• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویژه نامه روزنامه ایران :. خاتون .:
#21
در پی تکذیبه‌هایی که این روزها یکی پس از دیگری راهی موسسه ایران می‌شود تا اینکه یا گفت‌وگویی درج شده در "خاتون" را تکذیب کند یا مصاحبه‌ای در حمایت از این ویژه‌نامه موهن را، امروز هم تکذیبیه‌ای از دکتر موسی نجفی در لابه‌لای صفحات روزنامه ایران منتشر شده است.

به گزارش جهان، در این تکذیبیه که در قالب ۳ خط و آن هم در انتهای یکی از صفحات داخلی رسانه تحت مدیریت فرقه انحرافی منتشر شده آمده است: روز گذشته در همين صفحه مصاحبه‌اي از جناب آقاي دكتر موسي نجفي درج شده بود كه ايشان در تماس با تحريريه انجام اين مصاحبه را تكذيب كردند.

گرچه روزنامه ایران تیتر"اصلاح یک خبر" را برای این تکذیبیه انتخاب کرده و نه"تکذیب یک خبر" اما به نظر می‌رسد این رویه‌ای مرسوم در این روزنامه دولتی شده که گفت‌وگوهایی تخیلی را در پایان روز می‌نویسند و با قرعه کشی به نام افراد منتشر می‌کنند!

سید محمد قائم مقامی، عباس انسانی، وحید خاوئی، مجتبی زارعی، حجت الاسلام غریب، علی یوسف پور، فاتحی زاده، بهزاد حمیدیه، سید هاشم موسوی . .. تنها بخشی از افرادی تکذیب کننده همکاری و یا انجام مصاحبه با خاتون بودند.

اما این تکذیب های پی در پی که حاکی از عزم روزنامه ایران برای جعل مصاحبه، تغییر یا تحریف مطالب و بهره برداری از نام اشخاص موجه و انقلابی است، از واقعیت های قابل تاملی حکایت می کند.

مهمترین پیام رویکرد غیر حرفه ای و خلاف امانتداری مدیران روزنامه ایران می تواند نتیجه مخالفت قریب به اتفاق سیاسیون و فعالان مطرح با خط سیاسی این روزنامه و جریان متبوع آن باشد.

همین است که باعث شده مدیران رسانه‌های دولتی که یک به یک به تصرف فرقه انحرافی درآمدند به در پیش گرفتن اقدامات غیرحرفه‌ای از جمله جعل خبر و گفت‌وگو روبیاورند.
آفــلایــن
  پاسخ
#22
مهدی کلهر قرار است مصاحبه ای با روز نامه ایران داشته باشد تا توضیحات مفصلی را درباره ویژه نامه جنجالی ارائه کند.

به گزارش کامروز بنا بر گفته یک منبع آگاه،"مهدی کلهر"، مشاور سابق رئیس جمهور پس از واکنش هایی که از سوی مراجع، مسئولین و مردم بخاطر مصاحبه اش در ویژه نامه جنجالی خاتون داشته است، مجبور به پاسخگویی مجدد شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به جریحه دار شدن احساسات عمومی مردم، سخنان وی اگر در دفاع از ویژه نامه جنجالی باشد، باعث عکس العمل شدیدتر قرار خواهد شد.

مشاور سابق رييس‌جمهور گفته بود که "من هنوز مجله خاتون را پس از انتشار آن پيدا نكرده‌ام" و شنيده‌ام كه يك‌سري مباحث و انتقادهايي در مورد آن مقاله منتشر شده است، به دوستان گفته ام كه اين مباحث را جمع‌آوري كنند تا بعدا به صورت مشروح به اين مباحث پاسخ دهم.
آفــلایــن
  پاسخ
#23
[عکس: t243s2a7m6b8vp87fl5.jpg]
آفــلایــن
  پاسخ
#24
[عکس: khatoun.jpg]
آفــلایــن
  پاسخ
#25
با سلام
سایت ویژه نامه خاتون شروع به کار کرده است. این سایت تا الان برخی از صفحات این ویژه نامه را منتشر کرده است و قرار است تمام صفحات این ویژه نامه در همین سایت منتشر شود.

http://khatoonmag.blogfa.com/

http://www.khatoonmag.ir

البته ناگفته پیدا ست که آنچه در این سایت می بینید تماما در جهت تطهیر و توجیه ویژه نامه خاتون می باشد و بنابر روال فعلی که روزنامه ایران در پیش گرفته است توجه داشته باشید که به هیچ مصاحبه و نقل قولی در این سایت و روزنامه ایران اعتماد نکنید.
آفــلایــن
  پاسخ
#26
[عکس: gseus7d8q4to3uxl2n5.jpg]
آفــلایــن
  پاسخ
#27
خبرگزاري جمهوري اسلامي و روزنامه ايران كه از منابع عمومي ارتزاق مي‌كنند، با مديريت جوانفكر همچنان به اصرار بر اهانت بي‌سابقه به پوشش چادر ويژه‌نامه روزنامه ايران با درج مصاحبه‌هايي كه اين جسارت را توجيه كند، ادامه مي‌دهند.

به گزارش رجانيوز، روزنامه ايران كه عملاً به بولتن جريان انحرافي تبديل شده است، عمده مطالب صفحات دو و سه خود در يك هفته گذشته را به اين موضوع اختصاص داده و عملاً خبرهاي مهم كشور را پوشش نمي‌دهد.

در خبرگزاري جمهوري اسلامي نيز به دفاتر استاني ابلاغ شده كه براي توجيه اين ساختارشكني روزنامه ايران با نمايندگان و كارشناسان گفت‌وگوهايي گرفته شود.

در دو مورد از اين گفت‌وگوها كه امروز منتشر شده، بر اساس آنچه كه بر روي خروجي ايرنا قرار دارد، يك نماينده موضوع حجاب را پاشنه آشيل انقلاب خوانده و ديگري تأكيد بر حجاب چادر مشكي را (كه از قضا مورد تأكيد رهبر انقلاب است و رجانيوز پيش از اين گزارش مفصلي در اين زمينه منتشر كرده) افراط مي‌خواند.

گفت‌وگوي اول

نماينده مردم تبريز، اسكو وآذرشهر درمجلس شوراي اسلامي گفت: نقد منصفانه مسايل فرهنگي و اجتماعي با در نظر گرفتن واقعيت هاي جامعه وظيفه رسانه هاست.

'شكور اكبرنژاد' به ايرنا گفت : واقعيت اين است كه شنيدن نقدها از رسانه هاي خودي خيلي بهتر از سوء استفاده رسانه هاي بيگانه و ايجاد فضاي دلخواه آنهاست.

وي در پاسخ به پرسشي در مورد نوع برخورد با ويژه نامه روزنامه ايران موسوم به خاتون 1 گفت : آزادي مطبوعات ايجاب مي كند تا رسانه ها در بيان نكات و نقدها در حد مصالح جامعه عمل نمايند.

اكبرنژاد همچنين با اشاره به فلسفه حجاب تصريح كرد : تاكيد به حجاب چادر مشكي افراط است كه مطبوعات بايد آن را را بيان كنند، چرا كه حجاب چادر مشكي دراسلام اجبار نشده واز نظر علمي، روحي و رواني نيز سفارش نشده است.

وي با تاكيد بر اين موضوع كه بايد مراقب افراط وتفريط ها در جامعه باشيم ، گفت: رنگ هاي متين و شاد نيز مي تواند در نوع حجاب و رنگ چادرها مورد استفاده قرار گيرد.

وي با اشاره به حجاب مناسب در برخي كشورهاي مسلمان اظهار داشت: در كشوري مثل مالزي پوشش كامل اسلامي به بهترين شيوه بيشتر از طريق چادر حاكم است كه بيشتر از رنگ هاي سفيد و شاد استفاده مي كنند.

گفت‌وگوي دوم

نماينده مردم قوچان در مجلس شوراي اسلامي، گفت : تا كنون در كشور كار جدي كارشناسي در خصوص رنگ چادر انجام نشده است.

'نصرا.. كماليان' در پاسخ به خبرنگار ايرنا در خصوص شدت برخورد با ويژه نامه روزنامه ايران موسوم به خاتون 1 ، گفت : بايد ميان طرح مباحثي در خصوص رنگ چادر و زير سووال بردن حجاب كاملا تفاوت قائل شد.

كماليان گفت : بررسي و پژوهش در خصوص رنگ سياه در چارچوب يك بحث تاريخي مطلب جديدي است كه تا كنون در اين زمينه به صورت جدي كار كارشناسي در كشور انجام نشده بود.

وي اظهارداشت : البته اين بررسي هم بايد در محيط بسيار آرام مطرح شود ضمن اينكه بايد توجه داشت كه طرح اين مسئله به هيچ وجه اصل حجاب را زير سووال نمي برد.

وي با بيان اينكه مسئله رنگ واستفاده از رنگ ها به مد وفرهنگ موجود درهر جامعه بازمي گردد، گفت : اينكه رنگ مشكي براي پوشش چادر مناسب است يا نه يك مسئله است اما هم اكنون در فرهنگ ما رنگ سياه براي پوشش انتخاب شده است.

كماليان افزود : انتخاب رنگ سياه هم نماد اين مطلب است كه ' نمي خواهم ديده شوم ' اما شايد استفاده از ساير رنگ ها به معناي خواهان ديده شدن و جلب توجه باشد.

وي گفت : علت اين انتخاب هم ويژگي هاي رنگ سياه است كه از جمله مهمترين آن عدم جلب توجه نگاه ها است بنابراين فلسفه حجاب با رنگ سياه جور در مي آيد.

وي با اشاره به اينكه ايرانيان در قبل و بعد از اسلام به پوشش و حجاب پايبند بوده اند ، گفت: نمونه عيني اين حقيقت را مي توان در ساخت مجسمه هاي عريان در كشورهاي اروپايي و برخي كشورهاي شرقي اشاره كرد.

كماليان افزود: اين در حالي است كه در هيچ دوره تاريخي و آثار بجا مانده از گذشتگان به هيچ وجه شاهد تنديس ها و نقاشي هاي انسانهاي عريان نيستيم و همين امر نشان از فرهنگ ايرانيان بر حجاب و پوشش دارد.

وي گفت: موضوع حجاب در حقيقت پاشنه آشيل در اصول انقلاب است كه نبايد اجازه داد به هيچ وجه مورد سوء استفاده بدخواهان قرار گيرد.

اين نماينده افزود: التهاب در فضاي فعلي جامعه به هيچ وجه به نفع كشور نيست زيرا موجب سوء استفاده فرصت طلبان و سودجويان مي شود بنابراين بايد در آرام كردن فضا همه تلاش كنيم.
آفــلایــن
  پاسخ
#28
آقاتهراني در گفتگو با «نسيم» گفت: هر فردي بايد در حد و اندازه خودش سخن بگويد/ مباحثي که مراجع مطرح مي‌کنند، پشتوانه 80 سال مطالعه فشرده دارد و افرادي در سطح روزنامه‌ها، هم‌سطح بحث درباره آن نيستند.
عضو فراکسيون اصولگرايان مجلس اضافه کرد: موضوعاتي همچون عفاف و حجاب بسيار تخصصي است و جاي تعجب است که برخي افراد غيرمتخصص که سررشته‌اي در مباحث مربوط به آن ندارند، در اين زمينه اظهارنظر مي‌کنند.

آقاتهراني تاکيد کرد: مراجع تقليد بر اساس عقل و وحي سخن مي‌گويند و مباحث مطرح شده از سوي آنان "شعاري" نيست؛ بلکه معقول و بر پايه منطق ديني است.
آفــلایــن
  پاسخ
#29
دقایقی پیش آدرس سایت و وبلاگ ویژه نامه خاتون فیلتر شد. هنوز مشخص نیست این فیلتر دائمی است یا تصمیمی موقتی است.
آفــلایــن
  پاسخ
#30
سایت ویژه نامه خاتون از فیلترینگ خارج شده و مجددا قابل دسترسی است.
آفــلایــن
  پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان