• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طلبه سیرجانی به ۳ سال و نیم حبس محکوم شد/ شیرازی ۲.۵ سال
#1
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام جهانشاهی از سوی دادگاه ویژه روحانیت به 3 سال و نیم حبس محکوم شد.

وی به عنوان متهم ردیف اول پرونده موسوم به طلاب عدالتخواه، به اتهام تشویش اذهان عمومی به 2 سال، اخلال در نظم عمومی به یک سال و توهین به مقامات قضایی به 6 ماه حبس محکوم شده است.

همچنین محسن شیرازی طلبه 19 ساله که مدیریت سایت «قیام یاران ولایت» را بر عهده دارد و اکنون همراه طلبه سیرجانی در اوین به سر می برد، به 2 سال و نیم حبس محکوم شد.

وی نیز به اتهام تشویش اذهان عمومی به یک سال، اخلال در نظم عمومی به یک سال و توهین به مقامات قضایی به 6 ماه حبس محکوم شده است.

گفته می‌شود احکام صادره برای این دو امروز صبح به شیرازی ابلاغ شده و رأی آنها بدوی و ظرف مدت قانونی قابل تجدیدنظرخواهی است.

حجت‌الاسلام جهانشاهی در حال حاضر در اتاق ۱ بند ویژه روحانیت زندان اوین و محسن شیرازی در بند عمومی به سر می‌برند.

این دو تن حدود 4 ماه پیش در تجمع حمایتی از طلاب بروجردی آمر به معروف که از سوی دستگاه قضایی محکوم شده‌ بودند، بازداشت شدند.

در روزهای اخیر حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران در مجلس و جمعی از نیروهای ارزشی پیگیر پرونده طلبه سیرجانی و محسن شیرازی شدند.

حجت‌الاسلام جهانشاهی از سال 83 فعالیت‌هایش در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی را با مقابله با پدیده زمین‌خواری در سیرجان آغاز کرد و همراه با دو تن از طلاب عدالتخواه در آذربایجان «جبهه مردمی عدالتخواهی» را تأسیس کرد.

وی همچنین در اواخر دولت خاتمی «مجمع جوانان مسجدی» را در سیرجان ایجاد کرد و به فعالیت‌های مذهبی و امر به ‌معروف‌ و نهی ‌از منکر می‌پرداخت.

طلبه سیرجانی از سال گذشته در راستای تحقق فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی اقدام به برگزاری پیاده‌روی‌های عدالتخواهانه در قم و تهران کرده بود.
آفــلایــن
  پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی عرب مختاری
#2
ببین یه جوون نوزده ساله چقدر باید فعال باشه که بفرستنش اوین !

جل الخالق

این طلبه ی سیرجانی رو هم ما اخرش نفهمیدیم کارش بالاخره توی وضعیت فعلی کار درستی بود یا نه ؟
راستش اگه یه نظام غیر دینی داشتیم حتما میگفتم کارش درسته ولی الان با این وضعیتی که کشور توش هست نمی دونم اعتراض یه طلبه چه تبعاتی می تونه داشته باشه ؟؟؟
آفــلایــن
  پاسخ
#3
البته اعتراض ایشون که مال الان نیست از قبل بوده
ظاهرا کار هم درسته و خصوصا با اون جمله ای که مقام معظم رهبری به ایشون فرمودن.
اما من هر چقدر فکر میکنم وجه برخورد قوه قضائیه رو نمی فهمم
آفــلایــن
  پاسخ
#4
در پی صدور حکم بدوی علیرضا جهان‌شاهی (معروف به طلبه سیرجانی) یک مقام آگاه در دادگاه ویژه روحانیت در گفت‌وگو با فارس گفت: دادگاه بدوی ویژه روحانیت در پی صدور کیفرخواست علیه علیرضا جهان‌شاهی مبنی بر اخلال در نظم عمومی از طریق تجمع، تحصن و راهپیمایی غیر قانونی، تشویش اذهان عمومی با افتراء و نشر اکاذیب و رفتار خلاف شأن روحانیت و... وی را به استناد مواد 609 و 618 و 698 قانون مجازات اسلامی و ماده 43 آئین‌نامه دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت به حبس محکوم نموده است که حکم صادره غیر قطعی و در صورت اعتراض متهم، قابل تجدیدنظرخواهی می‌باشد.

این مقام آگاه با اشاره به برخی اقدامات غیرقانونی علیرضا جهانشاهی یادآور شد: نامبرده در آخرین اقدام، همزمان با میزبانی کشورمان از سران کشورهای غیرمتعهد در شهریورماه سال جاری، اعتراض خود و همفکرانش نسبت به احکام قطعی دادگاه را بدون پیگیری قانونی از طریق مراجع ذیصلاح، با رسانه‌ای کردن و تحصن در یکی از مدارس علمیه بروجرد ابراز نمود که اقدام وی موجب اخلال در نظم و حتی تعطیلی دروس و اعتراض مدیریت و طلاب آن حوزه شد.

وی گفت: استمرار این تحصن غیرقانونی علی‌رغم توصیه‌ها و تذکرات مسئولین امنیتی، انتظامی و قضایی و حتی نصایح خیرخواهانه نماینده ولی فقیه در استان و علماء و مدیران و اساتید حوزه مبنی بر پیگیری قانونی خواسته‌ها و مطالبات، صورت گرفت که نهایتاً، پس از نتیجه ندادن تمام تلاش‌های انجام گرفته،مشکل توسط مراجع ذی‌صلاح مرتفع شد.

این مقام آگاه با اشاره به بهره‌گیری طلبه سیرجانی از عناوین مقدسی چون تلاش برای مقدمه‌سازی ظهور امام عصر (عج) و رفع موانع ظهور و یادآوری اینکه قبلاً نیز وی با استفاده از روش‌های مشابهی که حتی مورد تأیید همفکران خودش هم نیست، اقداماتی را در شهرهای قم کرمان اهواز و شیراز انجام داده، افزود: اصرار بر روش‌ها و تداوم این اقدامات در حالی است که رهبر معظم انقلاب ضمن برحذر داشتن افراد از قرار گرفتن در پازل توطئه دشمنان داخلی و خارجی در مقابله با نظام اسلامی، همواره در رهنمودهای خود، گروه‌ها و جریانات را در پیگیری مطالبات، به اجتناب از اقدامات خودسرانه و غیرقانونی توصیه فرموده‌اند.

این مقام مطلع اضافه کرد: مجموعه‌های قضایی خود را ملزم به اجرای عدالت و مقابله با ظلم و بی‌عدالتی و همچنین مدافع عدالت خواهان می‌دانند ولی با توجه به وظیفه ذاتی خود نمی‌توانند نسبت به افرادی که با پوشش و عنوان عدالت‌خواهی، اقدامات خود را با روش‌های غیر قانونی پیگیری می‌کنند، سکوت نماید.
آفــلایــن
  پاسخ
#5
البته در این زمینه گفتنی زیاده ولی ...
آفــلایــن
  پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان