌پایه و اساس داخلی جلب کنند.

دبیر سیاسی هفته‌نامه پرتو اضافه کرد: دستگاه قضایی و امنیتی باید به دقت مسائل را ریشه‌یابی کرده و پشت پرده و دست‌اندرکاران اصلی این ماجرا را آشکار کنند. مسئولان قضایی همچنین باید عوامل اصلی جریان انحرافی را شناسایی و آرامش را به جامعه بازگردانند.

عضو هیات علمی موسسه آموزشی و پزوهشی امام خمینی(ره)، با تأکید بر اینکه افکار جریان انحرافی باید از دیدگاه امنیتی مورد توجه قرار گیرد، گفت: در شرایط تحریم که مقام معظم رهبری سال 90 را سال جهاد اقتصادی مطرح کردند و همچنین با توجه به تأکیدات رهبری به حفظ وحدت، متأسفانه جریان انحرافی مباحث اختلافی را دنبال می‌کند و این امر باید از نظر امنیتی با دقت بررسی شود.

وی همچنین با بیان اینکه "جای جای نشریه خاتون از مکتب ایرانی و از مشایی نام برده شده‌است"، افزود: لیدر جریان انحرافی مشایی است و دست‌اندرکاران روزنامه ایران در راستای اهداف او حرکت می‌کنند تا بخشی از نفرتی که در جامعه در خصوص مشایی به وجود آمده را جبران کنند.
آفــلایــن
  پاسخ
#34
حضرت آیت الله مکارم شیرازی، با انتقاد از برخی لجبازی ها در بین برخی از مسؤولان و دولتمردان، لج بازی را امری مذموم در دین مبین اسلام دانست و تاکید کرد: لجاجت عقل انسان را از کار می اندازد و بذر تمام بدی ها است و تمام اقشار جامعه باید به این موضوع توجه کنند.

به گزارش رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در بیست و دومین روز از ماه مبارک رمضان در شبستان امام خمینی(ره) حرم کریمه اهل بیت(ع) در ادامه تفسیر قرآن کریم که با موضوع انبیای الهی در قرآن کریم برگزار شد، با بیان اینکه لجاجت اجازه نمی دهد انسان پرتگاه هایی که در جلوی او است را ببیند، افزود: بسیاری از پرونده هایی که در دادگستری ها و محاکم قضایی مطرح می شود منشاء آن لجاجت است و اگر لج بازی نباشد کار به اینجاها نمی رسد.

این مرجع تقلید با اشاره به روایاتی از امام علی(ع) در مذمت لجاجت تاکید کرد: خانواده ها و دولتمردان اگر دیدند در جایی اشتباه کرده اند بیایند بگویند اشتباه کردیم، عذرخواهی می کنیم. نویسندگان مطبوعات نیز اگر خطایی کردند و به آنها تذکر داده شد لجبازی نکنند، بلکه بگویند معذرت می خواهیم، البته معذرت خواستن شجاعت می خواهد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی یادآور شد: کسانی که در مسائل اقتصادی مملکت کار می کنند اگر برنامه ای را دنبال کردند و دیدند فایده ندارد، لج نکنند و مردم را بیچاره ننمایند.

وی ضمن توصیه به همه اقشار جامعه به منظور پرهیز از لجاجت گفت: زن و شوهرهای جوان هم مراقب این وسوسه شیطلانی باشند چراکه در بسیاری از موارد به خاطر لجاجت خانواده ها از هم پاشیده شده و آسیب های زیادی متوجه کانون خانواده ها شده است.

این مفسر برجسته قرآن کریم اظهار داشت: لجاجت، عقل انسان را از کار می اندازد، لجاجت بذر تمام بدی ها است، این بذر نهال شوم دارد که آبروی خود انسان، دیگران و خانواده ها را می برد و دنیا و آخرت انسان را تباه می کند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه گاهی لج و لج بازی آتش جنگ ها را روشن می کند، به وضعیت کشور لیبی اشاره کرد و گفت: در داستان لیبی این آدم نادان عجیب ( قذافی) چقدر مقاومت و لج بازی کرد، سر آخر خود و خانواده اش را بیچاره کرد و کشور را ویران کرده است؛ چه ارزشی دارد این مقامات که این همه آبروریزی، خونریزی و تخریب به خاطر آن صورت گیرد.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام در این خصوص، ابراز داشت: پیامبر(ص) در این حدیث می فرمایند ابتدای لجاجت، جهل و آخر آن ندامت و پیشمانی است و منشاء مشکلات و بدبختی های بسیاری می شود.

این مرجع تقلید خطاب به اقشار مختلف مردم و خانواده ها تاکید کرد: بیاییم در این روز ماه مبارک رمضان تصمیم بگیریم اگر اشتباهی کرده ایم لج بازی نکنیم، بلکه عذرخواهی کنیم و طرف هم عذرخواهی را بپذیرد چراکه با این راهکار مسائل و مشکلات ختم به خیر می شود.

این مفسر قرآن کریم در ادامه به تبیین فصل دیگری از زندگانی حضرت نوح نبی پرداخت و گفت: خداوند تبارک و تعالی با لطف و عنایت خود کشتی نوح را از امواج متلاطم و خشمگین به سلامت عبور داد.

وی با اشاره به مخالفت پسر نوح با وی گفت: حضرت نوح(ع) خطاب به فرزند خود گفت ای پسر من سوار کشتی شو، اما پسر لجوج وی گفت من می روم بالای کوه و از سیلاب نجات می یابم، پدر نوح به فرزند خود گفت امروز هیچ پناهگاهی جز این کشتی نیست و یکمرتبه موج عظیمی فرزند را از پدر جدا کرد.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه مشکل انسان لجاجت است، یادآور شد: پسر نوح با چشم خود نظاره گر این صحنه ها بود اما همچنان به لجاجت خود ادامه داد و نتیجه آن را نیز دید، یکی از بدبختی های بشر این است که گرفتار لجاجت شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید سعی کنیم به قرآن نزدیک شده و به آموزه های آن عمل کنیم، ابراز داشت: بحمدلله برنامه ها و محافل قرآنی در شهرهای مختلف کشور توسعه و گسترش یافته و این مهم جواب دندان شکنی به دشمنان ما از جمله وهابیون است که می گویند شیعیان به قرآن کاری ندارند.

وی آشنا شدن و عمل به تعالیم قرآن کریم را مهم تر از قرائت آن دانست و با بیان اینکه باید سعی کنیم با مفاهیم این کتاب آسمانی آشنا شویم، اظهار داشت: باید سعی کنیم قرآن را خوب بخوانیم، خوب بفهمیم، خوب نشر دهیم و خوب عمل کنیم و اگر چنانچنه تنها به تلاوت و تجوید و امثال آن قناعت کنیم در مرحله نخست مانده ایم.

این مرجع تقلید در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه امشب آخرین شب قدر است، خطاب به مردم تاکید کرد: این فرصت را از دست ندهید و در برنامه های که برگزار می شود شرکت کنید و حداکثر استفاده را از این شب های پرفضیلت ببرید.

وی تاکید کرد: این قرآنی را که شب بالای سر می گذارید، روز که به بازار می روید زیر پا نگذارید و ضمن عمل به تذکرات قرآن از محرمات، ربا خواری و رشوه خواری اجتناب کنید.
آفــلایــن
  پاسخ
#35
دانشجويان عضو انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شاهد با انتشار نامه‌اي سرگشاده نسبت به مواضع اخير برخي اطرافيان رئيس جمهور پيرامون مقوله حجاب و همچنين افعال وي در خصوص تحولات منطقه اعتراض كردند.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای احمدی نژاد
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم
اکنون شش سال از روی کارآمدن حضرتعالی با شعار مهرورزی و عدالت خواهی گذشته است و جنبش دانشجویی کماکان به رأیی که به گفتمان فساد ستیزی و عدالت خواهی داده است، پایبند است.

عدالت خواهی گفتمانی بود که با تدبیر مقام معظم رهبری و پیگیری و مطالبه جنبش دانشجویی در جمع نخبگان و دانشگاهیان، سال‌ها قبل‌تر از ریاست جمهوری حضرتعالی به گفتمان غالب جامعه تبدیل شد و همانطور که خودتان هم بارها گفته‌اید، انتخاب شما به واسطه آن بود که به عنوان یک فرد عادی از دل دانشگاه بیرون آمدید و به نوعی مدیون دانشگاه و دانشگاهیان هستید.

دوره نهم ریاست جمهوری دوره‌ای بود که جامعه دانشگاهی به واسطه انتخاب خوب خود و تبیین دغدغه رهبری در خصوص مسأله عدالت خواهی سربلند بود و اگر انتقادی می‌شد، هم شما با گوش دل آن را می‌پذیرفتید و هم به واسطه اینکه این انتقاد از بطن دانشگاه بر آمده است به آن ترتیب اثر می‌دادید.

شعارهای شما در سال 84 بسیار نزدیک بود به گفتمانی که رهبر انقلاب آن را تبیین می‌کردند و خودتان هم این موضوع را بخوبی می‌دانید؛حتی یکی از دلایل اصلی انتخاب شما توسط ملت، پیوندی بود که با رهبری و علما داشتید.

به خاطر بیاورید زمانی را که هنوز بطور رسمی اعلام کاندیداتوری نکرده بودید و جمعی از دانشجویان با شما دیدار می‌کنند و سؤال می‌پرسند كه فرض كنيد ديدگاه كارشناسي شما در يك مسئله‌ خلاف نظر رهبري بود، در آن صورت شما چه كار مي‌كنيد؟

شما هم جواب می دهید: "من اصلاً به عشق رهبري به اين ميدان آمدم تا لبخند رضايت بر لبان ايشان بنشیند."

البته غیر از این پاسخ هم از شما انتظاری نمی‌رفت و شاید در آن زمان طرح این پرسش فقط به منزله اتمام حجت با حضرتعالی بوده است؛ البته الآن هم بد نیست که روزی چندبار مواضع سابق خود را مرور کنید تا کمتر گرفتار دسیسه اطرافیانتان شوید.

اطرافیانی که در کمتر از چند سال بر دید سیاسی و فرهنگی انقلابی شما تأثیر گذاشتند و وقتی که در همان اواخر دولت نهم و به واسطه اظهارات شاذ آقای مشایی این خطر را به شما گوشزد می‌کردیم، پاسخ می‌دادید که من ایشان را می‌شناسم و قلباً انسان پاکی هستند، از کودکی پای منبر بزرگ شدند و خود نیز از همان دوران نوجوانی و جوانی منبر می‌رفتند و ...

بد نیست به رویکردهای فرهنگی خود از گذشته تاکنون نگاهی بیاندازید، آن زمان که دانشجویی ساده بودید و با چفیه سر کلاس می‌رفتید و بسته‌های فرهنگی حضرتعالی برای امر به معروف و نهی از منکر بدحجاب‌ها همیشه مهیا بوده است؛ اما اکنون تا حرف بدحجابی می‌شود، کل دغدغه حضرتعالی خلاصه می‌شود در گفتن این که "باید کار فرهنگی کرد".

حتی وقتی نهادی مانند نیروی انتظامی با طرح گشت ارشاد خود وارد عمل می‌شود، مورد شدیدترین تهاجم‌ها از جانب دولت و رسانه‌های وابسته به آن قرار می‌گیرد چراکه نظر شما این است که نمی‌توان با بدحجابی برخورد سلبی کرد و باید کار فرهنگی کرد.

اگر در حال حاضر نهایت کار فرهنگی دولت می‌شود تهیه ویژه نامه "خاتون"؛ در این صورت بايد گفت از طلا گشتن پشیمان گشته ایم/ مرحمت فرموده ما را مس کنید

ویژه نامه‌ای که چادر و حجاب اسلامی و زنان متدین جامعه را با یک مصاحبه به سخره می‌گیرد و می‌گوید که چادر مشکی اشرافی و متکبرانه است و همچنین میراث عیاشی‌های شبانه فرانسه است که ناصرالدین شاه با خود به ایران آورده است.(!)

آیا اعتقادات حضرتعالی در سال 84 و قبل‌تر از آن نیز این‌گونه بود؟

آقای احمدی نژاد
وقتی به یکی از مریدان حلقه به گوش آقای مشایی که نگارش ضعیف و بی عمق مطالب و مقالاتش طعنه به سابقه خبرنگاری‌اش می‌زند، مدیریت 2 رسانه مهم کشور یعنی خبرگزاری ایرنا و روزنامه ایران را می‌سپارید، بیش از این هم انتظاری نمی‌رود که این‌گونه با پول بیت‌المال و از جیب ملت اعتقادات غلط را علیه اسلام و فرهنگ غنی اسلامی کشور عزیزمان تبلیغ کند. کسی که برخلاف نامش از بي‌فکری رنج مي‌برد و از پختگی عقل بی نصیب مانده است.

جای تأسف دارد درحالی که علما و مراجع عظام محتویات این ویژه‌نامه را محکوم کرده‌اند و مطالب آن را خلاف شرع مقدس دانسته‌اند، مدیرمسئول روزنامه ایران در دفاع از مطالب خاتون و در جواب به حضرت آیت الله مکارم شیرازی نامه‌ای سرگشاده می‌نویسد و با فرار رو به جلو می‌نویسد: "ممکن است بنده و همکاران عزیزم در ویژه نامه خاتون به خاطر گناه ناکرده به صورت غیابی به ارتداد و صدور حکم مرگ محکوم شویم ..."

در آخر نامه هم با بی‌شرمی تمام خطاب به ایشان می‌نویسد: "در این برهه از زمان که آماج حملات ناجوانمردانه بدخواهان و بدسیرتان قرار گرفته‌ایم، از خداوند متعال مسألت می‌کنیم تا به لطف و رحمت واسعه‌اش، همگان را به راه راست هدایت فرماید."

آیا پاسخ به نقد دلسوزانه یک مرجع عالیقدر باید این‌گونه باشد؟

آقای احمدی نژاد
قطعاً شما نیز این‌گونه برخورد با علما را نمی‌پسندید کما اینکه خودتان بارها و بارها از شأن مرجعیت و جایگاه عالمان دینی دفاع کرده‌اید. به خاطر بیاورید دیدارهایی را که در اواخر سال 85 با مراجع و علمای قم داشتید. و در آنجا گفته بودید: "مرجعيت و روحانيت شيعه همواره پرچمداري اسلام ناب را برعهده داشته‌اند و در سخت‌ترين شرايط و فشارها با ايستادگي بر اصول اسلام ناب محمدي(ص) و مقاومت در برابر مستكبران و ستمگران، سنگري مستحكم در برابر دشمنان اسلام بوده‌اند."

در همان دیدار، آیت الله مکارم شیرازی برای حل مشكلات فرهنگي كشور و جلوگيري از تهاجم فرهنگي راهکارهایی ارائه می‌کنند که این نشان از دلسوزی ایشان برای فرهنگ کشور دارد اما گویا امروزه تعاملات رسانه‌ها و افراد وابسته به دولت با مراجع و بزرگان به گونه‌ای شده است که حتی به خود اجازه می‌دهند در پاسخ به دغدغه‌های آنان، نامه سرگشاده هم بنویسند و در وبلاگ‌ها و سايت‌ها خود بي‌شرمانه بيان كنند كه "هرچند هجمه به خاتون بسيار بود اما مهم اين است كه ما به آنچه كه مي‌خواستيم رسيديم"

آقای جوانفکر به جهت نقش از پیش طراحی شده‌شان، بسیار از مظلوم‌نمایی استقبال می‌کنند و به محض اینکه نامه و بیانیه‌ای از شخص و یا نهادی علیه ایشان نوشته می‌شود، جوابشان را با همان ادبیات خاص خودشان می‌دهند و به این شکل حتی به بهای شنیدن انتقادهای شدید حاضرند پرچم جریان انحرافی و اعتقادات فاسد آن را همچنان در رسانه‌ها بالا نگه دارند که در این راستا نسبتاً هم به خوبی توانسته‌اند به این جریان غلط فکری سواری دهند که اگر همین استعداد را نیز در وجود خود تقویت نمی‌کردند، باید کرسی مدیریت "ایرنا" و "ایران" را رها می‌کردند و به فکر تلمذ محضر اساتید برای ارتقای سطح علمی خود در زمینه خبرنگاری و تبدیل مدرک فوق دیپلمشان به مدارج علمی بالاتر می‌بودند.

متأسفانه برخي اطرافیان شما به علت تحلیل غلطی که از بیداری ملت‌ها دارند و آن را نقشه غرب و آمریکا می‌خوانند، دائماً مترصدند تا به لطایف‌الحیلی واقعيت بیداری ملت‌ها را به حاشیه برانند و حال که سوژه‌ای در برابر انقلاب‌های منطقه و برای کمرنگ نشان دادن آن ندارند، در خوشبینانه‌ترین حالت سعی می‌کنند خود را در رأس اخبار و رسانه‌ها قرار دهند و نام جریان انحرافی را حتی شده با یک ویژه نامه در باب حجاب زنده نگهدارند.

البته این هم طبیعی است چرا که روز به روز به انتخابات مجلس نزدیک‌‌تر می‌شویم و دوستان شما کماکان به دنبال پارامتری می‌گردند تا در انتخابات آتی به عنوان متغیر جریان انحرافی نقش بازی کند اما ملت بصیر ایران از مدت‌ها قبل تکلیف خود را هم با ساکتین و متحیرین فتنه 88 مشخص کرده است و هم با وابستگان جریان انحرافی که به حمدالله همین امر باعث شده است تا متغیر جریان انحرافی در یک معادله نامعین گم شود.

اما انحرافی بودن و خشنودی به جهت در صدر توجه و اخبار بودنِ مسأله‌ی جریان انحرافی دلیل نمی‌شود که دانشجویان خشم انقلابی خود را فرو خورند و نسبت به این جریان و تریبون های کرم خورده آن موضع‌گیری نکنند چراکه وظیفه دانشجویان و قشر نخبه کشور اعلام خطر در برابر انحرافاتی است که نظام اسلامی را تهدید می‌کند.

آقاي رئيس‌جمهور

شاید حضرتعالی آنقدر تحت تأثیر القائات فکری این جریان قرار گرفته باشید که وقتی ما واژه جریان انحرافی را به کار می‌بریم، خنده‌تان بگیرد اما ای کاش سری بر می‌گرداندید و نگاهی به مبداءتان می‌انداختید و می‌دیدید که همان زاویه کوچکی که در اواخر دولت نهم ایجاد شد، اکنون چه فاصله‌ای با مسیر صحیح و اصیل انقلاب ایجاد کرده است.

آقای احمدی نژاد
اتمام حجت ما دانشجویان دانشگاه شاهد را که به فرموده مقام معظم رهبری دانشگاه شاهد گلخانه‌ای عطرآگین و منشأ خیر است، به آقای جوانفکر برسانید و به ایشان بگویید که ما دانشجویان انقلابی هیچ ابایی نداریم همان‌گونه که اسلافمان در سال 82 و بخاطر مواضع منحرف فرهنگی سیاسی دکتر معین -وزیر وقت علوم- با ایشان برخورد عملی کردند، با آنها و رهبران فکری‌تان نیز به همان شکل برخورد کنیم. به جوانفكر بگوييد كه رضا قلدر هم آن زماني كه سياست‌هاي آتاتورك ملعون را در دستور خود قرار داد ملت ايران تكليف خود را با او روشن كردند و قطعاً امثال اين فرتوت فكران هم هرگز نمي‌توانند با خزعبلات خود ذره‌اي از قداست و حرمت چادر و حجاب كه ارثيه‌ي مادرمان زهراي اطهر(س) براي ماست، كم كنند و انشاءالله تعالي و به حرمت دعاي مردم ايران در شب‌هاي قدر به زودي مكر خداوند متعال گريبان اين مكاران سياسي را خواهد گرفت.

و العاقبة للمتقین
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد
آفــلایــن
  پاسخ
#36
فارس: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان تحریف سخنانش در ایرنا به منظور تأیید ویژه نامه خاتون را غرض‌ورزی دانست و گفت: این حرکت‌ را جوانمردانه نمی‌دانم و سبب می‌شود اعتماد افراد نسبت به این رسانه سلب شود.
به گزارش مشرق، معاون استاندار همدان و مديركل تبليغات اسلامي استان همدان در اظهارنظرهاي جداگانه نسبت به انتشار مطالب موهن نسبت به حجاب برتر در ويژه‌نامه خاتون ضميمه روزنامه ايران انتقاد كرده و خواستار رسيدگي و برخورد با اين حركتهاي ضد فرهنگي شدند.

*نباید با اعتقادات و باورهای مردم بازی شود

به دنبال درج گفت‌وگویی از علی‌اکبر فامیل‌کریمی معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با خبرگزاری جمهوري اسلامي(ایرنا) در همدان با محتوای دفاع از ویژه‌نامه خاتون (ضمیمه روزنامه ایران)، وي نسبت به انتشار اين خبر آن سايت واکنش نشان داده و ‌بخشی از خبر منتشر شده را تحریف شده خواند.

ایرنا در این خبر نوشت: "معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان گفت: مشكلات ايجاد شده ناشي از انتشار مطالبي در ويژه‌نامه خاتون مشكل مهمي نيست و قابل حل است."

در این خبر همچنین آمده است: "وي با تأكيد بر اينكه نفي كلي مطالب منتشر شده در اين نشريه درست نيست، تصريح كرد: در اين نشريه مطالب مفيدي از صاحبنظران و انديشمندان ديني نيز مطرح شده كه بايد مورد توجه واقع شود."

پس از آن معاون استاندار همدان بیان این جملات را برداشت شخصی دانست و گفت: پس از انتشار این مطالب به ایرنا اعلام کردم که مطالب صحیح نیست و منجر به آن شد که خبر اصلاح شود.

فامیل‌کریمی با بیان این که مطلب منتشر شده ایرنا در روزنامه‌ها منعکس شده است، گفت: صحت بخشی از آن مطالب را تکذیب می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: فراز مطلب بنده این بوده که "بايد به گونه‌اي رفتار شود كه هركس به خود اجازه ندهد حريم اعتقادات و باورهاي مردم را يكباره به چالش كشيده و با افكار و عقيده‌هاي مردم بازي كند".
ایرنا پس از آن اقدام به اصلاح اصل خبر کرده و سپس در خبر جدیدی نیز از قول معاون استاندار نوشت: مطالبي كه در ويژه‌نامه خاتون موجب رنجش شخصيت‌هاي مختلف شده، اصلاح شود.
در این خبر همچنین آمده است: بخشي از آنچه كه مباني تفكر اسلامي ما است و مي‌تواند ايده‌هاي توام با آموزه‌هاي ديني را ترويج دهد، مبدا آن تفكري برخاسته از مباني ديني شكل گرفته در حوزه‌هاي علميه است، بنابراين بايد در اين مقوله‌ها به اين مرجع كه شيرازه اسلام را تاكنون حفظ كرده مراجعه كرد.

همچنين در اظهار نظر ديگري، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان، حرکت ایرنا را ناجوانمردانه و مغرضانه دانست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان تحریف سخنانش در ایرنا به منظور تأیید ویژه نامه خاتون را نوعي غرض‌ورزی دانست و گفت: این حرکت‌ را جوانمردانه نمی‌دانم و سبب می‌شود اعتماد افراد نسبت به ایرنا سلب شود.

به دنبال درج گفت‌وگویی از حجت‌الاسلام احد آزاديخواه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با خبرگزاری ایرنا در همدان با محتوای دفاع از ویژه نامه خاتون (ضمیمه روزنامه ایران) وي نيز انعکاس برخی مطالب از قول وی را غرض‌ورزی دانست و اظهار داشت: من گفتم عده‌ای از افرادی که این طور انحراف ایجاد می‌کنند و نظرات غیر کارشناسانه می‌دهند، مغرض و عده‌ای هم جاهلند و در هر صورت این حرکت غیرکارشناسانه بوده و ورود غیر متخصص در امور تخصصی دین تلقي مي‌شود.

آزاديخواه با بیان این که متأسفانه در خبر ایرنا از قول بنده آمده است "با توجه به سابقه‌اي كه افراد در رأس اين نشريه دارند، درج اين مطالب غرض ورزي و با نيت تضعيف دين و حجاب نبوده است" افزود: در حالی که حتی مراجع تقلید هم در برابر این مطالب موضع‌گیری کردند، آدم دیوانه هم چنینی حرفی را نمی‌‌زند که بگوید آدم‌های خوبی در رأس این کارند، کجا چنین چیزی هست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان این که این نوع تحریف در انتقال خبر یعنی مصادره به مطلوب كردن حرف شخصیت‌های استانی است، تصریح کرد: این حرکت‌ را جوانمردانه نمی‌دانم و باعث می‌شود اعتماد افراد نسبت به این رسانه سلب شود.

وی با بیان این که این نوع نگاه ایرنا خیانت‌بار است، یادآور شد: اینها به دنبال آن هستند که وضعیت را به نفع خود جلوه دهند و خیالاتی در جلب اعتماد افرادی مثل من داشتند.

آزادیخواه در خصوص انتشار ویژه نامه خاتون خاطرنشان کرد: حرکت خاتون نسبت به حجاب و عفاف غیر کارشناسانه بوده و باعث موضع‌گیری مراجع عظام تقلید شده است.

به گزارش فارس دفتر استانی خبرگزاری ایرنا اقدام به مصاحبه با تعدادی از شخصیت‌های استان برای تأیید محتوای ویژه نامه خاتون کرده که منجر به آن شد معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز برخی از مطالب منتشر شده از قول وی در ایرنا را تکذیب کند.
آفــلایــن
  پاسخ
#37
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گرگان مطالبي را در خصوص توضيحات وزير ارشاد درباره ويژه نامه خاتون و آينده و حركات جديد جريان انحرافي بيان كرد.

به گزارش جهان به نقل از فارس، محمدرضا باهنر عصر پنج‌شنبه در نشست صمیمی با اصولگرایان استان گلستان با بيان اينكه وزیر فرهنگ ارشاد در خصوص ویژه‌نامه خاتون ‌در فرودگاه به من گفت زورم نمی‌رسد جلو آنها را بگیرم، اظهار داشت: حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد به من گفت مقامات بالا می‌گویند تو چه کار به این کارا دارید.

وی تصریح کرد: البته چنین پاسخی از سوی یک وزیر جمهوری اسلامی زیبنده نیست و این پاسخ را پاسخ قانونی نمی‌دانیم اما به صورت درد دل به من گفت از من کاری بر‌نمی‌آید و مقامات بالا اصرار دارند که یک حرف جدید زده شود بد نیست ببینیم چی‌ می‌شود.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به سئوال انتظارت مردم از رئیس جمهور در مورد جریان انحرافی گفت: حزب‌الله و نیروهای اصولگرا توقع دارند شخص رئیس جمهور از جریان انحرافی حمایت نکند.

باهنر افزود: البته حضور رحیم‌مشایی در رسانه‌ها کمرنگ شده است اما اختیار وی در نهاد رئیس جمهور تا آنجا که شنیدیم کم نشده است.

وی در پاسخ به نحو ساماندهی اصولگرایان در استان‌ها خاطرنشان کرد: گروه ۸+۷ هم‌اکنون در حال فعالیت ‌است و ستاد‌های استانی جامعه اسلامی مهندسین از بعد از ماه مبارک رمضان فعال خواهد شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما به دنبال این نیستیم كه گروه ۸+۷ را در استان‌ها داشته باشیم بلکه به دنبال این هستیم که با پنج نفر از نیروهای صاحب‌نفوذ، معتمد و اصولگرا به تفاهم برسیم و اینها ستادهای انتخاباتی و راهبردی استانی را فعال کنند.

باهنر اضافه کرد: البته این نظر شخصی من و دو سه نفر از دوستان است که باید بحث کنیم و به جمع‌بندی برسیم.

وی تصریح کرد: اگر به دنبال ۸+۷ در استان‌ها باشیم هم وقت را از دست می‌دهیم و هم معلوم نیست جواب دهد.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به این سئوال که برخی از نمایندگان از هم‌اکنون در حال توزیع پول برای جلب آرا هستند و آیا مجلس این مبالغ را در اختیار نمایندگان قرار می‌دهد، گفت: توزیع پول برای جلب آرا جرم و خلاف قانون است و به منزله خرید و فروش آرا محسوب می‌شود.

باهنر افزود: شورای نگهبان برای این منظور پرونده تشکیل می‌دهد و اینکه مجلس این پول‌ها را در اختیار نمایندگان قرار می‌دهد درست نیست مجلس چنین پول‌هایی ندارد که در اختیار نمایندگان قرار دهد.

وی اظهار داشت: اگر مجلس پولی در اختیار نمایندگان قرار دهد برای توزیع بین مردم و خرید رای نیست، عدد و مبالغی که در مجلس رد و بدل می‌شود به اندازه یک کبریت کنار اجاق بخشداری هم نمی‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کل بودجه مجلس از یک فرمانداری کمتر است لازم هم نیست چرا که مجلس که کار اجرایی نداره اما این خطر یک از خطرهایی جدی است که متاسفانه در هر دوره هم می‌بینیم نقش پول در نتیجه آرا مردم پررنگ‌تر می‌شود.

بابایی افزود: یکی از شگردهای جریان انحرافی همین استفاده از نقش پول بوده است که اگر امکان داشته باشد تلاش دارند در دوره آینده ۵۰ نماینده ۲ میلیاردی به مجلس بفرستند.

وی ادامه داد: هیئت‌های نظارت، دولت در راس آن، فرمانداری‌ها و ستادهای انتخابات باید مراقب این گونه تخلفات باشند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دو سه مورد برخورد خشن و قطعی با کسانی که رای خرید و فروش می‌کنند بشود فکر می‌کند جلوی این کار گرفته شود.

باهنر در مورد سی‌دی ظهور نزدیک است، گفت: این سی‌دی بسیار بی‌ربط و انحرافی بوده که خیلی اظهارنظر هم در این مورد انجام شده است و متاسفانه اینها از تولیدات جریان انحرافی بوده و هم‌اکنون هم همین تفکرات در قالب ویژه خاتون ادامه داد.

وی تصریح کرد: شنیده‌ام شماره‌های بعدی ویژه‌نامه خاتون مربوط به روزنامه ایران هم آماده کردند که از کمیسیون فرهنگی مجلس می‌خواهم این مسئله را پیگیر کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ویژه‌نامه‌ای در مورد موسیقی برای شماره آینده روزنامه ایران آماده کردند و حتی مصاحبه‌های آن را تهیه کردند همان داستانی که آقایان گفته بودند آنهایی که موسیقی نمی‌دادند موسیقی نمی‌فهمند دوباره می‌خواهند از این بازی‌ها در آورند.

باهنر افزود: جریان انحرافی به دنبال این است که پنج شش شماره ویژه‌نامه خاتون در مورد موسیقی، قیام‌های منطقه، ارتباط با آمریکا و ... در آینده به چاپ برساند که باید مراقب بود.

وی در مورد جذب نیرو در جامعه مهندسین‌ گفت: ما در کنگره مصوب کردیم که تا پایان امسال باید تعداد اعضا جامعه مهندسین حداقل دو برابر افزایش پیدا کند که این ان‌شالله دوستان همت کنند که میزان به معنا حداقل است و سقف آن به هر اندازه‌ای که مراجعه می‌کنند جذب خواهد شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آسیب‌های اصوگرایی در انتخابات مجلس نهم گفت: مهم‌ترین این آسیب توقع خود بزرگ‌بینی است که اگر شاخه‌های اصولگرایی بخواهند خودشان را بزرگ ببینند مشکل به وجود خواهد آمد.

باهنر در مورد معرفی سران فتنه ۸۸ گفت: رسوایی سران فتنه هم‌اکنون برای همگان نمایان شده است.

وی اظهار داشت: البته اختلاف نظرهایی وجود دارد برخی سران فتنه را خیلی سر می‌دانند، اما ما دو سر بیشتر نمی‌ببینیم آن هم کروبی و موسوی هستند که خدا ان‌شالله از سر تقصیرشان بگذرد و توبه کنند که خیلی به خودشان، انقلاب و نسل جوان ظلم کردند.
آفــلایــن
  پاسخ
#38
پرونده اتهامي سرپرست روزنامه ايران با صدور کيفرخواست جهت رسيدگي به دادگاه کيفري استان تهران ارسال شد.

دادسراي عمومي و انقلاب تهران اعلام كرد، در اين کيفرخواست براي سرپرست روزنامه ايران به لحاظ نشر مطالب مخالف موازين اسلامي، انتشار عکس و تصاوير و مطالب خلاف عفت عمومي و نيز استفاده ابزاري از تصاوير و تحقير و توهين نسبت به جنس زن، در ويژه نامه منتشره با استناد به قانون مجازات اسلامي و قانون مطبوعات از دادگاه درخوست مجازات شده است.

بر اساس اين گزارش‌، پيش از اين دادستان تهران به عنوان مدعي العموم عليه سرپرست روزنامه ايران اعلام جرم کرده بود که متعاقبا پس از استماع اظهارات سرپرست روزنامه ايران و انجام تحقيقات مقدماتي، کيفرخواست ياد شده صادر شد.
آفــلایــن
  پاسخ
#39
حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌ریا در گفت‌وگو با مرکز خبر حوزه با بیان این که سؤال و جواب در اسلام نهی نشده است، گفت: اهانت آمیز بودن یک پاسخ و نامه مسئله‌ای است که در اسلام نهی شده و اشکال دارد، ما نداریم کسی که برای بزرگی نامه‌ای ننویسد و پاسخ به مسئله‌ای را ندهد، ولی کسی حق ندارد نامه‌ اهانت‌‌آمیز به مراجع بنویسد.

مشاور سابق رییس جمهور در امور روحانیت با بیان این که در نامه آقای جوانفکر تلاش شده است شأن مرجعیت پایین آورده شود،‌ گفت:‌ این نامه با هدف خاصی به گونه‌ای نوشته شده است که شأن مرجعیت را پایین بیاورد و این مسئله‌ای است که ما به آن معترض هستیم؛ زیرا این نامه اهانت‌آمیز و محکوم است.

*جریانی سعی دارد در برابر مرجعیت بایستد!

وی با اشاره به جریان به وجود آمده در جامعه که به دنبال ایستادگی در مقابل سخنان مرجعیت و علما است، خاطرنشان کرد: این اقدامات سیاسی کاری است و اهداف خاصی را پیگیری می‌کنند؛ یکی از شگرد‌هایی که این گونه افراد دارند، حرمت شکنی نسبت به مسائل و ارزش‌های جامعه است.

رییس دفتر جامعه مدرسین حوزه با بیان این که این کار یک تاکتیک است، ادامه داد: آنهایی که با اسلام سر سازش ندارند و اعتقاد به اسلام، مراجع و روحانیت ندارند، از این حرمت‌شکنی‌ها استقبال می‌کنند، همچنین افرادی که نسبت به این ارزش‌ها حرمت‌شکنی می‌کنند،‌ می‌‌خواهند با این کار دل این تعداد را به دست آورند.

وی افزود: این‌ها می‌خواهند با برانگیختن حساسیت جامعه مسلمان و معتقد، حالت خود شیرینی نسبت به آنهایی که با اسلام مشکل دارند، داشته باشند و این چراغ سبز را به آنها نشان دهند.

*افشای پشت‌پرده ویژه‌نامه «خاتون»

رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بیان اینکه نوشتن ویژه‌نامه «خاتون» از سر صدق و عقیده نبود، اظهار داشت: وقتی که جامعه ایمانی نسبت به این نشریه عکس‌العمل نشان داد، از این‌ها نقل شد که «ما به هدف خود رسیدیم. ما می‌خواستیم این پیام به گوش آنهایی که باید، برسد که ما عقیده‌مان چه هست که این انجام شد». این نشان می‌دهد که انتشار این ویژه‌نامه از سر صدق و عقیده نیست، بلکه سیاسی‌کاری و پیگیری اهداف خاصی است.

*تیشه به ریشه خودشان زدند!

وی با تأکید بر این که این‌ گونه اقدامات نخستین بار نیست که در جامعه صورت می‌گیرد، اظهار داشت: برای اولین بار نیست که کسانی چنین اقداماتی را داشته‌اند، آنها باید بدانند که بیشتر مردم جامعه ملتزم به عقاید و احکام اسلامی و احترام گذاشتن به بزرگان و مراجع هستند و بازگشت این گونه اقدامات به خودشان خواهد بود و تیشه به ریشه خودشان خواهند زد.

مشاور سابق رییس جمهور در امور روحانیت با اشاره به سخن آقای جوانفکر در نامه خود به حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی که هزینه انتشار روزنامه ایران و این ویژه‌نامه از بیت‌المال نیست، گفت: اولا این روزنامه یک روزنامه خصوصی نیست، بلکه دولتی است و دولت هم ملزم کرده دسته‌ای از آگهی‌ها در روزنامه ایران منتشر شود که این روزنامه سرپا باشد.

وی دامه داد:‌ اگر این روزنامه درآمدی داشته باشد،‌ درآمد برای دولت است و مربوط به بیت‌المال می‌باشد؛ البته اگر هم پول این ویژه‌نامه را از پول شخصی داده باشند، دلیل نمی‌شود که چنین مطالبی در این ویژه‌نامه منتشر شود و حرمت شکنی گردد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: حوزه در مقابل این مسئله باید با تمأنینه رفتار کند و همان‌گونه که مراجع عظام رفتار کردند، وقار خود را حفظ کند و با منطق با این مسائل روبرو شود.

*راه توبه باز است

رییس دفتر جامعه مدرسین حوزه خاطرنشان ساخت:‌ حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در پاسخ به واکنش آقای جوانفکر گفتند که به جای توجیه کردن کارها، عذرخواهی کنید و راه را برای عذرخواهی و توبه باز کردند.

رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه در پایان تصریح کرد: البته در این میان حوزه باید روشن‌گری کنند و مردم را نسبت به این مسئله متوجه نماید.
آفــلایــن
  پاسخ
#40
خبرگزاری فارس: جلسه رسیدگی به اتهامات مطبوعاتی مدیرمسئول روزنامه ایران در خصوص انتشار مطالب موهن در ویژه‌نامه "خاتون" در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران با حضور هیئت منصفه مطبوعات برگزار می‌شود.
رسيدگي به اتهام روزنامه ايران در دادگاه مطبوعات
رسيدگي به اتهام روزنامه ايران در دادگاه مطبوعات
-------------------------------

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، یکشنبه هفته آینده ـ 20 شهریور ماه ـ به اتهامات مطبوعاتی روزنامه‌های "گل" و "صدای عدالت" در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران با حضور هیئت منصفه مطبوعات رسیدگی می‌شود.

بنابر اعلام دفتر شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران، پرونده اتهام مطبوعاتی روزنامه "ایران" درخصوص انتشار ویژه‌نامه موهن "خاتون" نیز به این شعبه ارجاع شده اما هنوز زمان دقیقی برای رسیدگی به اتهامات مدیرمسئول این روزنامه تعیین نشده است.

لازم به یادآوری است در پی انتشار ویژه‌نامه "خاتون " به عنوان ضمیمه رایگان روزنامه ایران در 260 صفحه و درج مطالب موهن و سؤال‌برانگیز در خصوص نوع پوشش زنان ایرانی و چادر، هیئت نظارت بر مطبوعات در جلسه 24 مرداد ماه خود، ضمن تذکر به این روزنامه، پرونده روزنامه ایران را به دادگاه ارجاع کرد.
آفــلایــن
  پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان