• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهداف صدا و سیما از نظر مقام معظم رهبری
#1
سلام. حتما این روزها گه گاهی پای تلویزیون نشسته اید و از برنامه های جذاب و دیدنی اش لذت برده اید!
حتی احساس کرده اید که بینش شما کلی عمیق شده است به آن حد که در عمق وجودتان احساس درد کرده اید!
شاید با دیدن برنامه های تلویزیون به این نتیجه رسیده اید که دیگر احتیاجی به مسجد، منبر، کتاب، حتی قرآن نیست صدا و سیما همه کار ها را انجام می دهد!
بگذریم.
فقط هفت هدف کلان رسانه ملی را از زبان مقام معظم رهبری بیان می کنم.

اول: ارتقاء معرفت دینی روشن بینانه. من روی عنوان روشن بینانه تکیه می کنم. معرفت دینی باید ارتقاء و گسترش پیدا کند اما یک معرفت روشن بینانه و آگاهانه.
دوم: رفتار دینی مخلصانه. باز روی کلمه مخلصانه می خواهم تکیه کنم. رفتارهای دینی می تواند ریاکارانه و متصنعانه و ظاهر سازانه باشد، می تواند مخلصانه باشد. ما باید مردم را به رفتار و عمل دینی - یعنی عمل صالح - بکشانیم و این عمل مخلصانه از آنها صادر شود.
سوم: ریشه دار کردن شناخت و باور به ارزش ها و بنیان های فکری انقلاب و نظام اسلامی. صرف این که ما در زمینه انقلاب و نظام چیزهایی را کلیشه یی و شعاری تکرار کنیم، کافی نیست؛ باید نسبت به این شعارها در مردم باور حقیقی به وجود بیاید؛ این کار رسانه ملی است.
چهارم: مصونیت دادن به ذهن جامعه ار تاثیر مخرب تهاجم فرهنگی و ارزشی دشمن.
پنجم: باور به کارآمدی نظام
ششم: ایجاد همگرایی عمومی و فضای همکاری و محبت و وحدت در درون کشور و میان مردم. باید روحیه محبت،‌وحدت، همگرایی و ارتباط و پیوند در میان مردم تقویت شود.
هفتم: آگاه سازی نسبت به مقوله های حساس؛‌ مثل علم، مساله علم در کشور خیلی مهم است... ما برای آینده به علم احتیاج داریم. نهضت نرم افزاری و تولید علم و اندیشه و فکر که مطرح شد باید جدی گرفته شود.
مردم را نسبت به مقوله علم،‌ امنیت، پرورش نخبگان، اقتدار ملی، کار و ابتکار گره گشا و پیش برنده و مقولاتی از این قبیل حساس کنید.
(بیانات مقام معظم رهبری در دیدار رییس و مدیران سازمان صدا و سیما 1383/9/11)

حالا خودتان با این نقشه راه و این اهداف به صدا و سیما نمره بدهید.
آفــلایــن
  پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان