امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انکار ولایت و امامت امیر المومنین علیه السلام در روزنامه بهار
#21
آیت‌الله حسن ممدوحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: درج مطلب بی‌اساس در روزنامه بهار در نفی ولایت ائمه اطهار (ع) غلط، منحرف و صهیونیست‌وار است.

ممدوحی تاکید کرد: بافت احکام اسلام حکومتی است و احکامی که در اسلام نظیر جهاد، گرفتن اموال مظلوم از ظالم، دفاع از کشور، برخورد با مجرم، خمس، امر به معروف و نهی از منکر و... نیاز به حکومت اسلامی دارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نگارندگان چنین مطالبی را در دو دسته برشمرد و افزود: این افراد یا از دین هیچ اطلاعی ندارند و یا دشمن دین هستند.

به گفته ممدوحی، شاکله احکام اسلامی حکومتی است و بدون حکومت اسلامی، احکام اسلام به اجرا درنمی‌آید.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: پس از پیامبر (ص) تلاش کردند خلافت را به‌دست بگیرند و پس از خلافت امیرالمومنین (ع) نیز حکومت را گرفتند و بنی‌امیه و بنی‌عباس حکومت را به‌عنوان حکومتی که مربوط به خلیفه اسلام است، تشکیل می‌دادند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، وجود حکومت اسلامی برای اجرای احکام اسلام را امری بدیهی و ضروری عنوان کرد.

خبرگزاری فارس
پاسخ
#22
حجت‌الاسلام احمد سالک‌کاشانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مقاله توهین آمیز خطاب به امیرالمومنین علی (ع) منتشر شده در روزنامه بهار گفت: مقاله منتشر شده در روزنامه دارای توهین،‌شبهه و حرف‌های ناجوری در خصوص امیرالمومنین علی (ع) است که نشانگر عدم آشنایی با مبانی دینی است.

وی افزود: اگر نگوییم که پشت پرده آن جریاناتی وجود دارد که با مقدسات ما بازی می‌کند، نویسنده این مقاله یا جاهلانه با این موضوع برخورد کرده یا معاندان که در هر دو صورت به آن اشکال وارد است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: مردم ما حوزه‌های علمیه و مراجع شیعیان و حتی اهل سنت نمی‌توانند این گونه برخوردها و برداشت‌های ناصحیح و تفسیر به رای و آب ریختن به آسیاب وهابیت و دشمنان اسلام را تحمل کند.

سالک تصریح کرد: این اقدام از هر جهت محکوم است و ما امیدواریم دستگاه‌های نظارتی از جمله هیئت نظارت بر مطبوعات و سایر دستگاه‌های نظارتی و امنیتی سریع‌تر نسبت به این مسئله تصمیم بگیرند والا مجلس بر حسب وظیفه نظارتی خود اقدام خواهد کرد.

وی افزود: ‌نویسنده مقاله روزنامه بهار در نهضت آزادی در استان اصفهان فعال است. وی پیش از این هم مقالاتی را در این راستا داشته است و از این گذشته تفکرات نهضت آزادی از سوی امام خمینی (ره) مردود شمرده شده است.

خبرگزاری فارس
پاسخ
#23
الیاس نادران عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس در واکنش به یادداشت موهن روزنامه بهار و توهین صورت گرفته به مقدسات، اظهار داشت:‌ اقدام روزنامه بهار فراتر از اهانت به جایگاه حضرت امیرالمومنین (ع) بود.
وی افزود: اقدام روزنامه بهار به دلیل تفکرات انحرافی است که متاسفانه اعتقادات مردم را هدف قرار داده و اگر دولت تعلل کند، منجر به تابوشکنی در این حوزه‌ها می‌شود و شرایطی را به وجود خواهد آورد که هیچ دستگاه نظارتی در درون دولت، نتواند آن را مدیریت و مهار کند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر این باورم وظیفه اولیه دولت بخصوص وزارت ارشاد این است که برخوردی در شان داشته باشم. چرا که بستن موقت روزنامه هیچ توجیهی ندارد.
نادران گفت: یادداشت توهین‌آمیز روزنامه بهار حکایت از یک اقدام عمیق ضد فرهنگی و دینی دارد و دامن زدن به شکافی در میان اختلافات مذهبی و دینی خواهد بود.

خبرگزاری فارس
پاسخ
#24
حجت‌الاسلام جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به اهانت به مقدسات از سوی روزنامه بهار اظهار داشت: متأسفانه این افراد از تاریخ چیزی نمی‌دانند و مطلع نیستند که چه عاقبتی در انتظار هتاکان است.

وی بر همین اساس ادامه داد: از بزرگترهای کشور مانند آقای هاشمی رفسنجانی می‌خواهیم در برابر اینگونه اقدامات واکنش جدی نشان دهند.

شجونی با بیان اینکه با یک عذرخواهی ساده نمی‌توان از چنین اهانت‌هایی چشم‌پوشی کرد، اظهار داشت: نهادهای ذیربط و نظارتی باید اقدامات لازم را مبذول دارند چرا که ادامه این روند خاطرات تلخ اهانت‌ها در دوران اصلاحات را بار دیگر تکرار خواهد کرد.

وی در پایان با اشاره به مبارزات شهید نواب صفوی در دوران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: مردم باید وارد صحنه شده و اینگونه اقدامات هتاکانه را محکوم نمایند.

خبرگزاری فارس
پاسخ
#25
سید کمال سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به یادداشت موهن روزنامه بهار و توهین صورت گرفته به مقدسات، اظهار داشت: اهل بیت و ولایت خطوط قرمز در جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود و گفتمان انقلاب اسلامی بر همین اساس بنا شده است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری تأکید کرد: نظارت بر مطبوعات باید با دقت عمل صورت و به دور از هر ملاحظه سیاسی باشد و با هر کس که به خطوط قرمز وارد شد برخورد قانونی شود.

سجادی پرداختن اصلاح‌طلبان به مقوله‌هایی همچون مقوله دینی را ناشی از عدم اعتقاد آنها به اینگونه مقوله‌ها و وجود ذهنیت لیبرالیستی و برداشت لیبرالیستی از انقلاب دانست.

وی خاطر نشان کرد: دوم خردادی‌ها با ایجاد چنین حاشیه‌هایی به دنبال تست کردن دولت، مسئولان وزارت ارشاد و مسئولان قضایی هستند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با تأکید بر اینکه عذرخواهی تنها، تأثیر زیادی نخواهد داشت، گفت: باید با روزنامه‌هایی از قبیل روزنامه بهار که چنین یادداشت‌هایی را چاپ می‌کند برخورد قانونی و جدی صورت گیرد.

سجادی به هیئت نظارت بر مطبوعات توصیه کرد در برخورد با یادداشت‌های توهین‌آمیز از ملاحظه‌کاری و تعارف سیاسی پرهیز کند و به گونه ای عمل نماید که مانع تکرار اینگونه حرکات شود.

خبرگزاری فارس
پاسخ
#26
آیت‌الله عباسعلی سلیمانی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به یادداشت موهن روزنامه بهار و توهین صورت گرفته به مقدسات و شبهه‌افکنی روزنامه بهار درباره واقعه غدیرخم، گفت: غدیر به عنوان حلقه اتصال عالم اسلام است نه یک نقطه افتراق یعنی اصل حدیث غدیر را بزرگان عالم شیعه و سنی نقل کرده‌اند و مرحوم علامه امینی نیز در این راستا زحمت فراوانی کشیده و نظرات علمای بزرگ اهل تسنن را در کتاب الغدیر جمع‌آوری کرده است.

وی بر همین اساس ادامه داد: تنها بحثی که بین شیعه و سنی وجود دارد این نکته است که آیا غدیر یک نسخه عاطفی است یا حکومتی. اهل سنت غدیر را در حد یک نسخه عاطفی می‌دانند و معتقدند پیامبر اکرم (ص) به امت اسلامی توصیه می‌کند که علی (ع) را دوست داشته باشند اما شیعه مبتنی بر آیه «﴿یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ» غدیر را یک نسخه حکومتی می‌داند. حکومتی که در آن عدالت، عالم بودن،‌تقوا و شجاعت شرط است.

آیت‌الله سلیمانی ضمن محکوم کردن اقدام هتاکانه روزنامه بهار از هیئت نظارت بر مطبوعات خواست تا با متخلفین طبق قانون برخورد نمایند.

وی به این هیئت نظارتی متذکر شد که برخورد یا عدم برخورد باید به گونه‌ای باشد که مسائل وحدت ملی جهان اسلام و ایران نیز در نظر گرفته شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان با بیان اینکه برای هیئت نظارت بر مطبوعات تعیین تکلیف نمی‌کنم، خاطرنشان کرد:‌ اما به عنوان یک روحانی از مسئولان ذیربط می‌خواهیم که این موضوعات را در جامعه به طوری مطرح کنند که از یک سو نه زمینه تشنج فراهم شود و نه با چشم‌پوشی و اغماض نابجا موجب تضرر عده‌ای دیگر شود.

خبرگزاری فارس
پاسخ
#27
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: مردم آگاه ایران در پایان برگزاری نماز جمعه هفته گذشته با برپایی راهپیمایی پاسخ اهانت آمریکا را دادند و انشاءالله همین پاسخ، کوبنده تر در راهپیمایی روز 13 آبان تکرار خواهد شد.

حبیبی با اشاره به اشغال لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام اظهار داشت: اگر 30 سال پیش دانشجویان سفارتخانه آمریکا را لانه جاسوسی اعلام کردند امروز با افشای اسناد جاسوسی آمریکا در اروپا اثبات شده که آمریکائیها حتی در جاسوسی علیه متحدان خود در اروپا شرم ندارد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شنود مکالمات تلفنی رهبران اروپا و واکنش اتحادیه اروپا بیان داشت: هیچ کشوری از گستره فعالیت‌های جاسوسی آمریکا در امان نیست، ملت ایران با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران مشت محکمی به استکبار جهانی برای توقف فعالیتهای جاسوسی زد.

وی با یادآوری سالگرد اعتراض و افشاگری امام خمینی(ره) علیه کاپیتولاسیون گفت: امام(ره) مظهر غیرت و شرافت همه مسلمانان است. امام(ره) با نطق تاریخی خود علیه پذیرش کاپیتولاسیون پرچم استقلال و شرف ملت ما را در اهتزاز نگه داشت هر چند دشمن بیرحمانه این اقدام او را با تبعید به عراق و ترکیه پاسخ داد. متأسفانه امروز سلطه آمریکا در برخی کشورها باعث شده که قانون ظالمانه کاپیتولاسیون همچنان برقرار باشد.

حبیبی با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) تصریح کرد: ملت ما به ویژه جوانان باید آرمانهای امام(ره) را حفظ کنند و نگذارند جریانهای انحرافی دوباره همانند دوره دولت اصلاحات یورش خود را به ارزشهای اعتقادی و آرمانهای الهی امام(ره) تکرار کنند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی درج مطلبی بی اساس در روزنامه بهار در نفی ولایت ائمه اطهار را نوعی حساسیت سنجی دانست و اظهار داشت: امیدوارم کسانی که دنبال پروژه حساسیت سنجی مردم پیرامون ارزشها و اعتقادات اسلامی هستند متوجه راهی که دارند می‌روند باشند. مردم در واکنش نسبت به این مسائل با کسی شوخی ندارند.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای 1+5 با تیم دیپلماسی جمهوری اسلامی تصریح کرد: روشنگری برخی از اعضای تیم دیپلماسی جمهوری اسلامی جای تردید باقی نمی‌گذارد که عملکرد اعضای مذاکره کننده بر اساس بسته پیشنهادی مثبت و دقیق بوده است و از هر حیث به صحت و اتقان عمل آنها اعتماد داریم. اما به طرف مقابل به ویژه نماینده گستاخ آمریکا و نیز نمایندگان فرانسه و انگلیس اعتمادی نیست موضع آنها از روی فریب کاری است و تیم مذاکره کننده باید مواظب نیرنگ های طرف مقابل باشد. باید سابقه عهدشکنی و ضدیت با نظام مقدس جمهوری اسلامی از سوی آنها در نظر ما همواره باشد و از یک سوراخ دوبار گزیده نشویم.

حبیبی افزود: ما باید منتظر اقدامات آنها مبنی بر توقف و کاهش تحریمها باشیم تا بتوانیم به آینده مذاکرات خوشبین باشیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به حادثه سراوان و با تاکید بر این مسئله که نفوذ نیروهای بیگانه و تروریست از آن سوی مرزها برای ضربه زدن به ایران اسلامی باید توسط وزارت امور خارجه پیگیری شود، افزود: قاچاق، ایجاد نا امنی و تفرقه افکنی در مرزهای جنوب شرقی ایران یک مجموعه اقدامات با بودجه و پشتوانه سیاسی دشمنان ایران و با هدف ضربه زدن به نظام اسلامی و وحدت موجود در منطقه است.

وی افزود: در طول سال های پس از انقلاب موارد متعددی از توطئه های گوناگون از سوی دولت‌های مستکبر برای گرفتن امتیاز و فشار وجود داشته است که هیچکدام نتوانسته است در اراده ملت ایران خللی ایجاد کند و این قبیل اقدامات کور نیز که با هدف اجرای نقشه‌های شوم برخی کشورهای قدرت طلب انجام می گیرد، تاثیری در مسیر ملت ایران نخواهد داشت.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد معرفی سه وزیر پیشنهادی خاطر نشان کرد: سئوال ما از آقای رئیس جمهوری این است که چرا در برخی از گزینش‌ها از آن دسته از اصلاح‌طلبانی استفاده می‌کنند که یا در فتنه 88 دستی داشته‌اند و یا سکوت غیرقابل توجیهی راجع به فتنه‌گران اختیار کرده‌اند.

وی افزود: اگر قرار است که البته هست، کفه اصلاح‌طلبان و بخصوص کارگزاران در گزینش‌ها، کاملاً سنگین باشد، در همین اصلاح‌طلبان نیروهای واجد شرطی که با معیارهای گزینشی همین دولت هم انطباق دارند، هستند؛ چرا ایشان از این نیروها استفاده کامل نمی‌کنند و در مواردی به سراغ نیروهای اصلاح‌طلب مسأله‌دار می‌روند.

حبیبی در پایان گفت: این برای حیثیت دولت خوب نیست که از نیروهایی مسئله‌دار استفاده می‌کند اینها ممکن است در آینده مشکل ایجاد کند. همانها که در دولت اصلاحات کلید خروج از حاکمیت و سپس خروج بر حاکمیت را زدند ممکن است فرصت تدبیر و آفرینش امید را از رئیس دولت بگیرند.

خبرگزاری فارس
پاسخ
#28
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز پس از دیدار با اعضای هیئت ادبا و فرهیختگان کویت در جمع خبرنگاران حاضر و به سوالات آنها پاسخ داد.
وی درباره توقیف روزنامه بهار و علت آن بیان کرد: روز چهارشنبه هفته گذشته مقاله‌ای در روزنامه بهار درج شده بود که علاوه بر اینکه نوعی تحریف تاریخ اسلام محسوب می‌شود در ایجاد اختلاف مذهبی در کشور نقش داشته است، نه تنها مقاله روز چهارشنبه حتی مقالاتی که بعدا در روز شنبه نوشته شده تا خطای روز گذشته را جبران کند در آن هم مواردی قید شده بود که نسبت به برادران اهل سنت ما تعرض‌هایی داشته طبیعتا طبق قانون هر نوع مطلبی که در مطبوعات قید شود و بخواهد مسائل مذهبی و یا اختلافات قومی و نژادی را دامن بزند بر اساس قانون با آن برخورد می‌شود، روزنامه بهار متاسفانه در طول یک سال گذشته چند تذکر کتبی گرفته بود و به آنها توجه نکرده لذا مجموعا رای هیئت نظارت بر توقیف این روزنامه بود تا به دادگاه معرفی شود.

خبرگزاری فارس
پاسخ
#29
به گزارش خبرنگار جامعه فارس دبیرخانه هیئت نظارت بر مطبوعات اعلام کرد: در جلسه امروز هیئت نظارت بر مطبوعات روزنامه بهار توقیف شد. بر این اساس روزنامه بهار با استناد به تبصره ذیل ماده 12 قانون مطبوعات توقیف شده است و پرونده جهت رسیدگی به دادگاه ارجاع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه‌ «بهار» چهارشنبه‌ گذشته (اول آبان‌) مقاله‌ای اهانت بار را با عنوان «امام؛ پیشوای سیاسی یا الگوی ایمانی؟» منتشر کرد که به همین ‌دلیل مجبور به عذرخواهی شد و مسئولان روزنامه، با انتشار یک نامه از توقف انتشار «بهار» تا مدتی خبر دادند و امروز هم هیئت نظارت بر مطبوعات این روزنامه را توقیف کرد.

انتشار این مقاله که آموزه های اصیل اسلامی و شیعی را هدف قرار داده با واکنش اعتراض آمیز مردم و بخصوص اندشمندان اسلامی حوزه و دانشگاه مواجه شده است.

خبرگزاری فارس
پاسخ
#30
به گزارش بولتن نیوز به نقل از مهر، محمدرضا عارف در جلسه شورای مشورتی بنیاد امید ایرانیان با اشاره به انتشار مقاله‌ روزنامه بهار گفت: انتشار این مقاله آن هم در آستانه عید غدیر خم به دلیل سهل انگاری متولیان این رسانه باعث ناراحتی جامعه متدینین و شیفتگان امام علی (ع) شده است و اینجانب هم بعد از خواندن این مقاله بسیار متاثر شدم.

وی افزود:مردم کشور ما سخت پایبند به اعتقادات دینی و باورهای مذهبی خود هستند و رسانه‌ها باید در انتشار اینگونه مطالب دقت لازم را بکنند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه متاسفانه جریان رقیب اصلاحات هم بدنبال بهره برداری از برخی سوژهاست، خاطرنشان کرد: رسانه‌های اصلاح طلب باید هوشمندانه عمل کنند و بهانه به دست جریاناتی که بدنبال هجمه علیه جریان اصلاحات هستند ندهند.

عارف با اشاره به مطالب برخی سایتهای خبری که بعضی از رسانه‌ها را منتسب به او می کنند،تاکید کرد: شخصا صاحب رسانه‌ای نیستم و تنها مطالبی که در سایت شخصی من منتشر می شود مورد تایید است.

وی با بیان اینکه به محدودیت‌ها وسختی کار اطلاع رسانی و خبری واقفم تاکید کرد: فضای کشور نیازمند آرامش و وحدت است و نباید جریان‌های مختلف سیاسی و رسانه‌های آنها بدنبال سایش‌های بیهوده سیاسی باشند.

منبع:‌بولتن نیوز
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان