امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دروس چه اساتیدی و چطور ؟!
Star 
بسم الله

همونطور که میدونید الحمد لله توی حوزه ی علمیه اساتید زیادی حضور دارن .
و تا جائی که میدونم بعضی از این دروس خیلی هم پر بار و در عین حال ناشناخته است .
و به همین دلیل مع الاسف استفاده ی از این دروس کم میشه .
و شما فقط قم رو نبینید که بالاخره خیلی امکان استفاده از اساتید قوی بیشتره ؛ بعضی شهرستان ها اینطور نیست .
و فکر می کنم توی هر مجلس درسی بالاخره یه طلبه پیدا میشه که علاقه به تقریر یا تقریب نویسی درس استاد داشته باشه و در عین حال توان تایپ هم داشته باشه .
خوب چی میشه اگه این طلبه درس رو هر روز توی سایت قرار بده .
فقط فکرش رو بکنید .مثلا درس ده تا استاد هر روز توی سایت قرار میگیره ؛ در وهله ی اول شاگردای اون استاد به سایت رجوع میکنن و درس رو تحویل میگیرن .
بعد سوالات و اشکالاتشون رو مطرح می کنن . و این اشکالات از طرف استاد یا سایر افراد جواب داده میشه .
جواب ها به چالش کشیده میشه و . . .
این یعنی گسترده تر شدن برد درس استاد .

البته خودمون میدونیم که همینطوری همچین اتفاقی نمی افته !
خوب پس چی کار باید کرد ؟ دست روی دست بذاریم ؟

من یه فکری توی ذهنم هست ولی هنوز خیلی خامه . اینجا طرح سوال کردم ؛ ببینم دوستان چی میگن .

دلیل طرح این بحث هم این هست که از اونجا که مباحث شکلی سایت تا حدودی در حال روبراه شدنه ؛ نیاز دیدم از این به بعد برخی مسائل محتوائی هم مطرح بشه .
(توی بحث مشارکت کنید )
پاسخ
سلام
ایده مناسبیه. تیم مدیریت سایت از همه کسانی که مایل به همکاری در این زمینه باشند دعوت به همکاری میکنه.
پاسخ
(7-بهمن-1391، 23:19 )Rayhan نوشته: سلام
ایده مناسبیه. تیم مدیریت سایت از همه کسانی که مایل به همکاری در این زمینه باشند دعوت به همکاری میکنه.
ممنون از مدیریت سایت که موضوع رو مهم تشخیص دادن .
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی عرب مختاری
(7-بهمن-1391، 17:14 )محمد امین نوشته: البته خودمون میدونیم که همینطوری همچین اتفاقی نمی افته !
خوب پس چی کار باید کرد ؟ دست روی دست بذاریم ؟

نه مثل اینکه واقعا باید دست روی دست گذاشت ؛ چون انگار هیچکی هیج اییده و نظری در این رابطه نداره !

حالا یا دوستان وقت فکر کردن در اینباره رو ندارن ؛ یا موضوع ارزش فکر کردن رو نداره ؛ یا فکر کردن از اونی که ما فکر می کردیم سخت تره ؛ یا . . .

Undecided
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی عرب مختاری
به نظر من تقریر درس استاد خوب نیست چون اساتید مختلفن هراستادی هم شاگرد با این دغدغه نداره

پس این کار راکنیم: به صورت نوبتی مثلا اگر 10 نفر هستیم یکروز درمیان درس 2 جلسه را تقریر بنویسیم( میشود هر روز 5 تقریر)
بعد یک استادی که برای شاگردان اهمیت قائل هست 5 تقریر را بخواند و با حذف و اضافه مطالب مور نیاز یک تقریر جامع تحویل دهد به طوری که اگر کسی غیر از کلاس این استاد رفته یا اصلا مطلب را نگرفته دیگر دغدغه فهم مطلب را نداشته باشد

این ترم که گذشت ولی از ترم بعد من هستم
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد امین
(10-بهمن-1391، 00:48 )محمد کاظم نوشته: به نظر من تقریر درس استاد خوب نیست چون اساتید مختلفن هراستادی هم شاگرد با این دغدغه نداره

پس این کار راکنیم: به صورت نوبتی مثلا اگر 10 نفر هستیم یکروز درمیان درس 2 جلسه را تقریر بنویسیم( میشود هر روز 5 تقریر)
بعد یک استادی که برای شاگردان اهمیت قائل هست 5 تقریر را بخواند و با حذف و اضافه مطالب مور نیاز یک تقریر جامع تحویل دهد به طوری که اگر کسی غیر از کلاس این استاد رفته یا اصلا مطلب را نگرفته دیگر دغدغه فهم مطلب را نداشته باشد

این ترم که گذشت ولی از ترم بعد من هستم

ممنون کاظم جون
اما یه اشکال :
اونم اینه که تا دلت بخواد شرح و حاشیه داریم ؛ فارسی و عربی .
اینکه شما میگی نتیجه اش میشه یه شرح یا حاشیه ی فارسی مثل بقیشون ؛ حالا یکم بهتر یا بدتر .

اون هدفی که من از طرح این بحث داشتم این بود که چطور میشه یه فضای تعاملی ایجاد کرد .
به این معنا که چطور میشه ؛ طلبه ها ئی رو که درسشون رو خوندن و اشکال دارن ؛ سوال دارن و ... رو بکشونیم ، بیان اینجا سوالشون رو مطرح کنن . اشکالات دیگران رو جواب بدن و خلاصه فعالیت علمیشون رو بیارن در قالب انجمن انجام بدن.

یه جور مباحثه ؛ با برد بیشتر ، مخاطب بیشتر ، فکرهای بیشتر و .... (کلا همه چی بیشتر !)
پاسخ
با محمد امین بزرگوار موافقم
هدف اینه که سعی کنیم طلبه ها رو درگیر کنیم. واقعا از این جهت تو حوزه الان نقص بزرگی احساس میشه.
پاسخ
با این نظری که من دادم 2 کار میشه کرد هم اینکه شما میگید هم اینکه من میگم:
یعنی به صورت روز به روز تعامل و مشاجرات علمی
اخر سال یک جمع بندی خوب

حرف هامان یکی است بیان آن متفاوت
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد امین

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان