• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شهید خالد اسلامبولی
#1
این نوشته در وبلاگ مرصاد منتشر شده است.

مسئولاني كه آبروي ملت را پيش پاي فرعون ذبح كردند

به نام خدای درهم شکننده ستمگران

يادمه سال 1382 بود كه عده ای در نظام جمهوري اسلامي ايران مي خواستند نام خياباني را در تهران عوض كنند كه صاحب اون نام عامل اعدام انقلابي رييس جمهور خائن مصر بود:

شهيد خالد اسلامبولي

اين اتفاق در زمياني مي افتاد كه دولت وقت متعلق به اصلاح طلبان بود ولي شورای شهر دست اصولگرایان و شهردار تهران نیز محمود احمدي نژاد بود.
[عکس: %DA%86%D9%87%20%D9%83%D8%B3%D9%8A11.jpg]
شهيد خالد اسلامبولي

ماجراي خالد اسلامبولي و اتفاقاتي كه منجر شد تا رهبر كبير انقلاب از يك موضع عزتمندانه دستور قطع رابطه با مصر را بدهند، براي كسي پوشيده نيست.

نكته عجيب آن بود كه پس از چند سال در نظام اسلامي كساني پيدا شده بودند كه براي خوشآيند فرعون مصر كه نمي خواست سر به تن انقلاب اسلامي ايران باشد، مي خواستند نام اين اسطوره جهان اسلام را از خيابان پايتخت بردارند.

به دولت خاتمي و دار و دسته اش كه حرجي نبود ولي اينبار تغيير نام خيابان در زماني صورت مي گرفت كه شوراي شهر دست اصولگرايانی بود که افرادی مثل مهدی چمران (اخوی شهید چمران) در آن حضور داشتند.

همان زمان بنده و چند نفر ديگر از دوستان كه به اين ماجرا اعتراض داشتند نزد آقاي شهردار رفته و مخالفت خود را اعلام كرديم كه البته با واكنش جالب احمدي نژاد روبرو شدند.

آقاي احمدي نژاد فرمودند كه حماس و حزب الله لبنان از ما خواسته اند كه نام خالد را از روي خيابان برداريم!!!!!!! و روابطمان را با مصر عادي كنيم.

حرفي كه هرچند مرغ پخته را از خنده روده بر مي كرد، ولي در پس آن تلخي گزنده اي پنهان بود كه خبر از عدم پايبندي آقايان به آرمان هاي امامي مي داد كه از فرعون مصر به صراحت با عنوان «نامبارك مصري» نام برده و به دشمني با او افتخار مي كرد.

خلاصه با تلاش جمعي از دستان انقلابي ما و به ياري خدا اين اقدام با شكست روبرو شد (هرچند دوستان شوراي شهر نام "انتفاضه" رو هم به عنوان نام جايگزين انتخاب كرده بودند.)!

حالا امروز پس از چند سال فرعون مصر سرنگون شده و بساط ديكتاتوري در اين كشور برچيده شده اما...

شنيديد که مي گويند "زمستان رفت و روسياهي به زغال ماند؟"

داستان برخي مسئولين نابغه كشورماست!

كساني كه بدون رعايت شان و منزلت ملت ايران آبروي خود را پاي كسي ريختند كه در نهايت نه تنها هيچ دستاوردي برايشان نداشت بلكه عزت انقلاب اسلامي را هم خدشه دار كرد.

اين آقايون كه از قضا از مسئولين بلندپايه نظام اسلامي بودند، به دست بوس فرعوني رفتند كه نه تنها در ايران بلكه در كشور خودش نيز منفور بود.

بعيد است اين حضرات از مواضع حضرت روح الله در خصوص فرعون مصر خبر نداشته باشند ولي براي يادآوري آنها به دو مورد اشاره مي كنم:

ملت هاى اسلامى و مستضعفان جهان مفتخرند كه دشمنان آنها، حسين اردنى اين جنايت پيشه دوره گرد و حسن و حسنى مبارك هم آخور با اسرائيل جنايتكارند و در راه خدمت به آمريكا و اسرائيل، از هيـچ خيانتى به ملت هاى خود رویگردان نيستند.

و يا در جاي ديگر فرمودند: این رئیس جمهور تحمیلی ثانی [حسنی مبارک‏] که خیال دارد در مصر مثل آن [انور سادات‏] حکومت کند، در بست خودش را در اختیار آمریکا گذاشته است؛ قبل از اینکه به ریاست برسد اعلام همبستگی خودش را با اسرائیل و آمریکا کرده است. ندیده است که همان طوری که سلف طالحش به واسطه خشم ملت به جهنم واصل شد، همین عمل را با او هم خواهند کرد. ملت مصر باید این مطلب را بداند که اگر قیام کند بر خلاف این توطئه ها - همان طوری که ایران قیام کرد- آن جا هم خواهد پیروز شد.

ملت مصر از حکومت نظامی نترسد و به او اعتنا نکند و همان طور که ایران حکومت نظامی را شکست و به خیابان ها ریخت، آن ها هم بشکنند و به خیابان ها بریزند و این تفاله های آمریکا را بیرون بریزند.

به هرحال بد نيست بدانيم اين آقايوني كه در مقاطع مختلف آبروي ملت را پيش پاي فرعون ذبح كردند، چه كساني بودند:
[عکس: larijani-mobarak3.jpg]
دیدار علی لاریجانی بعنوان رئیس مجلس شورای اسلامی (آذر 88)
[عکس: 100929448094.jpg]
دیدار حداد عادل (بهمن 86)
[عکس: larijani-mobarak2.jpg]
دیدار لاریجانی با مبارك وقتي دبیر شورای عالی امنیت ملی بود (خرداد 85)
[عکس: khatami-mubarak.jpg]
[عکس: khatami-mubarak2.jpg]
[عکس: khal%2520mesry.jpg]
دیدار خاتمی و حسنی مبارک (فروردین 86)
[عکس: mottaki.jpg]
لازم به ذكر است كه محمد خاتمی و حداد عادل هر کدام یک بار و علی لاریجانی 2 بار با حسنی مبارک در طول سالهای دهه 80 دیدار کرده اند.
همچنین منوچهر متکی در مرداد 85 و علی اکبر ناطق نوری نیز در بهمن 86 با حسنی مبارک دیدار داشته اند.(آقاي ناطق حواسش باشد كه نبود عكسش در اين آلبوم هاي پرافتخار ، مديون فراگير نبودن اينترنت در آن سال ها و كمبود وقت ما براي رجوع به روزنامه هاي آن دوره است)

اينها در حاليست كه دولت انقلابي آقاي احمدي نژاد نيز گويا بدش نمي آمد تا عكس يادگاري با فرعون داشته باشند.

[عکس: larijani-mobarak4.jpg][عکس: mttaki4.jpg]

به مبلمان اين دو عكس دقت كنيد. واقعا شرم آور است.اين است نتيجه بي توجهي به رهنمودهاي امام امت

يادمان نرفته كه رييس جمهور انقلابي كشورمان چند بار پيام داد و حتي با صراحت گفتك«با صراحت اعلام مي كنم كه امروز ما به طور قاطع بدنبال تجديد رابطه با مصر هستيم كه اگر دولت مصر اعلام آمادگي كند تا پايان وقت اداري امروز سفارت ايران را در مصر برپا خواهيم كرد.» اين جمله مربوط به 4سال قبل است ، نه بيشتر.

البته از كسي كه هيچ غيرتي بر سر نام خالد اسلامبولي نداشت و براحتي آب خوردن مي خواست نام او را از تهران پاك كند، اين حرفها عجيب نبود.

اما بد نيست كه آقاي رييس جمهور انقلابي بداند كه شايد به بركت همين جوان شهيد مصري بود كه او هم مثل لاريجاني و خاتمي و حداد و متكي و ناطق نوری عكس يادگاري با فرعون ندارد!

ماجرا از اين قرار بود كه در اوج دست و پا زدن دولت ايران براي ايجاد ارتباط با مصر كه البته با عدم استقابل طرف مصري روبرو شد، انتشار فيلم مستند اعدام فرعون از سوي ستاد پاسداشت شهداي نهضت جهاني اسلام، مانند آبي بر آتش شهوت دولتمردان براي برقراري ارتباط با حكومت جائر فرعوني بود! به طوري كه باعث خشم حكومت نامبارك و بر باد رفتن اندك اميدي بود كه دولت ايران براي ايجاد اين رابطه در سر مي پروراند!
[عکس: 082341.jpg]
البته دولت انقلابي در همان آن زمان از هيچ اقدامي براي ماست مالي بازتاب‌هاي اين مستند و حواشي آن فروگذار نكرد و فيلتر سايت ستاد پاسداشت و مصاحبه هاي پي در پي آقايون براي اعلام برائت از اين فيلم (كه چيزي جز مواضع رسمي نظام و حضرت روح الله در آن نبود) و فشارهای مختلف بر سازندگان این اثر از جمله اين اقدامات است.

ولي شايد امروز که حسنی نامبارک با خشم ملت مصر روبرو و حکومتش به طرز فضاحت باری سقوط کرد، آقاي احمدي نژاد در خلوت خود دعايي به جان سازندگان اين مستند كند که اين رابطه را بهم زدند تا باین بار آبروي ملت ايران توسط رييس جمهور انقلابيشان نرود.

مسایل ایدئولوژیک به کنار، اما آیا نباید از مسئولان دولت پرسید که با چه معیار و تدبیری قصد داشتند با رژیمی رابطه برقرار کنند که پایه های حکومتش تا این حد سست و متزلزل بود؟ و الان هم همان روند را با رژیم های دیگری مانند اردن و ... ادامه می دهند؟ آیا از سرنوشت مصر عبرت نگرفتند؟

به هر حال ما هم خدا را شكر مي كنيم كه رييس جمهور دولت انقلابي ايران به بارگاه فرعون نرفت ولي...

آقاي احمدي نژاد! بدان كه مديون اسطوره اي هستي كه روزي براي خوشايند فرعون قصد داشتي نام او را از روي خيابان پایتخت برداري!

اين يادت باشد.

همين
آفــلایــن
  پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان