امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسیحیت صهیونیستی در کمین جوانان ونوجوانان مسلمان
#1
پس از آغاز دوران مدرن و قدرت یابی دول استعمارگر گروه های تبشیری و میسیونرهای مذهبی به عنوان یکی از ارکان نفوذ فرهنگی غرب مجددا مشرق زمین را مورد هدف قرار دادند و کوشیدند با تغییر آیین و باورهای مذهبی مناطق تحت سلطه، زمینه بیشتر وابستگی و نفوذ خود را فراهم آورند. واژه‌ی «میسیون» از كلمه‌ی لاتین Mission-em مشتق شده است. این كلمه در دستور زبان لاتین ازمشتقات فعل Mitt ere است، به معنی فرستادن، روانه كردن، گسیل داشتن یا اعزام كردن است لذا میسیونرها در واقع فرستادگانی برای تبلیغ مسیحیت از طرف کلیسا بودند.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با غلیان احساسات و موج اسلام گرایی در ایران تمام زمینه های نفوذ فرهنگی و مذهبی میسیونرهای مذهبی در ایران کمرنگ شد. اما پس از پایان جنگ تحمیلی، ایجاد برخی مشکلات اجتماعی و اقتصادی زمینه برای حضور مجدد این تشکیلات فراهم شد و علاوه بر اشکال سنتی گروههای میسیونری روشهای برگرفته از انقلاب اطلاعات و ارتباطات نیز مورد استفاده استعمارگران قرار گرفت.
این روزها شاهد سرمایه گذاری هنگفت فرقه های مسیحی وابسته به استعمار در کشور می باشیم که حضور جریان های تبلیغاتی مسیحیت تندرو در جامعه بیش از پیش احساس می شود.


چگونگی فعالیت مسیحیت تندرو (جماعت ربانی)در کشور:
جمعیت ربانی از روش های تبلیغاتی همچون تبلیغات شهری، هدف قرار دادن اقشار مذهبی به صورت خاص، حضور در دانشگاه ها، تبلیغات تلویزیونی، کلیساهای خانگی، برای جلب مخاطب استفاده می کنند.
اخیرا فعالیت‌های تبلیغی کلیسای ربانی در تهران شدت یافته و با جذب جوانان مسلمان به دین میسحیت اقدام به اعزام کاروان‌های مسیحیت تبشیری در سطح کشور به ویژه استان هایی که جمعیت این گروه در آن بیشتر است می‌نماید.

کلیسای جماعت ربانی در ایران دارای 4 شعبه فعال و سابقه‌ای حدود 45 ساله می‌باشد و اعضای آن از مسیحیان تندرو می‌باشند که به شگردها و شیوه‌ها تبلیغاتی مختلف سعی در عضوگیری و تغییر دین جوانان مسلمان دارند و تلاش می‌نمایند چهره نظام مقدس ج.ا.ا را در مجامع بین‌المللی بسیار خشن جلوه دهند.برخی از شیوه‌هایی که در جذب جوانان توسط این جماعت به کار می‌رود به شرح زیر است:

1. استفاده از فقر مالی جوانان بیکار مخصوصاً جوان‌هایی که به دلیل کمبود‌های مالی قادر به ازدواج نیستند.
2. اغفال جوانانی که از نظر اعتقادی سست و در درجه پایین تری قرار دارند.

3. جذب جوان‌هایی که مدعی نبود آزادی‌های مدنی در ایران هستند با دادن وعده پناهندگی در کشور‌های اروپایی، در صورت تغییر دین این افراد.

4. پخش شب نامه و بروشورهای تبلیغاتی که در آنها به صورت واضح و آشکار راههای ارتباط با اعضا و گرفتن غسل تعمید و تغییر دین تبلیغ شده است.

5. ارتباط با شبکه‌های ماهواره‌ای که اکثر آنها تحت پوشش حمایتی رسانه‌ های آمریکا هستند.
اعضای اصلی و مبلغین جماعت ربانی با پوششی خاص و ناشناخته در اجتماعات عمومی مانند: معابر و محل تجمع جوانان، پارک‌ها، سینماها و برخی از دانشگاه های کشور و سایر مناطق حضور پیدا می‌کنند و به شکار طعمه‌های خود می‌پردازند .

منبع: موسسه دیدبان
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان