• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امام زمان عجل الله چگونه و با چه وسیله ای مبارزه می کند؟!
#1
بدون شرح!

ورد فی أصول الکافی فی کتاب الحجة ذیل باب «ما عند الأئمه من آیات الأنبیاء علیهم السلام» :

1- محمد بن یحیی، عن سلمة بن الخطاب، عن عبد الله بن محمد، عن منیع بن الحجاج البصریّ، عن مجاشع، عن معلی، عن محمد بن الفیض، عن أبی جعفر علیه السلام قال:
««کانت عصا موسی لآدم علیه السلام فصارت إلی شعیب، ثم صارت إلی موسی بن عمران، و إنّها لعندنا و إنّ عهدی بها آنفاً و هی خضراء کهیئتها حین انتزعت من شجرتها. و إنّها لتنطق إذا استنطقت، أُعدّت لقائمنا علیه السلام یصنع بها ما کان یصنع موسی و إنّها لتروّع و تلقف ما یأفکون و تصنع ما تؤمر به، إنّها حیث أقبلت تلقف ما یأفکون یفتح لها شعبتان: إحداهما فی الأرض و الأخری فی السقف، و بینهما أربعون ذراعاً تلقف ما یأفکون بلسانها.»»


اما باقر علیه السلام فرمود: عصای موسی از برای حضرت آدم علیه السلام بود. که به شعیب رسید و سپس به موسی بن عمران، آن عصا نزد ماست و اندکی پیش نزدم بود، و آن سبز بود مثل همان هنگام که از درختش کنده شد. و چون از او پرسی جواب گوید، و آماده شده است برای قائم ما عجل الله تعالی فی فرجه الشریف؛ همان کاری را با او انجام خواهد داد که موسی با آن کرد، آن عصا هراس آور است و آنچه ساخته اند [جادوگران از نیرنگ] را می بلعد و هر چه به او امر شود انجام دهد. و هنگامی که می خواهد ببلعد هر آنچه ساخته اند برایش دو شعبه باز می شود، که یکی در زمین و دیگری در سقف باشد، و میان دو فکش چهل ذراع باشد و نیرنگ ساخته ها را با زبانش می بلعد.


3- محمد بن یحیی، عن محمّد بن الحسین، عن موسی بن سعدان، عن عبدالله بن القاسم، عن أبی سعید الخراسانیّ، عن أبی عبد الله علیه السلام، قال : قال أبو جعفر علیه السلام:
««إن القائم إذا قام بمکّة و أراد أن یتوجّه إلی الکوفة نادی منادیه: ألا لا یحمل أحد منکم طعاماً و لا شراباً، و یحمل حجر موسی بن عمران و هو وقر بعیر، فلا ینزل منزلاً إلّا انبعث عین منه، فمن کان جائعاً شبع و من کان ظامئاً روی، فهو زادهم حتّی ینزلوا النجف من ظهر الکوفة.»»


امام باقر علیه السلام فرمود: چون حضرت قائم در مکه قیام کند و خواهد متوجه کوفه شود منادیش فریاد کشد که، کسی خوردنی و آشامیدنی همراه خود نیاورد، و سنگ حضرت موسی که بوزن یک بار شتر است با آن حضرتست، در هر منزلی که فرود آید، چشمه آبی از آن سنگ بجوشد که گرسنه را سیر و تشه را سیراب کند و همان سنگ توشه آنهاست تا هنگامی که از پشت کوفه وارد نجف شوند.العاقل یکفی بالإشارة
آفــلایــن
  پاسخ
 سپاس شده توسط محمد مهدی


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نیرو گرفته از : My Bulletin Board | © 1380-1399
با پارسی سازی : مای بی بی ایران - Ver 5.6
طراحی قالب : delay
ترجمه و اصلاح پوسته : motorola30