امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تيغ اشرار روي شاهرگ طلبه جوان‌ :. علی خلیلی.:
#11
خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت تهران لحظاتي پيش به ديدار طلبه ناهي از منكر رفت و در جريان ريز حادثه و اقدامات پزشكي انجام شده براي سلامت وي قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، آيت الله صديقي، امام جمعه موقت تهران كه علي خليلي، طلبه جوان ناهي از منكر از شاگردان وي در حوزه علميه امام خميني(ره) ازگل است، لحظاتي پيش در بيمارستان عرفان حاضر شد و با خانواده خليلي به صحبت پرداخت و به آنها دلداري داد.

وي با ابراز اميدواري نسبت به بهبود حال علي خليلي تاكيد كرد: براي رسيدگي قضايي به اين موضوع، از هيچ تلاشي فروگذار نخواهيم كرد.

گزارش خبرنگار حوادث فارس حاكي است پس از اين ديدار، ياوري، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي نيز در بيمارستان عرفان از خليلي عيادت كرد.

مشاهدات خبرنگار ما حاكي است دقايقي پيش، طلبه ناهي از منكر با پلك زدن محدود، قدري از هوشياري خود را به دست آورده است و اميد مي رود كه به زودي به طور كامل به هوش بيايد.

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، نيمه‌ شب گذشته راكبان يك خودروي پرايد قصد آزار و اذيت چند خانم جوان با ظاهر و پوشش معمولي در چهارراه سيدالشهدا واقع در بلوار پروين (تهرانپارس) را داشتند كه با اعتراض چند نفر از جوانان محل كه از هيئت عازم منزل بودند، درگيري آغاز شد.

در جريان اين درگيري، يك طلبه جوان به نام علي خليلي كه به همراه دو نوجوان به رفتار ناشايست راكبان خودروي پرايد و موتورسيكلتي كه همراه آنها بود، اعتراض كرد، از سوي يكي از راكبان پرايد و از ناحيه شاهرگ گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفت.
پاسخ
#12
خبرگزاري فارس: يكي از همراهان علي خليلي، طلبه جواني كه در پي نهي از منكر مضروب شده است، ادعاي ضارب مبني بر اينكه طلبه جوان به خاطر صداي ضبط با آنها درگير شده است را كذب محض خواند.

به گزارش خبرنگار قضايي فارس، صبح امروز تعدادي از سايت‌هاي خبري با ضارب علي خليلي طلبه جواني كه در پي نهي از منكر مورد حمله قرار گرفته بود، مصاحبه كردند كه شخص ضارب مدعي شده است طلبه جوان به خاطر زياد بودن صداي ضبط به ما تذكر داده كه همين موضوع منجر به درگيري و مجروح شدن طلبه جوان شده است.

اما يكي از دانش‌آموزاني كه زمان حادثه همراه طلبه جوان بوده و از سوي ضارب و همراهانش مورد حمله قرار گرفته است، اين اظهارات را قبول ندارد و موضوع را به طور كلي منكر شد.

اين شخص به خبرنگار قضايي فارس گفت: شب حادثه متهم و همراهانش قصد ايجاد آزار و اذيت براي 2 دختر جوان را داشتند كه علي خليلي به سمت آنها رفت و با صحبت از آنها خواست دست از كار خود بردارند.

وي ادامه داد: همين موضوع باعث شد ضارب و همراهانش ابتدا من و دوستم را كتك بزنند كه در ادامه علي از آنها خواست به اين درگيري خاتمه داده و سوار خودرويشان شوند و بروند اما يكي از آنها از روبه‌رو و با چاقو به گردن علي زد و با دوستانش فرار كرد.

اين نوجوان درباره اظهارات ضارب طلبه جوان كه مدعي شده درگيري به خاطر زياد بودن صداي ضبط بوده است گفت: بحث صداي ضبط در ميان نبوده چرا كه اصلا ضبط خودروي آنها روشن نبود يا صدايش بيرون نمي‌آمد.

علي خليلي طلبه جواني است كه عصر شنبه در بلوار پروين منطقه تهرانپارس هنگام امر به معروف و نهي از منكر تعداي از اراذل كه براي چند زن مزاحمت ايجاد كرده بودند توسط آنان با چاقو از ناحيه گردن مورد ضرب قرار گرفت و مجروح شد.

در پي اين حادثه همراهان وي براي پذيرش اين بيمار اورژانسي از طريق بيمارستان تهرانپارس يا به صورت مستقيم با 14 بيمارستان شامل بيمارستان‌هاي رسول اكرم(ص)، امام حسين(ع)، شهداي تجريش، امام سجاد(ع) ناجا، بقيه‌الله، تهران كلينيك، سينا، ميلاد، الغدير، طالقاني، لاله، امام خميني(ره)، جماران و پارسيان تماس گرفتند كه همه اين بيمارستان‌ها از پذيرش اين طلبه جوان خودداري كردند و به گفته همراهان وي علت اين كار را حال وخيم وي عنوان كردند كه در نهايت همراهان خليلي، او را به بيمارستان خصوصي عرفان بردند كه مسئولان اين بيمارستان نيز پذيرش وي را منوط به واريز مبلغ 6 ميليون تومان وجه نقد كرده و سرانجام با واريز 5 ميليون تومان او را پذيرش كردند.
پاسخ
#13
خبرگزاري فارس: وزير بهداشت گفت: بيمارستان‌هاي طالقاني، شهداي تجريش و ستاد هدايت دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در زمينه عدم پذيرش طلبه ناهي از منكر تخلف كرده‌اند و با تمام متخلفان قاطعانه برخورد مي‌شود.

مرضيه وحيد دستجردي در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: من ديشب از طلبه جوان مضروب در بيمارستان عيادت كردم و با مادر وي نيز گفت‌و‌گو كردم، مادر اين طلبه مضروب اعلام كرد كه 2 يا 3 بيمارستان از پذيرش اين جوان مضروب كه بين مرگ و زندگي دست و پا مي‌زده امنتاع كردند كه به هيچ وجه براي ما قابل قبول نيست.

وي گفت: من قبلاً هم يك كميته 3 نفره را براي نظارت بر اورژانس‌هاي بيمارستاني تعيين كرده بودم و اكنون با حكم مجدد دوباره به اين كميته مأموريت دادم كه اين موضوع را پيگيري كنند و در اسرع وقت گزارش آن را به من بدهند تا مشخص شود كه چرا اين بيمارستان‌ها از پذيرش اين بيمار خودداري كرده‌اند.

وي ادامه داد: بعد از آماده شدن گزارش نيز از معاونان درمان و آموزش وزارتخانه خواسته‌ام كه بر اساس محتواي گزارش با افراد و دستگاههاي خاطي برخورد كنند تا ديگر شاهد چنين مطالبي در كشور نباشيم.

وزير بهداشت افزود: آنچه من ديشب ديدم براي من بسيار غم انگيز و ناراحت كننده بود، به خصوص براي فردي كه براي حفظ حرمت مردم دچار چنين حادثه اي شده است و هنگامي كه خودش نياز به كمك و درمان دارد اين طور مورد بي توجهي قرار گرفته است.

وحيد دستجردي اضافه كرد: آنچه به من اعلام شد. اين بود كه بين 2 تا 4 بيمارستان از پذيرش اين بيمار اورژانسي امنتاع كرده‌اند در حالي كه طبق قانون به هيچ وجه چنين اجازه‌اي ندارند و قطعاً اگر صحت داشته باشد كه به نظر مي‌رسد اين طور بوده است متخلف هستند و حتماً با آنها برخورد مي‌شود.

وي گفت: البته رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي به من گفت كه با متخلفان برخورد مي‌كند اما به نظر من برخورد در اين سطح كافي نيست و حتماً برخوردهاي بسياري شديدي و قاطعي با خاطيان انجام مي‌شود.

وزير بهداشت افزود: در تمام اورژانس‌هاي بيمارستاني تهران متخصص طب اورژانس به صورت 24 ساعته حضور دارد و اين فرد مسئول پذيرش بيماران است و متأسفانه در دو بيمارستاني كه فعلاً مسجل شده در آنها پذيرش صورت نگرفته با متخصص طب اورژانس تماس گرفته نشده و يك رزيدنت كه فرد غير مسئولي بوده پاسخ مناسب نداده است.

*شنود تلفن بيمارستان‌ها براي شناسايي متخلفان

وزير بهداشت گفت: براي پيگيري اين موضوع از طريق مركز ارتباطات اورژانس و شنود تلفنهايي كه به بيمارستانها شده است تمام افراد خاطي و متخلف شناسايي مي شود و با جديت و قاطعيت با آنها برخورد مي شود.

وي در پاسخ به اين پرسش فارس كه بيمارستانهاي خاطي كدام‌ها بوده‌اند گفت: دو بيمارستان طالقاني و شهدا در اين زمينه تخلف داشته‌اند و البته يكبار هم با ستاد هدايت دانشگاه علوم پزشكي تماس گرفته شده كه پاسخ مناسبي نداده‌اند كه تخلف آشكار است، البته ديگر از طريق ستاد هدايت دانشگاه پيگيري نكرده‌اند در حالي اين ستاد مسئول است در صورت نبود جا و نبود امكان پذيرش يك بيمار در يك بيمارستان بالافاصله در بيمارستان ديگر براي بيمار اورژانسي پذيرش بگيرد.

وحيد دستجردي در پاسخ به اين پرسش فارس كه چرا بيمارستان خصوصي نيز براي پذيرش بيمار اورژانسي در خواست پول كرده است گفت: چنين نبوده است و مادر اين بيمار نيز به من گفت كه هنگام پذيرش بيمار در ما پولي نخواستند و از خدمات اين بيمارستان نيز كاملاً راضي بودند كه من هم از مسئولان اين بيمارستان تشكر كردم.
پاسخ
#14
سریالِ هجمه به ناهیان از منکر و مجروح کردن آنان، این روزها به یک خبر عادی تبدیل شده است. ناهیانی که معمولا از طلاب حوزه علمیه‌اند. برای فهم این‌که چرا یک ناهی از منکر مجروح می‌شود و این خبر، خبری عادی محسوب می‌شود و کسی از آن شگفت زده نمی‌شود باید به سؤالات فراوانی پاسخ داد. جامعه ما از لحاظ اخلاقی در چه سطحی است؟ با وجود این همه جرایم و تجاوزات و قتل و نزاع‌های خیابانی و اعتیاد و .. آیا نمی‌توان گفت ما در یک انحطاط اخلاقی یا در آستانه‌ی آن قرار داریم؟ عوامل این سقوط اخلاقی چیست؟ دستگاه‎های تربیت و آموزش چه نقشی در این وضعیت دارند؟ آموزش و پرورش، صدا وسیما و فرهنگ و ارشاد چه می‌کند؟ رسانه‌های سنتی تبلیغ دین مانند منبر و وعظ و مساجد چه می‌کنند؟ بیکاری و اشتغال چه تأثیری در این روند دارد و ….

این سؤال‌ها را باید پاسخ داد. باید برای بازسازی اخلاقی جامعه تلاشی نو کرد. روشن است وقتی همه ثانیه‌های مسئولان و نمایندگان را مسائل سیاسی پر کرده باشد، نباید از آنان انتظاری برای ارتقاء فرهنگ داشت. وقتی شورای عالی انقلاب فرهنگی وقتش را صرف تصرف ممالک غنی دانشگاه آزاد می‌کند و در پایان مصالحه می‌کند، معلوم است که برای جوان‌های علّاف سر کوچه برنامه ندارد. هنگامی که همه به فتنه و جریان انحرافی می پردازند، به حاشیه رفتن اخلاق در جامعه پدیدار می‌شود. نباید سخن از این گفت وقتی که آدم‌هایی که پشت‌میزها نشسته‌اند و در حوادث کهریزک پرونده دارند اما آزادانه در چشم من و تو نگاه می‌کنند و از عدالت و انسانیت سخنان پرطمطراق می‌گویند و مسئولیت بالاتر می‌گیرند، نباید از سقوط آزاد اخلاق تعجب کرد. شک نداشته باشید سهم بسیاری از این وضعیت را باید به عمل‌کرد سیاست‌بازان اختصاص داد.

برای ما چاقو خوردن هاشم فروزش و علی خلیلی در جریان نهی از منکر یا مزاحمت آن جوانان برای دختران و حتی مرگ روح الله داداشی در یک نزاع به ظاهر سر هیچ و تجاوزات به نوامیس مردم عادی شده است. این اتفاقات از طرف یک عده جوان که تربیت نشده‌اند و برای‌شان انسان و اخلاق و دین مهم نیست و خود را از سایه‌ قانون خارج می‌دانند، انجام شده است. آدم‌هایی که در برابر فشارهای زندگی به ستوه آمده‌اند و فقر و بیکاری آنان را وادار کرده است به علافی سر کوچه‌ها و دود کردن زندگی پای منقل‌های نو با مواد نو و لم دادن و تماشای فیلم‌های خشن و مبتذل. از چنین جوانی چنین رفتاری بعید نیست.

اتفاق عجیب و تأسف‌بارتر و غیرانسانی‌تر، خودداری بیمارستان‌ها از پذیرش یک انسان دم مرگ است. فرقی نمی‌کند این انسان طلبه باشد یا یک فقیر یا یک هر کس دیگر. دوست علی خلیلی گفته است چهارده بیمارستان وی را که مجروح بود، نپذیرفتند نه به خاطر پول بل‌که به خاطر حال وخیم. بیمارستان پانزدهم هم به شرط پرداخت شش میلیون وی را پذیرفته است. خدا خیر بدهد این بیمارستان پانزدهم را. اسم بیمارستان‌ها را ببینید، بهانه‌ی نبود تجهیزات با اسم‌شان نمی‌خواند.

خشونت آن جوانان بی‌اخلاقی عریان است، اما نپذیرفتن یک مجروح با وضع وخیم، توسط بیمارستانی که مسئولانش نه بیکارند نه علافند نه فقیرند، چه معنایی دارد؟ این هم بی‎اخلاقی است، اما پنهان. شاید گفته شود یک بیمارستان حق دارد و از نظر قانونی می‌تواند بیماری را بپذیرد یا نه، پذیرش در بیمارستان یک نوع معامله است، بیمارستان می‌تواند این معامله را نکند. حتی بر فرض این‌که از لحاظ قانونی بیمارستان بتواند از پذیرش بیمار سر باز زند، آیا این عمل درست است؟ هر عمل قانونی لزوماً اخلاقی نیست. طلاق قانونی است اما همیشه اخلاقی نیست. بی‌اخلاقی که پس آن هیچ فشاری نباشد، نه فشار فقر، نه فشار تحقیر، نه مواجهه و نزاع بسیار تأسف‌بارتر است. باید فکری برای این بی‌اخلاقی پنهان و حتی گاهی در ظاهر یک لبخند کرد.منبع: سایت روات حدیث
پاسخ
#15
همراهان طلبه ناهي از منكر، با مراجعه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي متن شكايت خود از 25 بيمارستاني كه از پذيرش اين طلبه خودداري كردند را تحويل دادند.

به گزارش فارس، همراهان طلبه ناهي از منكر كه از سوي تعدادي جوان مورد حمله قرار گرفته بود با ارسال نامه‌اي به معاونت درمان وزارت بهداشت، از بيمارستان‌هايي كه از پذيرش اين طلبه خودداري كردند، شكايت كرده‌اند كه متن اين شكايت به شرح ذيل است:

بسمه تعالي
معاونت محترم درمان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي
جناب آقاي دكتر امامي رضوي
با سلام و صلوات بر محمد وآل محمد(ص)

ما جمعي از شاهدان و همراهان ناهي منكر طلبه بسيجي علي خليلي هستيم كه در شامگاه شنبه 25/4/90 در اثر حمله اراذل و اوباش مضروب شد كه در اين زمينه نسبت به عملكرد بيمارستان‌هاي خاطي شكايت جدي داريم، لازم به ذكر است كه ايشان در حدود ساعت 23:30 از ناحيه گردن با ضربه چاقو به شدت آسيب ديده و توسط مردم به بيمارستان فلكه سوم تهرانپارس منتقل شد و الحمدلله با تلاش فراوان كاركنان اورژانس و انجام امور مقدماتي احيا صورت گرفته ولي به دليل عدم حضور پزشك متخصص عروق و كمبود امكانات آن مركز، از همراهان مجروح تقاضاي انتقال وي به يك مركز مجهز شد.

اين در حالي است كه خدمت‌رساني از ستاد هدايت و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي جهت انتقال مجروح انجام نگرفت و مركزي به ما معرفي نشد. شرايط وخيم و وضعيت حساس و بحراني اين طلبه بسيجي ما را برآن داشت تا خودجوش با تماس‌هاي تلفني و مراجعات حضوري چندين گروه موتوري، به دنبال اخذ پذيرش باشيم كه اين امر حدود سه و نيم ساعت در بازه زماني 24 الي 3:30 نيمه شب به طول انجاميد.

شرح تماس‌هاي تلفني به صورت ذيل است:

1.بيمارستان امام خميني...................نتيجه: جراح عروق نداريم
2.بيمارستان طالقاني........................نتيجه: اتاق عمل پر است
3.بيمارستان الغدير...........................نتيجه: تماس منجر به نتيجه نشد
4. بيمارستان سينا...........................نتيجه: شب چنين دكتري براي قلب و عروق نداريم
5. بيمارستان امام حسين..................نتيجه: بخش عروق نداريم.
6.بيمارستان دي..............................نتيجه: تماس منجر به نتيجه نشد
7. بيمارستان بهرام...........................نتيجه: بخش عروق نداريم.
8. بيمارستان لواساني......................نتيجه: بخش عروق نداريم.
9.بيمارستان لاله..............................نتيجه: بخش عروق نداريم.
10. بيمارستان جماران.......................نتيجه: بخش عروق نداريم.
11. بيمارستان خاتم الانبيا..................نتيجه: بخش عروق نداريم.
12.بيمارستان آتيه.............................نتيجه: بايد پول بياوريد تا پذيرش كنيم، با تماس اول نپذيرفتند.
13.قلب شهيد رجايي.........................نتيجه: بخش عروق نداريم.
14.مركز قلب تهران.............................نتيجه: بخش عروق نداريم.
15.بيمارستان رسول اكرم....................نتيجه: از سوپروايزر خبر ميگيريم 5 دقيقه ديگر تماس بگيريد.در تماس‌هاي بعدي پاسخي دريافت نشد.
16. بيمارستان رسالت........................نتيجه: جا نداريم.
17 بيمارستان.شريعتي:......................نتيجه: بخش عروق نداريم.
18.تهران كلينيك................................نتيجه: بخش عروق نداريم.
19. بيمارستان سجاد..........................نتيجه: تماس منجر به نتيجه نشد.
20. بيمارستان آراد..............................نتيجه: تماس منجر به نتيجه نشد.

*شرح مراجعات حضوري به صورت زير است:

21. بيمارستان شهداي تجريش..... نتيجه: با دلسوزي اظهار داشتند ما چند دانشجو هستيم. بيمارتان وضعيت وخيمي دارد. بهتر است به بيمارستان خصوصي ببريد كه اساتيد ما آنجا مشغول هستند و الا مي‌ميرد؛ ضمناً اتاق عمل پر است.

22.بيمارستان پارسيان..................نتيجه: به دليل وضعيت حادش قبول نمي‌كنيم.

23.بيمارستان چمران.....................نتيجه: بخش عروق نداريم.

24.بيمارستان عرفان......................نتيجه: اصرارهاي ويژه در دومين پيگيري با دريافت پنج ميليون تومان در سحر نيمه شعبان پذيرش كرد.

25.بيمارستان بقيه‌الله.....................نتيجه: علاوه بر تماس تلفني در مراجعه حضوري به طور كلي منكر داشتن بخش عروق شدند.


26 بيمارستان ميلاد........................نتيجه: علاوه بر تماس تلفني در مراجعه حضوري اعلام شد "جراح عروق نداريم ".

بخش ديگر شكايت كه مربوط به امور اورژانس است:

با شماره ثابت پذيرش اورژانس تهران تماس گرفته شد كه براي ما پذيرش بگيرند، اما متاسفانه انجام نگرفت. دوستان اين طلبه بسيجي امور پذيرش را انجام داده اما ماشين‌هاي اورژانس پس از مراجعه خدمت‌رساني نمي‌كردند.

گروه اعزامي اول اورژانس سلامت، به دليل نبود امكانات كافي برگشت.

گروه اعزامي دوم اورژانس امور ايثار، خصوصي بوده و به دليل اجازه نداشتن خدمه‌اش از مسئولشان در اينگونه امور كه بيمار وضعيت وخيم دارد قبول نكردند و برگشت.

گروه اعزامي سوم اورژانس تهران اعلام كرد بنده مأموريت ندارم و نمي‌برم و در نهايت گروه اعزامي چهارم اورژانس سلامت پس از 45 دقيقه تأخير با دكتر آمدند و مجروح را به بيمارستان عرفان انتقال دادند.

ما شاهدين و همراهان طلبه بسيجي برادر علي خليلي ضمن شكايت از نحوه عملكرد بيمارستان‌هاي مذكور و اورژانس‌هاي تحت نظارت وزارت بهداشت از آن نهاد درخواست داريم به سرعت ماجرا را بررسي و نتيجه را به اطلاع افكار عمومي برساند.

سوال اصلي ما اين است كه اگر روزي يكي از شهروندان تهراني و ايراني، فارغ از چگونگي مشكل پيش آمده دچار سانحه‌اي شود، آيا نبايد بيمارستاني باشد كه او را پذيرش كرده و خدمات درماني ارائه دهد.

اميدواريم مشكلات پيش آمده براي طلبه ناهي منكر علي خليلي باعث شود مسئولان آن نهاد پيگير مشكلات عموم مردم باشند، تا حوادث از اين دست تكرار نشود.
پاسخ
#16
آیت الله مکارم شیرازی در جوار مرقد امام هشتم (ع)، با اشاره به حوادث اخیر و اعمال صورت گرفته از سوی اراذل و اوباش، از عملکرد ضعیف دستگاه قضایی در این موارد به شدت انتقاد کرد.

به گزارش رسا، آیت الله ناصر مکارم شیرازی شب گذشته در صحن جامع رضوی بعد از اقامه نماز مغرب و عشا تأکید کردند: نباید قرآن مجید تنها در قرائت و حفظ و مسابقات جهانی خلاصه شود. قرآن کتاب هدایت و تربیت انسان ها و نجات از «ضلال مبین» است باید به مضامین آن مخصوصاً در ماه مبارک رمضان که در پیش است توجه و عمل شود.

وی که در جمع ده ها هزار نفر از زائران آستان قدس رضوی سخن می گفت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار امیدواری کرد که ماه مبارک رمضان ماه خاموش شدن آتش جنگ های داخلی کشورهای اسلامی و رسیدگی به احقاق حقوق ملت ها و تحقق بخشیدن به خواسته های آنها و برقراری نظم و عدالت باشد و وضع کنونی فقط به ویرانی کشورهای اسلامی می انجامد.

استاد دروس خارج حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به جنایات مکرر اراذل و اوباش و مخدوش شدن امنیت جامعه، افزود: با این روش دستگاه قضایی، مشکلات امنیت جامعه حل نمی شود، دیروز چاقو در چشم طلبه جوانی کردند و ضاربین به جزای خود نرسیدند، امروز شاهرگ طلبه جوان دیگری را به خاطر امر به معروف و نهی از منکر بریدند و سپس شاهرگ حیات مرد نیرومند کشور را پاره کردند. با این وضع باید منتظر حوادث ناگوار دیگری باشیم.

وی اضافه کرد: مشکل مهم دستگاه قضایی ما دنباله روی از نظام ناسالم قضایی غرب است که برای انتقال پرونده از کلانتری به دادگستری و سپس تشریفات انتخاب وکیل و توصیه وکیل به مجرم که تمام اقرارهای صریح و ثبت شده در مراحل اولیه را انکار کند و متهم ساختن مسئولین انتظامی به شکنجه، سپس رفتن در نوبت چند ماهه و بعد از مدتی صدور حکم بدوی و رفتن به دادگاه تجدید نظر و سرانجام صادر شدن یک حکم بی رمق بعد از ماه ها، که نه تنها بازدارنده نیست بلکه اراذل و اوباش را جسورتر می کند.

این مرجع تقلید اظهار داشت: با این طرز کار هرگز نمی توان امنیت را در کشور برقرار کرد و اراذل و اوباش و اخلال کنندگان در امنیت را بر سر جای خود نشاند، مخصوصاً اگر جنایات آنها سازمان یافته و از سوی دشمنان باشد.

وی ادامه داد: پیشنهاد ما این است که باید شعبه قضایی به سبک دادگاه های امیرمؤمنان علی(ع) با حضور چند مجتهد شجاع برای این کار تشکیل شود و با دقت، ولی با سرعت و حذف تشریفات، حداکثر در عرض یک هفته این مجرمان را به اشد مجازات اعمالشان برسانند تا بقیه عبرت بگیرند و حساب ببرند و مجلس محترم مشکلات قانونی آن را نیز حل کند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی توصیه کرد: مسئولین قضایی آیه 59 و 60 سورة احزاب را حتماً قرائت کنند، ببینند قرآن مجید درباره مزاحمین نوامیس مردم چه حکم کوبنده و قاطعی صادر کرده است.

گفتنی است سخنان این مرجع تقلید بارها با تکبیرهای پرشور زائران مرقد امام علی بن موسی الرضا تأیید شد.
پاسخ
#17
مادر طلبه ناهي از منكر گفت: مي‌دانم وضعيت رسيدگي به پرونده‌ها در دستگاه قضايي چگونه است اما از مسئولان قضايي مي‌خواهم كه به اين پرونده باسرعت رسيدگي كنند.

به گزارش فارس، بعد از حضور مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت در تاريخ 27 تير در بيمارستاني كه علي خليلي طلبه ناهي از منكر در آن بستري است، وي در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، به نقل از مادر اين طلبه مدعي شد كه آنها فقط به 2 يا 3 بيمارستان مراجعه كردند و اين بيمارستان‌ها موفق به پذيرش طلبه نشدند.

به همين دليل خانم مشتاق‌فر مادر اين طلبه جوان خواستار انجام گفت‌وگويي در اين خصوص شد تا درباره نحوه مطلع شدن از حادثه، پيگيري پذيرش علي در 26 بيمارستان، شكايت از متهمان و وضعيت فعلي علي خليلي توضيحاتي را ارائه دهد. آنچه در پي مي‌آيد گفت‌وگويي با مادر علي خليلي است كه در محل بيمارستان عرفان انجام شد.

خانم مشتاق‌فر درباره حال فعلي فرزند خود گفت: در حال حاضر وضعيت علي رو به بهبود است ولي قادر به تكلم و حركت دادن قسمت راست بدن خود نيست، اما دوستان و آشنايان را مي‌شناسد و واكنش نشان مي‌دهد.

مادر طلبه جوان در خصوص نحوه مطلع شدن از اين حادثه گفت: شب ولادت امام زمان (عليه ‌السّلام) ساعت 11 بود كه با علي تماس گرفتم كه گفت تا يك ساعت بعد به خانه مي‌آيم. اما ساعت يك نيمه شب يكي از دوستان علي تماس گرفت و به پدر علي گفت: علي تصادف كرده و الآن در بيمارستان تهران‌پارس است.

وي ادامه داد: وقتي به بيمارستان رسيديم ديدم حدود 40 نفر از دوستان علي در بيمارستان حضور دارند كه همين موضوع شك و نگراني مرا بيشتر كرد و وقتي متوجه صحبت يكي از دوستان علي كه گفت: "كاش مادرش نمي‌آمد " شدم، فهميدم كه اتفاق ناگواري براي علي افتاده است. وقتي وارد بخش اورژانس شديم علي را روي يك تخت ديدم كه تعدادي پرستار دور او جمع شده ‌بودند و به شدت از گردن او خون خارج مي‌شد. همان‌جا بود كه يك نفر به من گفت علي را با قمه زده‌اند.

مشتاق‌فر درباره نحوه درگيري و مجروح شدن علي گفت: گويا رانندگان خودروي پرايد براي دو خانم ايجاد مزاحمت كرده بودند كه علي از آنها خواسته بود دست از اين‌كار بردارند و از آنجا بروند، اما آنها به همراه راكبان موتورسيكلتي كه همراهشان بود به علي و دوستانش حمله كرده و در نهايت يكي از راكبان موتورسيكلت با قمه به شاهرگ علي مي‌زند.

مادر اين طلبه افزود: متأسفانه تا نيم ساعت بعد از حادثه هيچ‌ خودروي عبوري به دوستان علي كمك نكرد تا او را به بيمارستان برسانند تا اينكه دو جوان كه در حال عزيمت به شمال كشور بودند با ديدن پيكر نيمه‌جان علي از سفر خود منصرف شده او را به بيمارستان رساندند و يكي از دوستان علي با موتور، پرايد را تعقيب كرد و موفق شد شماره پلاك را بنويسد.

وي با انتقاد از وزارت بهداشت به خاطر عدم پذيرش علي از سوي 26 بيمارستان گفت: وقتي در پايتخت ما اين اتفاقات مي‌افتد و وضعيت اين‌گونه است، معلوم نيست در شهرهاي دورافتاده مردم چه وضعيتي دارند.

مشتاق‌فر گفت: وزير بهداشت وقتي به بيمارستان آمد به تيم همراه وي گفتم: راضي به فيلم‌برداري نيستم و حق نداريد اين كار را بكنيد. اما به من گفتند: ما اين فيلم را فقط براي آرشيو وزارت بهداشت و حل مشكلات مردم مي‌خواهيم و شخص وزير هم به من قول داد كه فيلم از تلويزيون پخش نشود، اما سؤال من اين است كه خانم وزير، با اين فيلم قرار بود چه مشكلي از مردم را حل كنند. با اين فيلم مشكل بيمارستان‌هايتان حل شد يا مشكل پزشكاني كه هيچ‌كدام در بيمارستان نبودند؟

مادر طلبه ناهي از منكر با بيان اينكه چرا فرزند من بايد 5 ساعت بعد از مجروح شدن، آن‌هم از ناحيه گردن، به اتاق عمل برود، گفت: وقتي به خود آمدم، ديدم آن بيمارستان وضعيت مناسبي ندارد. به يكي از بستگانم زنگ زدم و او از من خواست فورا به بيمارستان‌هاي طالقاني، شهداي تجريش و دي زنگ بزنم.

وي ادامه داد: همه دوستان علي با موتورسيكلت به 26 بيمارستان مراجعه كردند و خودم هم با اين بيمارستان‌ها تماس گرفتم، حال چرا وزير بهداشت بايد در تلويزيون بگويد فقط 2 يا 3 بيمارستان؟ چرا در مصاحبه وزير بهداشت صحبت‌هاي من حذف شده بود و چرا فقط به صحبت‌هاي وي اكتفا شد؟

* زنده ماندن علي معجزه بود

مادر طلبه ناهي از منكر با بيان اينكه زنده ماندن "علي " معجزه و لطف امام زمان (عليه ‌السّلام) بود، گفت: چرا نبايد براي فرد مجروحي كه حتي يك ثانيه هم براي او حياتي است، دسترسي آسان به بيمارستان داشت؟ وقتي من به بيمارستان عرفان آمدم پزشكان به من گفتند داخل رگ‌هاي علي آب وارد شده و ديگر كاري نمي‌توان كرد. آيا براي خانم وزير قابل قبول است كه چنين مجروحي بعد از 5 ساعت وارد اتاق عمل شود؟ متخصصان عروق بايد به اين سؤال پاسخ بدهند كه واقعاً براي كسي كه از ناحيه شاهرگ مجروح شده، چند دقيقه زمان براي زنده ماندن نياز است.

* درخواست رسيدگي فوري به پرونده و اشد مجازات را براي متهمان دارم

وي درباره خواسته خود از مسئولان قضايي خاطرنشان كرد: مي‌دانم وضعيت رسيدگي به پرونده‌ها در دستگاه قضايي چگونه است اما از مسئولان قضايي مي‌خواهم كه به اين پرونده باسرعت رسيدگي كنند.

* دغدغه "علي " نجات نوجوانان از وضعيت نامناسب فرهنگي در جامعه بود

مادر اين طلبه جوان با بيان اينكه: "فرزند من آن‌طور كه در مطبوعات آمده، حجت الاسلام 27 ساله نبود "، گفت: علي طلبه پايه دوم حوزه است كه فقط 19 سال سن دارد. او اصلاً آدمي سياسي نبود و فقط دغدغه نجات هم‌سالان خود از وضعيت نامناسب فرهنگي فعلي در جامعه را داشت.

مشتاق‌فر ادامه داد: علي را بيخود بزرگ نكنيد. من براي اين اجازه ندادم از او فيلم‌برداري كنند چون بچه من چيزي نبود كه بخواهند آن‌قدر او را بزرگ كنند چرا كه او هم مانند بسياري ديگر از جوانان اين جامعه به وظيفه خود عمل كرد.

* اگر به‌جاي علي، فرد ديگري بود، مسئولين به عيادت مي‌آمدند؟

وي اظهار داشت: اما سؤال من از مسئولان اين است كه اگر به جاي فرزند طلبه من، اين اتفاق براي جوان ديگري رخ مي‌داد آيا وزير بهداشت، نمايندگان مجلس و سرداران و مسئولان ديگر به عيادت او مي‌آمدند؟ مسئولان بپذيرند كه در اين بخش مخصوصاً بيمارستان‌ها مردم با مشكل روبه‌رو هستند و يكي از خواسته‌هاي اوليه مردم، آسايش است كه با وزارت بهداشت گره خورده و زماني كه ده‌ها پزشك پاسخگوي يك بيمار نيستند، مردم چگونه به آرامش خواهند رسيد؟

* بيمارستان عرفان 5 ميليون گرفت اما تنها بيمارستاني بود كه فرزند مرا پذيرش كرد

مادر اين طلبه جوان در پاسخ به برخي از انتقادها از بيمارستان عرفان كه پذيرش علي را به واريز 5 ميليون تومان موکول كرده بود گفت: بله، بيمارستان عرفان اين مبلغ را درخواست كرد اما تنها بيمارستاني بود كه علي را پذيرش كرد و اگر پول بيشتري هم مي‌خواستند من تهيه مي‌كردم، چون در همان لحظه كه علي را به بيمارستان رسانديم، با پزشك متخصص تماس گرفتند تا به بيمارستان بيايد در حالي كه هيچ‌كدام از بيمارستان‌هاي ديگر مانند آتيه، پارسيان و دي كه آنها هم خصوصي بودند، اين كار را نكردند.

* متخصصان ما در ايام تعطيلات خارج از كشور هستند

مشتاق‌فر با بيان اينكه: "من مي‌دانستم كه بيمارستان‌هاي طالقاني و تجريش متخصص عروق دارند "، ادامه داد: اما سؤال اينجاست كه آنها كجا بودند. چرا متخصصان و پزشكان ما در تعطيلات همگي خارج از كشور هستند و چرا آنها نبايد مانند ديگر اعضاي بيمارستان كشيك باشند.

* افسر پرونده شاهدان و متهمان پرونده را رودررو كرد

مادر علي خليلي در ادامه صحبت‌هاي خود گفت: متأسفانه افسر پرونده هم در اقدامي عجيب، شاهدان و متهمان پرونده را رودرروي هم قرار داد كه همين كار باعث شد 2 شاهد حادثه نخواهند و نتوانند از خانه خارج شوند. چرا نبايد شاهدان از پشت ديوار شيشه‌اي مخصوص متهمان را شناسايي كنند. من حال آن پدر و مادر را مي‌فهمم و مي‌دانم كه هرلحظه نگران حمله به خود و فرزندانشان هستند.

وي ادامه داد: در آن ساعات به هركس كه مي‌توانستم التماس كردم كه آمبولانس و هليكوپتر امداد براي علي بفرستند، اما آمبولانس ويژه يك ساعت بعد از حادثه آمد و ديگر آمبولانس‌ها هم اصلاً نيامدند.

مشتاق‌فر ادامه داد: من فقط از وزارت بهداشت شاكي هستم و به زودي در دادسراي كاركنان دولت از شخص وزير بهداشت شكايت خواهم كرد چون به قول خود مبني بر عدم پخش فيلمي كه از علي تهيه كرده بودند عمل نكرد.

وي گفت: من خودم هم مي‌توانستم فيلم علي را در اختيار سايت‌ها قرار بدهم اما نمي‌خواستم فرزندم بي‌دليل بزرگ شود و اين كار وزير بهداشت فقط براي لاپوشاني مشكلات و اشتباهات بود.

مادر اين طلبه جوان اظهار داشت: اتفاقي كه براي علي افتاد، براي اولين بار نبود و بارها از اين اتفاق‌ها افتاده است و وزير بهداشت بهتر است به جاي اين كارها به دنبال اصلاح وضعيت بيمارستان‌ها، جراحان و پزشكان باشد.

وي خاطرنشان كرد: ما نه يك بيمارستان بلكه با 26 بيمارستان تماس گرفتيم و پرينت تماس‌ها را در اختيار داريم و از مسئولان امنيتي مي‌خواهم پرينت تماس ما با اين بيمارستان‌ها را بررسي كنند.

* خانم وزير يك جوان 20 ساله حال من را درك كرد اما شما . . . .

مشتاق‌فر ادامه داد: خدا شاهد است اگر دوستان بسيجي علي نبودند، الآن فرزند من هم زنده نبود. من به خاطر حال بدي كه داشتم بسيار به آنها پرخاش كردم اما آنها حتي سرشان را هم بالا نياوردند تا جواب مرا بدهند و فقط براي آرامش من تلاش مي‌كردند. خانم وزير بهداشت! اين جوانان 20 ساله حال مرا فهميدند اما شمايي كه مادر هستيد، حال مرا نفهميديد!

گفتني است رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي نيز با اشاره به حادثه‌اي كه براي طلبه ناهي از منكر رخ داد، گفته بود: 26 بيمارستان تهران بزرگ به نوعي از پذيرش اين بيمار اجتناب كردند و اميدواريم آزمون توانمندي‌هاي اخلاقي پزشكان را شاهد باشيم.

وي در بخش ديگري از سخنانش اظهار داشت: مسئولان رده بالاي وزارت بهداشت هنوز پيگير مسئله هستند كه چرا در مراكز پزشكي ما كه افتخارشان تربيت نخبه‌هاي پزشكي است بايد اين‌گونه كوتاهي شود. بايد بينديشيم و واكاوي كنيم كه چگونه افراد را آموزش دهيم كه فقط اندوخته علمي تنها نداشته باشند بلكه اندوخته اخلاقي هم همراه باشد كه بر اساس آن به بيماران خدمت كنند و ديگر شاهد حوادث اين‌چنيني در بيمارستان‌هاي دولتي و خصوصي نباشيم.
پاسخ
#18
خبرگزاري فارس: سرپرست تيم پزشكي وزارت بهداشت براي رسيدگي به طلبه ناهي از منكر گفت: درصد زيادي از آسيب‌هاي جسمي وارده به طلبه ناهي از منكر قابل برگشت هستند به عنوان مثال تحرك پا و ضايعات ناحيه گردن به مرور زمان برمي‌گردد.

سيدمحمود طباطبايي در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: در حال حاضر در سمت راست اين طلبه ناهي از منكر اختلال حركتي ديده مي‌شود. همچنين اختلال تكلم و اختلال بلع نيز وجود دارد كه همه آنها ناشي از صدمات وارد شده به عروق مغزي وي است.

وي با بيان اينكه درصد زيادي از اين عوارض قابل برگشت هستند تصريح كرد: اين طلبه آسيب جدي نديده است ضايعات ناحيه گردن وي به دليل يكطرفه بودن آن به مرور زمان قابل برگشت است اما قطعاً درصدي از اختلالات عصبي باقي مي‌ماند. چرا كه گوشه‌اي از مشكلات وي مسائلي است كه به علت قطع شريان كاروتيد گردن اتفاق افتاده و اين را بايد در نظر داشت كه در صورتي كه به مدت 10دقيقه تا يك ربع به سلول‌هاي عصبي خونرساني نشود آسيب‌ها شروع مي‌شود.

طباطبايي ادامه داد: حركت پاي اين طلبه جوان قطعاً برمي‌گردد. البته بايد عكس‌هاي جديد نيز گرفت.

وي گفت: اين نگراني براي خانواده او بود كه دير رساندن بيمار به بيمارستان موجب اين آسيبها شده است اما بايد در نظر داشت كه در يك ربع اول اين آسيب‌ها با پاره‌شدن شريان كاروتيد گردن افتاده است.
پاسخ
#19
متخصص گوش و حلق و بینی بیمارستان حضرت رسول(ص) گفت: عمل حنجره طلبه مضروب با موفقیت انجام شد، حال بیمار خوب است و می‌تواند طی 2 سه روز آینده از بیمارستان مرخص شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، دكتر ایزدی متخصص گوش و حلق و بینی بیمارستان حضرت رسول(ص) و فلوشیب جراحی حنجره از دانشگاه مینسوتای امریكا پس از انجام عمل جراحی گفت: در عمل جراحی به دلیل ترومایی كه به علی خلیلی وارد شده بود، فلج طناب صوتی سمت چپ وی طی یك جراحی با عنوان تایروپلاستی نوع یك جراحی شد كه طناب صوتی فلج را به خط وسط نزدیك كردیم.

وی با اشاره به این كه این كار با 2 هدف صورت گرفته است، گفت: نخست آنكه آسیب دیدگی حنجره را برای خوردن غذا و به ویژه مایعات پوشش دهیم، چون در حال حاضر بیمار به واسطه گاستروستومی و میله ای كه به معده اش وصل است، غذا می خورد و ما در نظر داشتیم تا از راه دهان به زندگی عادی برگردد. هدف دیگر هم این بود كه صدای علی، بهبودی نسبی پیدا كند، زیرا حنجره وی هیچ وقت به حالت اولیه اش برنمی گردد.

دكتر ایزدی درباره عمل جراحی دیروزش اضافه كرد: این عمل جراحی یك عمل خاص است كه تحت بیهوشی عمومی انجام نمی شود و بیهوشی بصورت لوكال است و طی آن ما پروتزی را در حنجره فرد كار می گذاریم كه خصوصیات خاص خودش را دارد.

وی افزود: حال بیمار خوب است و می تواند طی 2 سه روز آینده از بیمارستان مرخص شود.

مادر طلبه از كادر درمانی بیمارستان رسول اكرم (ص) قدردانی كرد

مادر علی خلیلی، طلبه جوانی كه برای امر به معروف و نهی از منكر مورد هجوم اراذل و اوباش قرار گرفته بود، پس از انجام عمل جراحی موفقیت آمیز برروی حنجره پسرش از كادر درمانی این بیمارستان قدردانی كرد.

خانم مشتاقیان مادر این طلبه جوان گفت: با توجه به اینكه بیمارستان حضرت رسول(ص) به لحاظ امكانات و تجهیزات جراحی حنجره در كل كشور بی نظیر است به پیشنهاد دكتر ایزدی، علی را به این بیمارستان آوردیم كه این عمل نیز به لطف خدا با موفقیت انجام شد.

مادر این طلبه با قدردانی از كادر درمانی و پرستاران بیمارستان حضرت رسول (ص) گفت: طی 2 روزی كه پسرم در این جا بستری بوده است و با توجه به خستگی روزهای اخیر من در طول شب هر ساعتی كه چشم بازكردم پرستاران بر بالین فرزندم حاضر بودند و خیال من از این بابت راحت و رسیدگی خیلی خوب است.

وی با بیان اینكه پسرش در حوزه علمیه ازگل درس طلبگی می خواند، از همه كسانی كه در طول مدت بستری پسرش به ملاقات فرزندش آمدند به ویژه دكتر دستجردی، وزیر بهداشت قدردانی كرد و گفت: به دستور وزیر محترم تمام هزینه های ما را رایگان كردند.

خانم مشتاقیان نجات پسرش را یك معجزه الهی دانست و گفت: زمانی كه دكتر پیروی برای عمل جراحی پسرم در بیمارستان عرفان به اتاق عمل می رفت به من گفت كه به اندازه یك درصد هم امیدی هم برای زنده ماندن او نیست چون شاهرگ او را زده بودند و خون زیادی از او رفته بود اما خواست خدا و تلاش كادر بیمارستانی باعث شد بار دیگر پسرم را به‌دست آوردم.

وی در پایان افزود: همه كسانی كه در این حادثه مقصر بودند، در زندان به سر می برند و با هیچ وثیقه ای هم نمی توانند آزاد شوند و من هم خواستار اشد مجازات برای آنها هستم.
پاسخ
#20
دولت آبادی در مورد آخرین وضعیت پرونده روحانی ناهی از منکر (علی خلیلی ) گفت: براساس مصاحبه‌ای که خانم دکتر دستجردی وزیر بهداشت انجام داده و همچنین براساس رای دادسرای بهداشت جابجایی هایی و محرومیت‌هایی برای برخی از مدیران و مسئولان انجام شد ولی در مورد اینکه اقدام بیمارستان‌هایی که این طلبه را نپذیرفتند عمدی بوده است باید بگویم که براساس اعلام نظر مسئولان فوق عمدی در کار نبوده است.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان