نظرسنجی: نظر شما در مورد آینده انجمن های درسی سایت چیست؟
این نظرسنجی بسته شده است.
به طور کامل حذف شوند
50.00%
1 50.00%
بخش کوچکی از سایت و با دسترسی محدود باقی بمانند
50.00%
1 50.00%
مجموع 2 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حذف یا تعدیل انجمن های درسی
سلام. اگر چه انگیزه راه اندازی این انجمن بخش درسی آن بود. ولی در ادامه دیدم که این بخش با اینکه بیشترین بیننده را دارد ولی متاسفانه باعث شده است انجمن از قابلیت هایی که می تواند داشته باشد باز ماند.
لذا از دوستان نظر سنجی میکنم که یا انجمن های درسی کلا حذف شوند و یا تعدیل شوند و به عنوان بخش کوچکی از انجمن با دسترسی خیلی محدود و خاص در آیند.
پاسخ
ریحان عزیز لطفا بیشتر توضیح بده تا بتونیم نظر بدیم.
در ضمن پس از 3 ماه که بالاخره از امتحانات و مسافرتها فارغ شدم انشاء الله از امروز در خدمتم.
پاسخ
سلام
خوبی حامد عزیزم. بابا ما تو آسمونا دنبالت گشتیم پیدات نکردیم زمین که جای خود دارد
اول عرض کنم که این تاپیک مال پارساله.
منظورم هم اینه که شما اول که وارد صفحه انجمن میشی ترتیب انجمن ها به این صورته که انجمن فقه، اصول، رجال، حدیث و ... خوب بیایم این کار رو بکنیم که یه انجمن باشه انجمن درسی و خود اون زیر مجموعه های متنوعی داشته باشه.
البته نه اینکه فقط شکل انجمن عوض بشه. منظور این که هدف از راه اندازی این انجمن این بود که یک انجمن درسی حوزه باشه که جای تبادل نظر و گفتگو درباره درس باشه و در کنار اون مسائل خوب و جالب و قابل استفاده هم طرح بشه. اما به همت دوستان این هدف تحقق نیافت و الان خیلی از انجمن های غیر درسی فعال تر، جذاب تر و گیرا تر از انجمن های درسی هستند.
منظورم این بود که بیایم هدف نویی برای سایت تعریف کنیم.
منتظر فعالیت های هر چه بیشترت هستم. عزیز دل.
پاسخ
بسیار هم جالب است . چشم انشاء الله تماس می گیرم و از نزدیک دنبال می کنم.
پاسخ
هر چند ته دیگش رو هم خوردند و ظرف هایش را هم شستند
ولی ما هم به سهم خود می گوییم
نکنید این کار را
Idea
پاسخ
(19-دي-1391، 23:24 )مهدی عرب مختاری نوشته: هر چند ته دیگش رو هم خوردند و ظرف هایش را هم شستند
نکنید این کار را
Idea
کدوم کار رو ؟
حذف قسمت های غیر درسی؟
پاسخ
(20-دي-1391، 09:27 )محمد مهدی نوشته:
(19-دي-1391، 23:24 )مهدی عرب مختاری نوشته: هر چند ته دیگش رو هم خوردند و ظرف هایش را هم شستند
نکنید این کار را
Idea
کدوم کار رو ؟
حذف قسمت های غیر درسی؟

نه خیر
درسی!Tongue
پاسخ
(20-دي-1391، 16:33 )مهدی عرب مختاری نوشته:
(20-دي-1391، 09:27 )محمد مهدی نوشته:
نکنید این کار را
Idea
کدوم کار رو ؟
حذف قسمت های غیر درسی؟

نه خیر
درسی!Tongue

البته اگر من بودم کل مطالب غیر درسی را حذف مبکردم تا سایت علمی شود
سایت های موضوع های دیگر الا ماتا شا الله( یاد اقای تلخابی بخیر)
پاسخ
سلام.
من نظرم برعکس نظر سنجی شما است. یعنی بخش عمده باشه مطالب درسی. ولی نه اینکه مثلا تو صفحه اولی بیست تا تالار اولیه باشه مباحث درسی. و کنارش بیست تا یا ده تا تالار هم باشه مطالب غیر درسی. مثلا دسته بندی خیلی بهتر از گستردگی است. ولی باید حاشیه ها رو تا جای ممکن یه جا داشت. یعنی یه تالار یا دو تالار یا حداکثر سه تالار بشه مباحث فرعی. فرهنگی و جنبی و متفرقه. اونجا توش چندین دسته باشه و حتی اگه توش سه هزار تا موضوع باشه، ولی توی تالار علمی ده تا موضوع بیشتر نباشه، بازم این روش رو دست برندارین. بلکه برعکس سعی کنین یه ایده هایی پیدا بشه برای گسترش فعالیت در تالارهای درسی.
مثل ایجاد جایزه برای کسانی که ایده های مناسب بدهند که با عملی شدن اون ایده ها فعالیت ها تو تالارهای درسی بیشتر بشه. یا ایده های دیگه.
ولی دست از مباحث درسی برنداریم بهتره. اصل درس است و هر چی داریم از این مباحث است. وقتی بحث امر به معروف و نهی از منکر است، باید استدلال داشته باشیم و این استدلال رو از مطالب درسی می گیریم. وقتی بحث تفسیر و اخلاق و حدیث است، بازم باید اصلش رو تو دروس جستجو کرد. وقتی بحث مسائل اقتصادی و سیاسی و ... است باید استدلال اولیه و پایه اش رو بتونیم از توی دروس داشته باشیم. اگه ما نتونیم، خوب کی بتونه؟ هر جوری شده، و از هر جدا شده، باید این مطالب رو پیدا کرد و گنجاند.
یه نکته دیگه هم این است که کپی کاری چطوری و چقده و آیا بده یا خوبه. به نظرم نگرشهای بعضا منفی نسبت به این قضیه باعث می شه که جلوی فعالیت در زمینه مسائل علمی گرفته بشه.
مسئله دیگه بحث دسته بندی، نظم و انضباط، پیدا کردن مطالب مفید و مرتبط و غیر تکراری بودن و ... است. البته اگه بشه یه بانک اطلاعاتی گسترده و دقیق درست کرد، خیلی از این مسائل حل می شه. ولی بازم به نظرم تا جایی که انجمن ها دیدم، انجمن با تکرار این قده ضرر نمی کنه که با سکوت و رکود ضرر می کنه. انجمن با مباحث غیر دقیق و ناقص ضرر می کنه. ولی با اسپم بیشتر از اون ضرر می کنه. البته اگه تعداد اسپم ها بسیار زیاد و بیشتر از حد عرف شود. یعنی یه نوشته که ده تا پاسخ داره، بیشتر از هفت تاش اگه بشه اسپم می گن زیاد. اگه خوب نصفش باشه، می شه یه انجمن معمولی. اگه کمتر از نصف باشه می شه تقریبا دقیق. و اگه کمتر از سه تا باشه دیگه می شه واقعا دقیق. ولی امکان حذف کامل اسپم وجود نداره.
و خیلی مسائل دیگه که از قبل در سایر انجمن ها چه علمی و چه عمومی و ... تجربه شده. اما راه حل رو نباید در حذف فایده های بسیار مفید و حتی ضروری جستجو کرد. به اعتقاد من مسائل درسی اصل و سایر مطالب حاشیه و فرع هستن برای این انجمن.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان